Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a 9 hónaposomnak...

Adhatok a 9 hónaposomnak aszalt szilvát (turmixolva)?

Figyelt kérdés
Pár napja nagyon nehezen megy neki a "nagydolog", szegényem küszködik, erőlködik és sír, pedig iszik rendesen, és szerintem semmi olyat nem evett, ami megfog(hat)ta volna a hasát. Régebben a tejpépbe mindig kevertem neki szilvát, hogy ne legyen ilyen gond, de most vettem ki az utolsó adagot a fagyasztóból. Ha ez elfogy, helyettesíthetem aszalt szilvával?
2014. febr. 6. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
én úgy tudom, hogy az aszalt dolgok nagyon cukrosak, úgyhogy csak mértékkel.
2014. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha tudtok adni más tippet, amitől esetleg könnyebben menne neki a dolog, azt is megköszönném!!!
2014. febr. 6. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én adtam neki ilyen idősen, sőt előbb is már, amikor nagyon kínlódott a kakival. Megfőztem neki, elég pár darab és összekeverheted pl. almával neki, vagy barackkal, ha van, de még üveges gyümölcspéppel is.
2014. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is simán mehet, de én is legalább beáztatnám egy kicsit, de a párolás, főzés is jó ötlet...

Az aszalt szilvában ugyan tényleg koncentrálódnak az összetevők, mivel a víz eltávozik belőle, de ha ezt pótlod, pont ugyanazt éred el vele, mintha sima szilvát adsz neki...

2014. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem nem fog szétesni főzés közben!?
2014. febr. 6. 10:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Adj neki sok folyadékot. Nekünk még a szentkirályi sütőtökleve szokott használni ilyen esetekben!
2014. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ühm, sütőtöklevet nagyon szereti, a főzelékeket is azzal (vagy répalével) szoktam neki hígítani főzőlé helyett, néha szegényemnek már besárgul az orra hegye, annyit iszik belőle. :) Baracklé dettó, de most nem tudom mitől ilyen szenvedős pár napja. Mondjuk viszonylag sokszor kapott rizst, lehet, hogy az...?
2014. febr. 6. 11:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát a rizs bizony foghatja...
2014. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem esik szét, puhulásig főztem, utána langyosan összeturmixoltam. Bevált.
2014. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!