Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet hogy egy alig 3...

Létezhet hogy egy alig 3 hetes baba már forog?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondja az ő 3 hetes fia, ha leteszi hasra már fogja magát és oldalra visszafordul, ha az oldalára teszi akkor meg hasra. Sőt azt mondja már 1 hetesen letette a kiságyba, mire ment be hason volt és feljebb mászott. Nem tudom nekem ez fura, az is hogy forog, de az hogy feljebb mászott 1 hetesen az még inkább. Az én lányom 1 hónapos múlt, de ilyeneket még nem csinál. Létezik ilyen???
2014. febr. 4. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
HA egy kicsit feszesebb a nyakizma, akkor ha hason fekvésből képesek hátra fordulni.
2014. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tényleg fura. Az én nagyobbik lányom 2-3 hetesen az egyik oldaláról át tudott fordulni a másik oldalára (a hátán keresztül), és 5 hetesen teljesen ki tudta magát nyomni, és ilyen idősen egyszer hasról át is fordult. 2-3 évvel később, így utólag derült ki, hogy azért, mert túl merev volt az izomzata, most fejlesztő tornára hordom.
2014. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én babám is ezt csinálta pár hetesen. Lazán az oldalára fordult, és 2-3 hétig rendszerint betettem a kiságyba középre, és midig máshol volt, mire ki kellett venni.

A védőnő nekem ezt azzal magyarázta, hogy ilyenkor még nagyon görcsösek az izmaik, és a teste befeszül, és ezért képes elfordulni, illetve helyet változtatni. Aztán ez a jelenség megszünt kb 3-4 hetes korára, és csak 4 hósan tanult meg tudatosan átfordulni a hasára, illetve hasáról a hátára.

2014. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyan nekem is előfordult, hogy a 2 hetes fiamat letettem az ágya közepére, és a sarokból vettem ki :)
2014. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha meg is tudja tenni nem jó, mert túl feszesek az izmai. Én a helyében nem örülnék ennek ha nem felkeresnék egy gyógytornászt. De minimum a védőnővel konzultálnék.
2014. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar be tudják járni az ágyat (én is vettem ki az ágy sarkából a két hetesemet, úgy, hogy az ágy közepére volt téve), forogni 5-6 hónaposan tudott. Az ilyen korai forgás többnyire kóros, a hypertóniás izomzat viszi át a gyereket a másik oldalára (nem magamtól tudom, a férjem neurológus, ő mondta, amikor az unokatestvérem kisfia 3 hetesen átfordult, náluk be is igazolódott, hogy ez a gond, nem volt nagy dolog, simán rendbe tette egy gyógytornász pár alkalom után).
2014. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

enyém is 3 hetesen kezdett "forogni" a hasárol az oldalára, de ez még nem forgás :) 3 hónapos korig kell csinálni, olyan ez mint a mászás, van aki 6 hónaposan csinálja, van aki 9...

a mászás meg élettani, a pici babák reflexből mocorognak, szóval ez se mászás még ;)

2014. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Forogni 7 honapos korig kell.
2014. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is néha átfordult pár hetesen hasról hátra, rohantunk is orvoshoz, hátha baja van, sőt kórházban is voltunk más miatt, ott megnézettem egy gyerekneurológussal. Azt mondták, hogy nincs gond, egyszerűen hatalmas feje van a testéhez képest (nagyon kis vékonyka volt, de nagy koponyával), így ahogyan kinyomta magát simán átbillentette a súly. A kiságyban is vándorolt, de egyszer kifigyeltük hogyan csinálja, hát az minden volt, csak nem mászás. Ahogy forgatta a fejét, helyezte a kezeit, lábait, pár óra alatt egy-egy mm-ből összejött a távolság. Ennyi erővel azt is mondhattuk volna, hogy letettük, ő felállt, odébb sétált 20 cm-t és visszafeküdt.
2014. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastátok el a kérdést jól, a 3 hetes baba NEM ÁTFORDULT hanem az oldalára fordult! azt nagyon hamar csinálják, már pár hetesen!
2014. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!