Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan időszak a 6-8...

Volt már olyan időszak a 6-8 hós babátoknál, hogy alig akart rátok figyelni, kalandozott mindenfelé és az önálló játék jobban lekötötte, mint a veled való tanulós játszás?

Figyelt kérdés

Az enyém 7 hós. Egy ideje nem akar simogatóst játszani, nem engedi, hogy irányítsam a kezét az arcom vagy a játékok felé.

Van, hogy annyira belemerül a kis saját játékába, hogy elsőre nem is figyel, ha szólítom a nevén.

Rövid ideig figyel rám és hamar elveszi a tekintetét, nézegelődik más dolgok felé.

Kicsit aggaszt és félek, hogy csak náluk van ilyen gond! Segítsetek, kérlek!


2009. dec. 7. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

örülj neki hogy elvan egyedül. egy gyereket nem kell mindig "abajgatni". van együtt töltött játék van egyedüli játék. Sok szülő örülne ha egy kicsit ellene babája.

Ne aggodj hidd el mindent megtanul anélkül is ha nem fogod a kezét.

2009. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Önálló, semmi gond.
2009. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hós, de kiválóan elvan egyedül is.Persze ott vagyok vele, mellette de ő akar mindent csinálni, kipróbálni.Ez így van amióta lekötik a játékok.
2009. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves és most engedi hogy mondjam a szineket, vagy egy két játékkal játszunk együtt. Eddig csak bent ültem a szobában, ö külön kis világban élt.

Annyira figyelt a dolgokra hogy a külvilágot kiszorította.

Mostmár viszont valamenyit beenged a kis világába.

Én is ilyen voltam , nem baj ez!

2009. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, nálunk is így volt. Most 9 és fél hónapos és időnként még előfordul, hogy kizárólag csak a saját álomvilágában játszik, hiába szólítom nem figyel. Ettől még tudom, hogy tudja ha neki beszélek, csak akkor, abban a pillanatban más dolgok érdeklik.:)))
2009. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt ennyi idősen. Én úgy vettem észre, hogy hirtelen kitárult előtte a világ, felfedezte a lakást amiben élünk, míg korábban csak a kezébe adott játékra koncentrált. Szóval ez egy fejlődési lépcső!

Egyfelől örültem, hogy egyedül elvan, de valahol rosszul esett, hogy ennyire nem érdekli az anyja :-)

Most 10 hónapos, már jobb :-)

2009. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez is baj? én örültem volna ha ennyi idősen 1 percet elvan...most már 1 éves, és néha eljátszik magában is. Olyankor figyelni szoktam, mert olyan aranyos, ahogy koncentrál... :)))
2009. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

most fedezi fel a világot...

mi a bajod ezzel?

2014. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kedves utolsó válaszadó. Azóta semmi bajom, már 5 és fél éves a gyerekem.
2014. okt. 8. 13:40
 10/10 anonim ***** válasza:
nőjön nagyra! 
2014. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!