Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, másik pici:...

Egyik kicsi, másik pici: hogyan oldajátok meg, hogy jusson figyelem mindkettőre?

Figyelt kérdés

2. babámat várom, nem lesz 2 év a két baba között. Akiknek ilyen kevés korkülönbség van a gyermekei között, azok válaszát várom.

Hogyan oldjátok meg, hogy mindkét gyerek elég figyelmet kapjon tőletek?

Hogyan oldjátok meg a háztartást?

Akik együtt alszanak a babájukkal (babáikkal), hogyan oldják meg, hogy mindkét baba ott lehessen anyával, illetve az egyik pici ne ébressze fel a másikat?

Minden ötletet, tapasztalatot szívesen veszek. Köszönöm előre is a válaszaitokat!


2009. dec. 7. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én a 3ik babámmal vagyok itthon,1 fiam és két lányom van.A fiú a legidősebb,Ő külön szobában alszik, a lányoknak közös szobájuk van,köztük is 2 év van.Mi eleve 3 gyereket terveztünk,ennek megfelelően kezdtem el már az elsőnél is kialakítani a szokásainkat,a napi rendet.Nálunk mindenki a saját szobájában a saját ágyában alszik,csakis reggel van közös hancúr a mi ágyunkban,de amióta ovi van ez is csak hétvégén,mert reggel korán kelünk.A 2 nagyobbnál én úgy csináltam,hogy vittünk a szobájukba nekem ágyat,és amíg szopiztak éjjel én aludtam náluk.2-3 hónapos korukra átaludták az éjszakát.Utána ha volt is ébredés bármi miatt(pl:fogzás),nem adtam éjjel sosem semmit,sem enni sem inni,csak cumit.Így nem szoktattam hozzá Őket,hogy feleslegesen is felébredjenek(pl:inni).A kicsivel amikor haza jöttünk,neki a mi szobánkba az ágyunk mellé tettük az utazó ágyat,és éjjel amíg szopott addig velünk aludt,nappal a szobájukba.Ő is átaludta az éjszakát már 8 hetesen,így hamar átkerült a közös szobába a nővéréhez.Természetesen voltak vannak néha ébredések nyűgös időszakok,de én akkor is azt szorgalmazom,hogy éjjel aludjanak.Pl ha beteg valaki,és éjjel itatgatom,akkor nagyon gyorsan rászokik,és utána is napokig,van,hogy 1 hétig is felébred éjjel inni akkor is amikor semmi oka rá.Én ilyenkor már csak cumit adok,így elhagyja.A középső lányom nagyon rossz alvó,már babának is az volt,vele a legnehezebb,mert órák kellenek,hogy elaludjon.De tudja,hogy lefekvés után,ami nálunk 8-fél9 között van,már nem kelhet fel,szépen elvacakol az ágyában,halk zenét hallgat.Sírni sosem hagytam Őket,enélkül is kialakult a rendszer.Most ha ez nem így lenne,én hulla lennék minden nap,mert segítségem nincsen senki,a férjem reggel 7-kor megy dolgozni,és este 9-kor ér haza.Én viszem hozom a gyerekeket oviba,és látom el az egész háztartást egyedül.A háromból kettő nagyon hasfájós volt az első hónapokban sokat szenvedtünk emiatt.Egyébként nem zavarja a 2 gyerek egymást,hogy egy szobában vannak,de ehhez muszáj volt rendszerhez szoktatni Őket,ami neki is jobb mintha össze-visszaságban élnének.
2009. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem babája válogatja, valamelyiknél könnyebb a fent leírt módszert bevezetni, valamelyiknél kevésbé könnyű (vagy épp nem lehet). az én kislányom 1 éves, és velemalszik, mert egyedül nem akar. Próbáltuk szoktatni, de sajnos csak üvöltött és üvöltött... amúgy tudja, hogy mi az az alvásidő, és tartja magát hozzá ,de egyedül pláne kiságyba...na azt nem. Nagy cumis, de éjjel, ha megébred, akkor cici kell neki, cumival nem tudom átverni. amúgy én is kíváncsi lennnék, hogy lehet ezt megoldani, mert én is szeretnék kistesót. bocs az offért.
2010. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyet értek, csak a cumival nem, soha nem adtam nekik éjszaka semmit, bár nekem később aludták át csak az éjszakát fél éves korukban, addig nehezebb volt de utána már egyre jobb:)
2010. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van a fiaink között. apa alszik a nagyobbikkal az ágyunkban és én meg kijöttem aludni onnan a picihez. ez van. szerintem nagyon nehéz mindkettőre egyformán időt szentelni az eltérő igényeik miatt, de megpróbáljuk. sokat foglalkozunk a nagyobbikkal, hogy ne érezze hátrányban magát. még ő is kicsike.
2010. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát mi is kis korkülönbséget szerettünk volna ezért eleve hozzá se szoktattam a fiam ilyesmihez hogy a nagyágyban aludjon..pláne nem cicivel a szájában..

Igy most könnyebb a dolgom mert ő a saját szobájában a saját ágyában alszik és eszébe sem jut h patáliát csapjon amiatt h a kicsi baba (8 hetes koráig) a mi szobánkban aludt.De szintén saját kiságyban!

Most is kel éjjel szopni (cumit kezdetektől nem fogadja el) egyszer, hajnali 3kor.Akkor én megyek át hozzá.

Később ha már átalussza,összeköltöztetem őket a naggyal.

Én el se tudnám képzelni hogy a nagy is éjjel többször akarna szopizni, meg a kicsi is és igy együtt egy ágyban plusz még apa is...

