Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, amikor úgy...

Mit csináltok, amikor úgy érzitek, hogy "nem bírjátok"?

Figyelt kérdés
Amikor elfogy a türelmem, amikor sír, hisztizik, fáradt vagyok, akkor annyira kétséégbe tudok esni. Szinte egész nap egyedül vagyok vele, és ezeken a kritikus pontokon (ami már napok) nagyon nehezen teszem túl magam. Amikor alszik, arra gondolok, hogy milyen jó... ez normális? Segítséget nem nagyon tudok kérni (nagyik nem segítőkészek és a férjem se), szóval egyedül kell túllendülni a dolgokon ill. bízom abban, hogy Ti tuti tippeket adtok. Amúgy 8 hós az amúgy imádnivaló rosszcsont kisfiam. Aki nem is rossz, csak hát egy energiaszivattyú :D
2011. jún. 10. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
8 hósan? Mi lesz később? Nekem most két és fél éves, de most kezdem néha úgy érezni, hogy teljesen leszívja az energiáimat. A rengeteg nyafogás, meg hiszti az ki tud készíteni, de vannak jobb napok, amikor tudok nem oda figyelni rá, és akkor hamarabb abbahagyja. Ha kiakadok az csak olaj a tűzre. Bár egy nyolc hónapos még lehet ezt nem így fogja fel. Szóval "Lesz ez még így se" :-)
2011. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem fel tud tölteni az amikor "végre" elalszik, melléfekszem és csak nézem és nézem milyen édesen alszik. Persze meg kellett tanulnom, hogy ilyenkor ne agyaljak azon, hogy mit kellene megcsinálnom amíg nyugi van. Legalább hetente egyszer ez nekem is jár.
2011. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is sokáig tartott, amíg megengedtem magamnak, hogy a délutáni alvás alatt ne házimunkázzak (vagy csak nagyon ritkán), hanem tévézzek, netezzek, barátnőkkel telefonon csacsogjak (egy kivételével mind GYED-en van), kifessem a lábkörmömet, vagy csak aludjak egy órácskát.

17 hónapos a fiam, régóta egyszer alszik napközben, és ez a kb. 2 óra mindig az enyém.

Este 8-kor lefekszik és ami napközben elmaradt,a kkor csinálom meg gyorsan. Főzni reggel szoktam, mielőtt elindulunk a játszótérre.

2011. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az első hosszászólónak! Emlékszem, amikor egyszer 4 hósan kiborított a babám, és mindenki azt írta, hogy mi lesz 7 hósan..., meg amikor pakol. Én meg úgy rettegtem ettől, hogy úristen mi lesz akkor (3 hónapig paráztam).

És tök rossznak érzem, hogy ilyet írtak, hasznos tanácsok helyett, mert azóta azért sokkal jobb. Amióta pakol és ül és áll. Én hiszek abban, hogy ha beszélni fog, akkor még jobb lesz. Az hogy később mégrosszabb lesz.. léci ilyet ne írjatok, mert senki nem merít belőle, mégha úgy érzitek, hogy a múlt jobb is volt...


A második hozzászólónak viszont nagyon köszönöm a választ! Én is amikor alszik, akkor szoktam gyönyörködni benne, ill. igen, a házimunkán agyalok...:)

2011. jún. 10. 08:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon ki tudok borulni. Nincs segítségem, mert nagyszülők, testvérek nincsenek. (Illetve tesóm van, csak rá nem lehet számítani sajnos.) Sokszor alig várom, hogy aludjon végre, különben megőrülök. Mióta ez a vacak idő van, egyszerűen semmi nem jó a kislányomnak. Alig akar aludni, alig eszik, sírdogál. Nagyon le tud fárasztani.

Néha olyan jó lenne, ha lenne egy nagymama, felhívnám, és jönne kicsit tehermentesíteni... De nincs. Egyedül vagyok, 5 után ér haza a férjem. Addig meg egyszerűen túl kell élni.

Amikor már végképp nem bírom, kimegyek a teraszra, csapkodok kicsit, vagy sírok egyet.

Most is potyognak a könnyeim, fáradt vagyok, és borzasztó feszült. Iszonyatos hetünk volt. De igyekszem pozitív maradni, majd egyszer jobb lesz. Megyek, iszom egy erős kávét, hátha segít.

Kitartás neked is! Nem vagy egyedül a gondoddal!

