Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a nyáron ne...

Mit tegyek, hogy a nyáron ne engem használjanak bébiszitternek?

Figyelt kérdés
A páromnak előző házasságából van két gyereke, de eddig minden nyáron a volt feleség és a párom is úgy gondolták, hogy én legyek a bébiszitter. Ezt úgy kell érteni, h a gyerekek eljönnek a szünetbe hozzánk ezzel nem is lenne gond, na de akkor amikor az apukájuk nincs itthon hanem dolgozik egész nap magyarán az időt nem vele töltik, sztem ez lenne a lényeg, h akkor jöjjenek amikor ő is itthon van. Van egy közös babánk most 13 hónapos. Tavaly nyáron is itt voltak sokat amikor még a kicsikém 7-8 hónapos volt szóval elég sokat kell vele foglalkozni most meg talán még többet. A lényeg nem szeretném ha beosztanák az időmet szeretném a gyerekemmel élvezni a nyarat és nem azt akarom, hogy arról szóljon h még két gyereket én reggeliztetek ebédeltetek meg pakolok utánuk. Úgy érzem, h így azért eléggé korlátozva lennék. Úgy gondolom mivel a párom gyerekeiről van szó nyilván valahol vállaltam ezt én is,de azért mindennek van határa.
2014. jan. 31. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a pároddal!
2014. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Vállaltad, tudtad, csináld! 3 közös gyerekünk van a volt férjemmel, mindketten új kapcsolatban élünk 1-1 közös gyerekkel. Az új párjaink SOHA nem mondták, hogy nem csinálják, nem foglalkoznak a mi hozott 3 gyerekünkkel, pedig mindkét helyen van közös is!

A férjem új párja is mos, főz, takarít stb. rájuk. S hetes váltásban vannak, tehát gyakorlatilag egy hónapban 2 hetet nálunk, két hetet náluk vannak a gyerekek. Az én férjem is (nagyon sokat, többet mint én)végez házimunkát is, s soha se mondta, hogy az én "külön" gyerekeim zavarnák őt!

2014. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem ugyanaz a kerdezo esete, meg a tied utolsó. Amikor egy Gyürk egy hetet itt, egyet meg amott van, ott termeszetes, hogy az ember mindent megcsinál. Itt viszont egy nyaralásról van szó, ahol apuka nem lesz itthon, tehat teljesen értelmetlen a gyerekeknek napközben ott lenni - ennyi erővel lehetnének akar táborban is.

Kerdezo, mond a parodnak, hogy vegyen ki szabadságot arra az időre.

2014. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyerekek egyébként minden második hétvégén itt vannak és az év közti szünetekben is. Olyankor én is mosok, főzök rájuk és pakolok utánuk. Ja és általában ha ezektől eltérően tehát nem a megszokott időben jönnek, akkor sokszor velem meg sem beszélik h jöhetnek e itthon vagyok e vagy esetleg van valami dolgom. Egyszerűen a volt feleség felhívja a párom h ugye otthon van mármint én a párom pedig rávágja h igen. Azért úgy gondolom talán mielőtt bármit megígér velem kellene megbeszélnie. Ezt már szóvá tettem de vhogy mindig elfelejti/k. Volt olyan h találkozóm volt egy ismerőssel akivel már 1 éve nem találkoztunk/beszéltünk. Persze a párom aznap reggel mielőtt elment dolgozni közölte velem, h délre érjek haza mert jön az egyik gyereke mert a volt asszonynak dolga van. Szóval én a kicsi gyerekemmel akkor 5 hónapos volt loholtam haza kb: másfél órás beszélgetős látogatásból mert hozták a gyereket. Szóval ilyen jellegűek a problémák. Nem tudom máshol ahol ilyen jellegű helyzetek vannak hogyan állnak a dologhoz?
2014. jan. 31. 11:52
 5/5 A kérdező kommentje:
A páromnak ha megemlítem a dolgot h akkor hozza őket ha itthon van egyszerűen megsértődik és úgy gondolja h nincs igazam.
2014. jan. 31. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!