Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondták a kórházban...

Miért mondták a kórházban nekem hogy ébresszem a babát enni?

Figyelt kérdés
Tény hogy már másfél éve szültem de a napokban több kérdést is láttam pár napos babák anyukájáktól, akik azt kérdezték hogy keltsék-e a babát etetni. Emlékszem hogy amikor a fiam megszületett baromi szigorúan próbálták a csecsemősök belénk nevelni hogy keltsük a babát. Napjában többször elmondták. Itt viszont azt olvasom az anyukáktól hogy nem kell ébreszteni a babát. Akkor ez most hogy van? Én keltettem a fiamat enni, aztán ahogy tapasztaltam, rájöttem én is hogy majd szól ő nekem. Megmondom őszintén egyszer fordult elő hogy nem szólt a vekker éjjel, és a fiam keltett 4 óra alvás után hogy éhes. Akkor pánikba estem hogy most éheztettem, de természetesen semmi baja nem volt soha hogy nem keltettem enni.
2014. febr. 6. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Napközben 5 óra alvás után ébresztjük s babát, ha az éjszakát átaludja, akkor nem kell felébreszteni.
2014. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Csak a legelső napokban kell ébresztgetni a szoptatáshoz, mivel a bilirubin kiürüléséhez minél több folyadékot kell fogyasztani.

Ezért szokták itatni pluszban teával azokat az újszülötteket akinél nincs sok teje még az anyukának és a sárgasága a kóros határt átlépte.

2014. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt a bilirubin, másrészt a tejelválasztás serkentése az ok, harmadrészt pedig az újszülöttek még nagyon aluszékonyak és nem lehet észrevenni ha leesik a vércukruk (hiszen pont emiatt ébreszthetetlenek), emiatt meg kell előzni a bajt és inkább kelteni.
2014. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
én ugy tudom hogy kissúlyú babákat kell ébreszteni éjjel...nappal pedig 5 óra alvás után ha magától nem ébred
2014. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!