2011. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogd meg a gyerkőcöt és menjetek el sétálni, csak úgy a vakvilágba, egyél vmi sütit, vagy fagyit, ne hygyd elaludni csak otthon, jó nagyot fog aludni, ha zavar a kupi fél órát fordíts rá de csak annyi ami abba belefér aztán feküdj le te is és mindketten kipihenten folytatjátok a napot:)

2011. jún. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, mint Te, csak én még este és éjszaka is egyedül vagyok kisfiammal, párom ugyanis külföldön dolgozik, nagymama, tesó meg több száz kilométerre... Biztasson a tudat, mások is Hozzád hasonlóan éreznek, de ez majd látszik a válaszok számából is... :) Én ezek közül szoktam valamit csinálni, ha már "megőrülök": 5 percet szakítok arra, hogy megigyak egy finom hosszú kv-t, egyedül; eszek valami finomat (hál égnek már arról sikerült leszoknom, hogy mindig édeset egyek ilyenkor); elmegyünk babakocsival sétálni (mivel vidéken lakunk, és minden min. 30 percre van, így egy séta nálunk köbö 2-3 óra is); "táncizunk", azaz karba veszem a kisfiam, és én táncolok, ő meg sikoltozva rötyög :D; beteszek egy fél órás kickbox dvd-t, és próbálom megszakítás nélkül végigcsinálni; netezek egy kicsit (bár egyre kevesebbet, mert ez meg a mozgástól vesz el időt). Tapasztalatom, hogy mióta rendszeresen tornázom (nem a babakocsis séta, hanem valós testedzés), több energiám van, nyugodtabb vagyok én is, és ezt babóm is átveszi.

Plusz engem feltölt az is, hogy mindennap rá tudok csodálkozni, hogy mennyit nőtt/mennyi új dolgot tud már csinálni/mennyit változik a személyisége/napról-napra szebb lesz/és én napról-napra egyre jobban szeretem stb... :)

2011. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is egyedül vagyok a gyerekre.De muszáj megtanulnunk kezelni ezeket a dolgokat.Én is sokat paráztam ezen.De most is pl itt ülök és közben hallom,hogy már felkelt a drágám a délelőtti szunyának vége(ált 1-1,5 órát alszik ilyenkor fél 10-kor tettem le)be kéne mennem,de nem teszem,mert hallom,h jól elvan,játszik,ha szól,h szüksége van rám megyek.Nem görcsölök már ezen sem.Majd elkészítjük a kaját,ebéd, szundi és lesétálunk anyáék,én párommal elmegyek délután vásárolni és kész,megyünk a gyerekért,játszom vele,fürdés fekvés,alvás.Meguntam folyton görcsölni,idegeskedni,hiszem ezt Ő is megérzi.Ha valamire nem jut időm ma,nagy cucc,majd lesz rá időm holnap.

Én minden reggel úgy kezdem a napot,hogy beveszem a képzeletbeli leszarom tablettát.

Muszáj,mert máshogy nem megy.Megtanultam,hogy csak magamra számíthatok,pedig van segítségem,vagyis lenne,én vagyok felelős a gyermekemért és akár társsal akár társ nélkül is ,de felnevelem,tisztességgel,becsülettel.

Nyugi,ne idegeskedj,élj a gyerekkel, a gyerekért.

Na,most "szólt" úgyhogy megyek.

Kitartás

2011. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok! Mindenkinek nagyon köszönöm!!! Akinek van még tippje, vagy csak együttérez (engem a teraszon csapkodós anyuka is megnevettetett) is írjon!
2011. jún. 10. 10:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Két energiavámpírom van, 2,5 éves nagyfiú, és 9 hónapos kislány.

Most alszanak, és ez most jóóóóóóóóóóó! :-)

Amúgy a nagy épp torokgyulladásos, nyűgös, anyás és épp tombol a testvérféltékenység, a kicsi fogzik, férjem vidéken dolgozik, naponta hazajár, de reggel 6-kor indul és este 7-re ér haza. Akkor meg már fürdetés, fektetés.

A nagy újabban fél 10-ig kukorékol, nem tudok vele mit kezdeni, a lakás kicsi, ha balhézok vele, felveri a kicsit, ő meg csak cicin hajlandó elaludni, de tegnap is megharapott, szóval ki vagyok mostanság én is.

De amikor alszanak, én is pihenek, netezek, kávézok, tervezgetem a balatoni nyaralást (ami lehet, hogy anyagilag össze se jön, de a remény hal meg utoljára).


És ezek mellett el vagyok kenődve, hogy szeptemberben kezdődik az ovi, és a kisfiam nem lesz itthon napközben, és félek, hogy nehezen viseli majd ő is, én is, sőt a hugi is.


Szóval fel a fejjel, örülj, hgoy most csak a Tiéd, mert 2-3 éves korától a nap nagy részében már nem Te leszel vele!


Kitartás!

2011. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!