Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát csináltatok...

Milyen tortát csináltatok első szülinapra? Receptek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Csokitorta: piskóta+ párizsi krém

Piskóta: 6 db tojás fehérjét habosra felverni-hozzáadni 6 ek kristálycukrot tovább verni- hozzá 6db tojás sárgája picit még verni- most már csak keverni hozzá 6ek. liszt- fél csomag sütőpor (vagy fél teáskanál szódabikarbóna)tepsibe önteni és megsütni.

Csoki krém: 2ek holland kakaópor+ 3ek kristálycukor+1 egész tojás összekeverni. Gőz fölött "felfőzni" ha kihűlt vajjal összekeverni kb. 250g vajjal szoktam összekeverni. Én úgy csinálom, hogy egy lábosba vizet teszek és arra teszek egy hőálló fém tányért. Nem szabad közvetlenül lábosban csinálni mert leér az egész.


Megpróbáltam hasonló recepteket keresni: Én Horváth Ilona: Szakácskonyv című könyvéből néztem a receptet.

[link]

2013. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Joghurt tortát csináltam:

[link]

Nekem elfolyt, úgyhogy babapiskótával körbe bástyáztam. Egyébként az, hogy folyt nem volt zavaró, mert hamar széttrancsírozta. :)

2013. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. szept. 15. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Én emeletes saját készítésű fondanttal bevont tortát csináltam a lányomnak és formakivágóval állatfigurákat és golyócskákat tettem rá. :)

Alul túrókrémes volt, felül ét trüffel és a házassági évfordulónkra is csináltam egyet fondant rózsával díszítve, de az citromkrémes volt. (egy napon van a két ünnepünk. :))


De saját recept volt mind, mennyiségeket nem tudok írni, csak ötletek ezek.


Pl csinálhatsz úgy is egyszerűbb fondantot, h porcukorhoz teszel folyékony ételfestéket, de csak picit és összegyúrod, porcukros deszkán, nyújtod és kivágsz betűket, stb. :)


De a másik fondant pillecukorból, vízből és porcukorból állt. :)


Sok sikert!

2013. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. szept. 15. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Én barackos túrótortát csináltam. Tudom, nem egy tipikus szülinapi torta, de nem vagyok egy nagy cukrászbajnok, ennek is örülök, hogy sikerült. Volt rajta egy 1-es gyertya, így lett egy kis szülinapi hangulata.

Anyósom csinált egy sima csokitortát, barátnőmtől pedig egy karamellásat kapott a fiam.

Egyikből sem evett, mert nem egy édesszájú, csak a piskótát, meg a túrósból a barackot ette.

2013. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!