Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba napirendjét én...

A kisbaba napirendjét én alakítom vagy kialakul magától?

Figyelt kérdés
Mármint ő alakítja magának?
2014. jan. 23. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok!
2014. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én, amíg kicsi volt igazodtam a fiamhoz. Nem is nagyon van szerintem másnak értelme piciknél, mert csak nyűglődés a vége. A fürdetés és utána az alvás legyen fix időpontban, de napközben figyelni kell a gyerek igényit és ahhoz igazodni. Mondjuk az én fiam gyorsan kialakította magának a napirendet, sosem volt nálunk összevisszaság, maximum akkor, mikor épp változtatott valamin, de ez csak 1-2 napig tartott. Mikor már nagyobb, akkor bizonyos dolgokba bele lehet nyúlni, én például az 1 alvásra átállásnál segítettem neki.
2014. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ...vannak babák,akik nagyon jól beállnak mondjuk a 3 óránkénti evésre, és így spontán kialakul egy napirend,ami azért változik,mert ahogy nő a baba változnak az alvás,evés igényei.

De nálunk pl alakítani kellett első gyerekemnél,mert felcserélte a nappalt az éjszakával,éjjel fent volt,nappal volt hogy 5-6 órát aludt egy huzamba.Eleinte az igény szerinti szoptatást próbáltam tartani de 2-3 hét konkrét nemalvás után elegem lett,elkezdtem keltegetni.Hamar megtanulta,beállt egy rend.Aztán nyilván változott mikor 2 alvásról 1 alvásra váltottunk,de ilyenkor már nagyobb a baba,a szülő is rugalmasabb.

2. gyerekemet meg beleszoktattam ebbe a napirendbe, mármint próbáltam a nagyhoz igazítani.De ez már jóval egyszerűbb volt mint első gyerekesként:)

2014. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos gyerekfüggő, de az enyém mindig magának alakította, 3 hónapos korára nagyjából be is állt. Most 3 és fél évesen az esti alvása (9-től 7-ig) nagyjából még ugyanaz, mint fél évesen volt. Azt hiszem, piciként volt egy olyan korszaka (max. egy hét), aminél összekeverte a nappalt az éjszakával és akkor sikeresen "visszaneveltem" úgy, hogy totál csönd és sötét volt az éjszakai etetésnél, de egyébként hiába próbálkoztam pl. sírnihagyással, amikor még nem volt etetés idő, vagy gyakoribb-több esti etetéssel, hogy tovább aludjon, vagy hamarabbi délutáni ébresztéssel, hogy hamarabb aludjon este... - az ilyesmik sosem váltak be nála.
2014. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Is-is. A baba alkalmazkodik magától a ti életetekhez, pl.: Mi minden reggel 6kor kelünk, egyszerűen így álltunk be, a fiam is 6kor kel és a most 4 hónapos lányom is magától 6kor kel, aztán tisztába tétel tápizás hasra fektetés (mert a lányom utál hason feküdni és ezért muszáj napirendbe beiktatni egy kis hason fekvést a napjaiba :) ) utána befektetem a hintaágyába és alszik 2 órát. Addig a nagyot felöltöztetem bölcsibe menetelre felkészítem, és Apával mennek a bölcsibe. Aztán a lányom felébred akkor adok neki babakaját, akkor kaksizik és babatornázik (van ilyen tornáztatónk próbálja megfogni a figurákat hanyatt fekve és általában dühös lesz ha kicsúszik a kezéből :D ) ez meg kb 1-2 órán át aztán tápi és alvás haza jön a fiam a Dorka baba már tudja mikor és akkor ébred, mert imádja nézni hogy játszik a fiam, folyton azt lesi mivel, és hogyan játszik. Szerintem ez nagyon jó mert sok mindent fog tanulni a fiamtól a kicsi lányom :) aztán elvannak és 6kor fekvés mindenkinek, és ha kicsit is csúszunk az altatással a lányom kiborúl és hisztizik. Kell nekik napirend, és be is kell tartani, minden nap szinte ugyan akkor kell csinálni mindent. Te is alakítod mag a baba is alakít rajta. Először szinte egész nap alszik, aztán pár hónap és pár órákra fönt van aztán párhónap és 2szer alszik aztán már csak egyszer. És a fiam aki márciusba lesz 3 ö már elhagyta a délutáni alvást. Ez egy szép kis folyamat :) Kitartás és jó babázást. :D


2 gyermekes anya

2014. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk muszáj volt nekem kialakítani a napirendet még akkor is ha nehéz volt, mert ikreim vannak és muszáj volt beleerőltetnem azt, hogy ők alkalmazkodjanak egymáshoz.


Szóval nálunk minden fix volt, az elejétől. Szerencsére megértő szomszédaink vannak, mert gyakori volt, hogy egy, de inkább két gyerek üvöltött.

2014. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
meglátod,hogy alakul nála-és aztán te igazitod ahhoz,ha pl 7kor kel-eszik,fent van,alszik..és ez igy váltakozik,pár nap alatt meglátod,hogy kb milyen időszakokban eszik.egy pici baba honnan is tudhatná,ha nem segitesz neki.
2014. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S ***** válasza:
Négy hónapos lányom eddig maga alakította. Nincs is különösebb napirend a reggeli felkelés és esti lefekvésen kívül. Viszont ha dolgunk van és menni kell ide-oda, akkor elég rugalmas a lányka, mert nincs napirend, amit felboríthatnánk.
2014. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is fiam alakította. Kb. 3 hónapos korára egész fix rendünk lett, ami az alvásokat illeti. Az evést sosem néztem, igény szerint szoptatom, eddig, ha mentünk valahova, mindig meg tudtam oldani a szoptatást.

Annyit nyúltunk bele a rendszerbe, hogy a fürdetés idejét meghatároztuk. Először csak egy intervallumot, hogy azon belül, amikor ébred, fürdés lesz. Aztán, ahogy jobban meg tudtuk állapítani a fáradtság jeleit, és nagyjából ugyanannyi idő után fáradt el, szinte percre pontos helye lett.

Néha borítja a rendszert, de annak mindig oka van (pl. túl sok inger).

2014. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!