Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok alkoholt inni a...

Szoktatok alkoholt inni a férjeddel kisbaba mellett? Tehát ha elalszik este, kinyitotok például egy üveg bort?

Figyelt kérdés
Mi néha iszunk a férjemmel. A kolléganőim voltak látogatóba, és egyikük teljesen kiakadt, hogy hogyan lehetünk ilyen felelőtlenek, mi van, ha felébred a pici, és mi leejtjük vagy egyszerűen lebetegszik éjjel, és mi a pia miatt nem tudjuk ellátni. Őszinte legyek ez meg sem fordult a fejünkben, mert nem részegre isszuk magunkat, csak egy keveset iszunk lazítani, meg mert jól esik egy finom vacsora mellé egy pohár bor. (Természetesen nem szoptatok, amíg szoptattam, nem ittam egy kortyot sem.)
2014. jan. 18. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem szoktunk alkoholt fogyasztani, de a 3 éves fiúnk mellett azért a 3 év alatt előfordult, hogy néha-néha összejövetel, szülinap alkalmával 1-1 pohárka valamit megittunk. Természetesen szoptatás alatt én sem, még egy kortyot sem, de utána azért volt rá példa. Azért 1 pohár bortól még nem áll senki fejre úgy, hogy ne tudja ellátni a gyerekét, szerintem.
2014. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, mi is szoktunk pont ahogy írtad néha vacsihoz lazításkén. Egy pohár bortól nem hinném hogy olyan állapotba kerülnénk hogy ne tudnánk ellátni a babát. Kicsit túlreagálta a kolléganő.
2014. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ebben semmi rossz.


Leejteni 1-2 pohár bor miatt nem fogjátok, visszaaltatni visszatudjátok, szerintem el is tudjátok látni.


Ha baj lenne, arra ott a mentő, vagy a taxi (amúgy sincs mindenkinek autója/jogsija, az is taxival oldja meg.


Mikor kicsi voltam, anyáméknak nem volt autójuk, nekem meg éjszakára begyulladt a fülem. Akkor is taxival mentünk, nem cicóztunk.

Igyátok meg nyugodtan azt az 1-2 pohár bort a vacsorához. Addig nincs baj, míg nem alkoholista a szülő :)

2014. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi épp tegnap este nyitottunk ki egy üveg BB pezsgőt, amikor elaludt a 10 hónaposunk. néha szoktunk iszogatni, közbe filmet nézünk, esetleg romantikázunk. nem részegedünk le, szóval szerintem semmi baj nincs ezzel.
2014. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inni egy pohár bort, meg berúgni azért nem ugyanaz!

Igen, szoktunk inni mi is! Pl. ma is vett egy üveg bort a férjem! Este közös pizzasütés lesz, iszunk egy pohárral.

Ennyi erővel egész életünkben nem lehetne egy kortyot sem inni, mert mi van,ha akkor történik valami!

Meg azért ahhoz elég merev részegnek kell lenni,hogy leejtsd a gyereket!

2014. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is szoktunk pezsgőzni, de néha 1-1 pálinka is lemegy, a bort nem szeretem, max. forralva, de ezen a télen még azt sem ittam egy kortyot sem. A férjem általában 1 sört megiszik este vacsi után. Igen, az nekem is eszembe jutott, hogy mi van, ha rosszul lesz este, és nem tudjuk bevinni a kórházba, mert mindketten fogyasztottunk alkoholt, de szerencsére vannak a közelben azonnal riasztható barátok, nagyszülők, de reméljük sohasem kerül rá sor, hogy éjjel az ügyeletre szaladjunk.
2014. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul két gyerek mellett, hogy estkénként néha iszunk valamit. Főleg nyáron jól esett kiülni a teraszra egy sörrel (vagy gyümölcsössel, abban meg aztán tényleg alig van alkohol). Szerintem ennyi belefér. Nálunk is van a közelben nagyszülő, taxi hívható, mindent meg lehet oldani. Annyit meg összesen nem iszunk, hogy valamelyikünk leejtse a gyereket. Ha betegek vagy gyanúsak, akkor értelemszerűen rájuk figyelünk, nem a lazításra. Szóval a kolléganőid szerintem is egy kicsit túlzásba estek.
2014. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Míg szoptattam, (évekig) addig nem ittam.


Már viszonylag nagyok a gyerekek, így mi szeretünk borozni, esetleg egy-egy kupica pálinkát meginni.


De sem a férjem, sem én nem vagyok alkoholisták ettől. Nem szoktunk részegek lenni:)

2014. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális,persze,hogy szoktunk,kettesben is barátokkal is.
2014. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!