Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós kötelező oltásra...

15 hós kötelező oltásra megyünk milyen mellékhatásokra számítsak?

Figyelt kérdés
Ill. van olyan gyerek ahol nem volt mellékhatás?
2009. dec. 7. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk nem volt semmi, a barátnőm kislányánál sem, a szomszéd kisfiúnál pedig nagyon enyhe. 7-10nap múlva lázas lehet és pöttyös. a tesóm kislánynak 40 fokos láza volt tőle.
2009. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom november 19-én kapta meg, de semmi probléma nem volt: se hőemelkedés, se pöttyök, tényleg semmi.
2009. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mellékhatása van, hanem válaszreakció, ugyanis teljes vírust tartalmaz, és tulajdonképpen az oltás hatására kijön (kijöhet) maga a betegség, csak enyhébb formában. Az oltást követő 7-14 nap között lehet hőemelkedés, láz.


Az én kislányomnak sose volt semmi baja védőoltások után, de ettől belázasodott 10 nap múlva.


Legyen otthon lázcsillapítótok a biztonság kedvéért!

2009. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. dec. 7. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hét elteltével lett lázas a kisfiam,de szerencsére csak 1 napig tartott.
2009. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom utána volt lázas 38,9 volt a legmagasabb. Illetve pöttyös is. Igazából nem derült ki, hogy a 15 hós oltásnak a következménye volt-e, mert nálunk több idő telt el a két esemény között 3 hét. De lehetséges, hogy azért volt. Legyen otthon lázcsillapító szirup és kúp, akkor nem lehet gond. Mi még kentük mentolos hintőporral a pöttyeit, elmúlt hamar. Állítólag a 15 hós a legdrasztikusabb az összes oltás közül. 18,5 hós kislány anyukája.
2009. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!