Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy fogom bírni 2...

Félek, hogy fogom bírni 2 gyerekkel? Ti hogyan csináltátok/csináljátok? Minden ötlet jól jön!

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves múlt, 20 hónap lesz a 2 gyerek között. Akartuk a tesót, de mindenki elbizonytalanít, ma pl ilyen kérdést kaptam: mit csinálok, ha kisfiam olyat csinál, amit nem szabad, miközben én szoptatok. Megpróbálhatom lekötni könyvvel, és ha nem tudom? Nem tudom, annyi minden kavarog a fejemben. Kisfiam borzasztó alvó volt, igazából én 1.5 hónapja élvezem igazán az anyaságot, nevelési tanácsadóhoz kellett mennünk, 1.5-2 hónapja alszik éjjel rendesen...nem tudom, ha a második is ilyen lesz, bírom e fizikailag és agyilag....
2013. nov. 6. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A kistesó már úton van, visszacsinálni nem tudod. De neked ez így rendeltetett, gondolj bele milyen sokaknak nem jön össze. Így alakult így lesz jó!!!

Nálunk szinte napra 2 év a korküli, annyiban volt rossz,h a nagy akkor kezdett szobatiszta lenni, nálunk féltékenység nem igen volt, irigység van a játékokra, amióta a kicsi helyzetet változtat, a nagy akarattal soha nem bántotta a kicsit, úgy gondolom, hogy kistesó kell, a nagynak, a kicsinek és a szülőnek is:) Nem kényeztetem annyira túl a nagyot:) Nekem a legnagyobb parám az volt, hogy tudom-e a kicsi annyira szeretni, mint a nagyon igen tudom:)

A nagy nekem is nagyon rossz alvó volt, -nem annyira , mint a tied..-, a kicsinél meg az evéssel volt gondunk.. minden gyerek más és más, még az egy alomból valók is:) De a második általában sokkal nyugisabb!!:)

Lesznek nehéz időszakok, de hamar túl lesztek rajta! És így lesz jó!:)

2013. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap van a gyerekek között. Ne aggódj rajta, mert meg fogod oldani a problémákat, mikor kell. Nálam az volt az alap, hogy próbáltam a nagynak megtartani a napirendjét. Ez be is jótt. Mostmár 10 hónapos a kicsi, és már hozzászokott, hogy alkalmazkodik a nagy napirendjéhez. Volt, hogy vmirt félbe kellett hagynom a szoptatást, de aztán folyt.köv.

A helyzetek hozzák magukkal a megoldást is, jobban félsz tóle, mint amilyen nehéz lesz, legalábbis az elején így volt nálunk. Aztánmindig jónnek az újabb nehézségek, amiket szintén ügyesen meg fogsz oldani:)

2013. nov. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hónap van! Az én nagylányom is rossz alvó volt és rettentő sírós, azt hittem nála nincs rosszabb de megkaptam, megszületett a hugi. Imádom őket félre ne érts de a kicsi az első 8 hetet végigordította nem aludt szinte semmit...Most már alakul a dolog de iszonyú nehéz volt az elmúlt 2 hónap. Én is a szoptatástól féltem a legjobban de az szerencsére egész jól megy, addig a nagy is odabújik bár mostanában előjött hogy néha megcsapkodná a kicsit így résen kell lenni. Nem könnyű az biztos de mindent meg lehet oldani, te is megfogod! Időben szerezz be egy hordozókendőt az nagyon sokat segít!! nyugi, gondolom Ti is így akartátok, az eleje nehéz de később nagyon jó lesz (remélem :-) )
2013. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az egyik válaszoló írta hogy ők e nagy napirendjét próbálták betartani és ahhoz igazítani a kicsit. Mi is így csináljuk, ez a nagynak is fontos! De ehhez kell a hordozókendő is mert pl ha a nagy du. alszik és a kicsi épp nyűglődik akkor hogy ne ébressze fel magadra kötöd és még házimunkát is tudsz végezni!
2013. nov. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!