Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzitek azt, hogy apa csak...

Érzitek azt, hogy apa csak kényszerből van a babával?

Figyelt kérdés
Az én férjem mindig azt hajtogatja, hogy mennyire szereti a kisfiunkat (5 hónapos). Viszont ha neki kellene rá vigyázni idegbajt kap 30 perc után. Jópofizik vele, de látom rajta, hogy már alig várja, hogy mehessen számítógépezni. Mikor megcsináltam a dolgaimat és jövök, hogy most már itt vagyok, mehetsz, HA akarsz, csak úgy spurizik a számítógép elé és órákat tud dumálni a haverjaival meg játszani. Van hogy 8 órát is a gép előtt ül, csak WC-re jön ki meg enni. Szerintetek ez normális?
2009. dec. 7. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjed egy nagy gyerek. Kicsit elbeszélgethetnél vele, hogy jól esne neked, ha a szabadidejében veletek IS foglalkozna. Hiszen nyugodtan foglalkozzon a saját kedvtelésével, de ne csak abból álljon a napja. Azért vagytok egy család, hogy együtt is töltsétek az időtöket, nem?
2009. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igazitsd el a férjedet!!!

Párom reggel 6kor elmegy melózni, este 6kor jön haza. Fürdik, eszik majd a babával van, együtt is pancsiznak ha itt a fürdetési idő. Ha van energiája akkor este ha letettük a lányt, ideül a géphez. Hétvégén általában vasárnap van itthon egész nap, akkor megoszlanak a "felügyeleti" dolgok,egyszer én egyszer Ő (etetés,pelusozás,játék), számítógép kikapcsolva, az a nap a családé kizárólag. Haverok ráérnek, amúgy a baba érkezése óta nem sok van...

2009. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mintha a páromról írtál volna!

Totál ugyan ilyen!Megpróbáltam elmagyarázni neki,milyen kevés időt tölt velünk vagyis a inkább a gyerekkel mert az fontosabb volna,főleg ha volna dolgom és neki kellene rá vigyáznia,de mindig azt mondja hogy Ő szokott vele játszani,nem is gépezik annyit.Mikor megkérem hogy figyeljen rá egy kicsit,azt mondja ok de a szemét le nem venné a monitorról!De Ő figyel!Már 11 hónapos a babánk és lehetne vele játszani,ezt azt tanítgatni neki,de nem veszi ki a részét a dologból.Ha valami újat tanul a gyerek,olyankor mondogatom neki hogy Ő is tanítson neki valamit,vagy legyen egy saját mondokájuk,daluk amivel meg tudja nyugtatni ha sír,vagy ilyesmi.Ez nem nagy dolog de mégsem teszi :-( Sajnálom hogy a Te párod is ilyen.Valóban egy nagy gyerek,és nekem nem sikerült változtatni rajta.Remélem Te szerencsésebb leszel!Kitartás!Sajnos csak ezt tudom tanácsolni.

2009. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem egy tündér minden szempontból, semmi rosszat nem tudnék rá mondani, pedig már együtt vagyunk jópár éve..


Mikor kisebb volt a lányunk, én is így éreztem, hogy "szabadulna" mellőle többször.. de soha nem szóltam ezért neki. Most 1 éves elmúlt, már beszélget, jön-megy... a férjemet le se lehet vakarni róla azóta. :)


Szerintem még nem tud vele mit kezdeni igazán. Adj neki időt :)

2009. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A páromnak első dolga, ha hazajön, hogy felveszi 3 hónapos kislányunkat. Van, hogy ő pelenkázza, ha pedig este időben hazaér, akkor együtt zuhanyoznak, a kicsi imádja! Ha sír, felveszi, talán még jobban meg tudja nyugtatni, mint én. Persze neki az előző házasságából van már 3 gyermeke, úgyhogy "rutinos" apuka. Szerencsés vagyok, mert ő a legjobb apa a világon! Soha nem érzem azt, hogy csak kötelességből van a kicsivel.
2009. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy leírta a tapasztalatát! Azért azt nem írtam, hogy ez csak az egyetlen napon, vasárnap van így, mikor egész nap együtt vagyunk. Hétközben reggel 7-től este 7-ig dolgozik, ha hazaér az az első, hogy megszeretgeti Őt, játszanak, együtt fürdetjük, sokszor Ő eteti meg lefekvés előtt. Szóval hétközben csak akkor megy gépezni, ha már alszik a pici. Ez oké is. Viszont nekem az fáj, hogy lehetne 1 nap, ami csak a csáládé, de pont aznap van egész nap a gép előtt:-( Azt mondja, hogy ennyi kikapcsolódás neki is kell. Akkor neki a babával lenni nem is kikapcsolódás?! Néha úgy gyűlölöm ezt a számítógépet, hogy kihajítanám az ablakon... Szerintem az internet csak szétzúzza a családokat, hiába tágul ki a világ előttünk:-( Oké én is itt vagyok, de nem órákat... Engem az tesz boldoggá, hogy a kisfiammal lehetek. Őt miért nem?? Lehet tényleg még túl pici, hogy el tudjon vele lenni. Nem tudom....
2009. dec. 7. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.Igaz nekünk még nincs gyerekünk,de az én párom is állandoan a gép előtt ül,ha együtt lehetnénk.

Félek én is ha gyerekünk lessz hogy majd a hülye gép jobban fogja érdekelni mint a gyereke.

2009. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg egy nagy gyerek.... Csak hogy én nem akarok egy örök gyerek mellett leélni egy életet... Sajnos erre mostanában jövök rá:-( Amíg huszon évesek voltunk még jó pofa volt. viszont már 31-en túl vagyunk mindketten és úgy érzem, hogy ez nekem már nem kell:-( Én változtam, Ő nem. Jól van ez így??
2009. dec. 7. 13:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, az én férjem is dttó!

Le nem lehet vakarni a gépről.Na jó, azért ha szólok neki akkor segít.Csak már unom hogy mindig szólni kell.A gyerekkel is foglalkozik, együtt fürösztjük, éjjel felkel hozzá, ha éppen nem kell korán kellnie, míg dolgom van addig el van vele.Csak azt felejti el hogy én is szivesen kikapcsolódnék néha.Igazán nem panaszkodhatok, de sz.gép engem is kiborít.

2009. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával... Tudom ettől nem oldódik meg, de legalább látom nem csak nálunk probléma...
2009. dec. 7. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!