Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki vagy mi volt a gyereked...

Ki vagy mi volt a gyereked nevének ihletője?

Figyelt kérdés

Miért pont azt a nevet kapta, amit (természetesen azon kívül, mert az tetszik).

Gyorsan vagy lassan döntöttétek el?

A családnak mekkora beleszólása volt?


2014. jan. 31. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor középiskolás voltam, akkor volt egy Alex nevű osztálytársam és mint név, nagyon tetszett. Olyan modern névnek találtam, ami azért nem is borzasztó, mint némelyik mai, modern név, olyan vagánynak találtam, így amikor kismama lettem és nevekben gondolkoztunk a férjemmel, akkor említettem meg neki ezt a nevet, hogy ez nekem nagyon tetszik és a férjemnek is tetszett. És mivel fiúnk született, így az Alex nevet kapta.

A gyerekünk nevéről pedig úgy gondolom, hogy nekünk van módunk dönteni, ezért nem kértük ki a család véleményét, hogy szerintetek ez jó lesz-e, de azért elmondtuk, hogy milyen nevekben gondolkoztunk és ez a név nekik is tetszett.

2014. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy régi, nagyon jó barátomat is így hívták, ezért számomra volt egy pozitív csengése a névnek. Aztán ahogy olvasgattunk, apukájának is megtetszett, ezért választottuk a Dánielt. A család távolabbi tagjainak nem volt beleszólása. Gyorsan eldöntöttük. 1-2 nap.
2014. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi nagyon lassan döntöttünk. Végigolvastuk az utónévkönyvet, kiválasztottuk azokat, amik mindkettőnknek tetszettek, azokon gondolkodtunk, megnéztük, melyik mit jelent, aztán fokozatosan leszűkült egy névre.
2014. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor terhes voltam a fiammal, sokáig úgy gondoltam az apja nevét kapja. Amikor elmentem 4D uh-ra és megláttam a kis arcát, úgy éreztem nem illene rá az apja neve és egyszerűen a Máté név ugrott be és úgy éreztem ezt a nevet kell adnom. A család nem szólt bele, bár kifejezték nem tetszésüket, mert szerintük a férjem nevét kellett volna adnom.. Senki véleményével nem foglalkoztam, a férjemnek is tetszett a név így Máté lett.
2014. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem volt egyszerű! Olyannyira,hogy amikor végre sikerült közös nevezőre jutnunk,akkor sem tudtam fellélegezni,mert a párom mindig mondogatta a vezetéknévvel és csak azt hajtogatta,hogy nem jó :D mondtam,hogy dee,jó lesz,mert más nevet nem tudtunk volna választani. Ami nekem tetszett,neki nem,ami neki tetszett,az pedig nekem nem. 39 hetes voltam,ültünk az udvaron és a párom felszólalt,hogy nem lehet ez a neve :D na,gondoltam szuper,egy nevünk volt,az is ki lett lőve a finishben. Aztán felvetettem,hogy akkor legyen Ádám. Csak nézett a párom,hogy ez eddig miért nem jutott eszünkbe? (az első nevek között javasoltam neki,akkor nem akart hallani róla,khm :) ) így lett Áron helyett Ádám. Nagyon szeretem ezt a nevet és illik is rá,lehet becézni,szépen hangzik. Nagyon remélem,hogy a második nem fiú lesz,mert akkor tuti,hogy nem lesz neve :D na jó,csak viccelek,biztos találnánk valamit addigra,amíg meg nem indul a szülés :)))) a családnak nem volt beleszólása,próbáltak javaslatokat tenni,de egyik sem tetszett nekünk.
2014. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt 2-3 fiú+lány név és lassan lassan kiejtettünk egyet.

Sokan mondták milyen jó választás, az én szüleimnek is tetszett míg anyósom röviden tömören: na bmeg.

Volt hogy egy hét múlva a testvére kérdezte hogy mi is lesz a neve, mert annyit gondolkoztak rajta mégsem jutott eszükbe.

Sára

Sokáig nem is hívta így mikor megszületett.

2014. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam születésénél volt 3 név ami tetszett. Így lett apja keresztneve+egyik név, ami illett az első névhez.

Második kisfiamnak meg ugye megmaradt kettő, úgyhogy azt neki adtuk.

Könnyű volt, mert mindkettőnknek ezek a nevek tetszettek. Inkább a nevek sorrendjén gondolkoztunk sokat.

Ja, és mivel nem akartuk hallgatni a sok eltérő véleményt a nevekről, így csak akkor tudták meg, mikor megszülettek és a férjem megtelefonálta a hírt a családnak.

2014. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megálmodtam-üzente a kisfiam

a hugiét meg ő választotta

2014. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon nehezen döntöttünk, mindkettőnknek más típusú nevek tetszettek. Aztán végül ez lett a metszet. A család elég élesen kifejezte nemtetszését, mi meg magasról let..., ez a mi döntésünk volt
2014. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!