Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 10 hónapos kislánynak hogy...

A 10 hónapos kislánynak hogy lehet segíteni a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
A kislányom 10 hónapos, nagyon szépen gőgicsél, tetete, bababa, mamama,papapa,mememem, dejdejdej, ilyenek. Viszont én szeretnék neki segíteni a beszédfejlődésben, érdekelne, hogy hogy tudnék, mit tudnék csinálni? Kicsit aggódom, én 1 évesen már beszélgettem, a férjem viszont 3 évesen beszélt csak. Szóval az érdekelne, hogy van e erre valamilyen technika? Köszönöm!
2014. febr. 4. 12:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem tartom versenyló hozzáállásnak csak figyelek rá, foglalkozom vele. Az, hogy 1 évesen beszéltem nem arra vonatkozott, hogy összetett mondatokban, hanem, hogy apa, mama, baba, alma ilyeneket mondtam, megértettem. Ennyi. Nem várom el tőle sem, hogy folyékonyan beszéljen. Nem is kell neki. Igen, nézegetünk könyveket, megnevezzük a tárgyakat az úton és itthon. Tapsolunk, csip-csip csókázunk, pápázunk stb. A hozzászólásokból arra következtetek, hogy ez elég fejlesztésnek! Köszönöm!
2014. febr. 4. 14:56
 12/12 anonim ***** válasza:
Amit még tehetsz, az az, hogy aktivitásra buzdítod a kislányod, sokat mozogtok, tornáztok együtt,
2014. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!