Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám be van oltva,...

Ha a babám be van oltva, pneumo ellen, akkor vajon, ha h1n1-es lesz, megvédi a az infulenza szövödményétől a tüdőgyulladástól? Lehet buta kérdés, de az orvost, védőnőt nem sikerül elérnem.

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én is ezen gondolkodtam. ha nem baj figyelem a reakciókat, elméletileg szerintem megkéne. én memjugate oltást is adattam neki. ja azért gondolom hogy igen mert nekünk a h1n1 és a szezonális influ. oltás mellé javasolták a pneuvax23-at tüdögy.ra. be is adattuk.
2009. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsi menjugate-t artam irni agyhártya ellen.
2009. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a két oltásnak egymáshoz. A pneumo elleni oltás a pneumococcus baktérium okozta tüdőgyulladás ellen véd, az influenza elleni oltás pedig az influenza okozta tüdőgyulladás ellen (is).
2009. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi lánykánk 18 hónaposan kapta volna az első Prevenárt, de a 15 hónapos oltással együtt beadta neki a gyermekorvos. Azt mondta, ezzel bizonyos mértékű védettséget szerez az influenza okozta szövődmények ellen, és hogy minden gyereknél, ahol ez a megoldás szóba jöhet, így jár el. A tüdőgyulladást, középfül gyulladást, vagy agyhártya gyulladást nem az influenza vírus okozza, hanem az influenzával küzdő, legyengült szervezet könnyen felülfertőződik baktériummal, és így alakulhat ki súlyos szövődmény. Tehát teljesen jól gondolod, valóban kisebb az esélye a komoly megbetegedésre.
2009. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy igen véd az influenza szövődményeitől a prevenár. Amúgy meg igazodjon el egy szülő, hogy mivel tesz jót, mert egyik doki ezt mondja, a másik meg azt. Most kinek higgyünk?
2009. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 8. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
én is ebben reménykedtem.. de szerintem nem véd. az influenzával az a gond, hogy az immunrendszer a vírusra túlzottan reagál és maga az immunrendszer teszi tönkre a tüdőt. ezért veszélyeztetettek az erős immunrendszerűek elsősorban, és nem az idősek, betegek. most lett egy éves a lányom és amint kigyógyul a náthából, szerintem megyünk is oltatni.
2009. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!