Hát szerintem ez elég fura, meg jó nagy ágy kéne hozzá:))

Szerintem erről még a tesó születése előtt le kell szoktatni a nagyot és valahogy átszoktatni a saját ágyába, mert ha ez pont akkor történik mikor már ott van a tesó akkor tuti féltékenység lesz belőle.

Nálunk pl. tudtuk hogy jön a kicsi ezért időben átszoktattuk a fiunkat a gyerekágyba a rácsosból, mert a rácsos ugye a kicsié lett.

Igy nem érezte azt hogy elvettük az ágyát mert jött a baba.

Egyébként meg nehéz két gyerkőcre egyszerre figyelni, eleinte még talán nem is annyira mikor a pici lényegében csak eszik meg alszik de mikor már ő is szeretné ha szórakoztatná valaki mert uncsizik a kiságyban, na akkor már nehezebb.

Én mindig a nagyot szolgálom ki először és vele foglalkozok többet ez tuti! Mert ő már érzi hogy na most nem csak egyedül van és nem akarom hogy féltékenység dúljon köztük.

Egyébként a baba személyiségétől is függ, mert nekem a kicsi pl. roppant nyugis,keveset sír.

A fiam meg kicsinek is sírós, hasfájós volt.Most pedig dacos:) szóval vele a nehezebb.

2010. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szió. A lányom 14 hós és jön a kistesó nálunk is úgy néz ki. Valamikor szeptemberben, nagyon az elején vagyok. De ez a téma engem is érdekel. Bocs az off-ért. Egyébként már én is elkezdtem úgy rendezni a dolgokat, hogy ha itt lesz is jó legyen. Hamarosan apa csinál ágyat a lányomnak, és elkezdjük szoktatni hogy abban aludjon, mert ugye a rácsos majd kell. Mondjuk a lányom a saját ágyában alszik, nagy néha ha nem tudom megnyugtatni éjjel, akkor viszem közénk, és összebújva alszunk el. Már most azt is próbálgatjuk hogy apával is elaludjon (néha megy, néha nem), hogy ez sem legyen gond. Amúgy külön szobájuk lesz, a pici is csak így fog elférni az elejétől, de talán 3 méterre lesz tőlünk így is, úgyhogy nem gond. Még a szopin gondolkodom a picivel kapcsolatban, hogy a mi ágyunkba fogom e vinni, vagy teszek egy ágyat a szobájába addig. Hát ezek csak ötletek, de remélem segítettem kicsit.
2010. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 23 hónap a különbség, most 4 hónapos múlt a kicsi, azt mondhatom, hogy bejött! (két évre terveztük eredetileg)


A figyelem kérdés meglepően könnyű nekem, ettől én is nagyon féltem. Talán azért, mert a terhesség utolsó két hónapjában szinte teljesen mozgásképtelen voltam (volt néhány nehézség, de nem ide tart.), ezért akkor a lányom sokkal "elhanyagoltabb volt", mint szülés után, amikor hamar felépültem, és végre normálisan játszhattam vele.

Engem mindenki féltékenységgel riogatott, főleg a szoptatást festették le "borzalomnak". Hát nem így lett. Én egy nagy kanapén szoptattam az elején (amíg hosszúak voltak még, úgy 30-40 percesek), a lányom mellém ült, és meséltem neki, vagy játszottunk azzal, amivel ő akart. Ez még biztonságot is jelentett neki (mármint a nagynak), hogy akkor tutira nem állok fel, és rohanok valamit elintézni, szóval kifejezetten kedvelte. (Mára már 5-7 perc egy szopi, szóval most már ez nem számít)

Én is sokat próbálok a nagyra figyelni, bár a kis testvér egyáltalán nem gond, sokkal inkább a dackorszak az, ami nehéz, de szerintem még így is jó, hogy ketten vannak, mert a nagy már most sok időt eltölt a picivel ő tudja a legjobban megnevettetni), és ez leköti az energiáit is sokszor.


A háztartást szerintem ugyanúgy kell megoldani, mint amikor még egy gyerek volt, mert a pici nem sok vizet zavar. Ami nehéz, az a nagy miatt nehéz, bár most már egyre inkább be lehet vonni őt is, és mivel okosodik, most már meg lehet kérni pl, hogy ne menjen rá a felmosott részre, és akkor nem megy rá :o)

Ez akkor lesz újra nehéz szerintem, ha csúszni mászni fog a pici, de akkor meg remélem már a nagy lefoglalja nekem...


Nekünk két szobánk van csak, ágyeladási nehézségek miatt egy hónappal a szülés előtt tudtunk csak átköltözni úgy, hogy a nagy lányom egyedül van. Bár mindig külön ágyban aludt, féltem, hogy hogy viseli majd, de zökkenőmentes volt. Amint a pici átalussza majd az éjszakát, ő is bekerül a gyerekszobába, addig meg nálunk van, szintén külön kiságyban, szopira odaveszem magam mellé, aztán visszateszem aludni a saját ágyába. Sajnos a nagy lányom nagyon éberen alszik, félek, hogy mit fognak majd ramazúrizni a közös szobában, de ez még a jövő zenéje...


Szerintem fontos, hogy a nagy testvérnek csak jókat mondj arról, hogy milyen lesz az élet a picivel. Nem szabad, hogy érezze rajtad, hogy izgulsz, vagy aggódsz, mert ezt megérzi, és akkor ő is "bizonytalan lesz", hogy örüljön-e.

Én nem mondtam neki, hogy jó kis játszótársa lesz, mert az még sok idő (bár így négy és fél hónaposan már remekül szórakoznak, ezt nem gondoltam volna én se előre). Azt mondtuk neki, hogy jön a pici, amelyik szopizni sírni és aludni fog. Így nem érte csalódás...


Ami még bevált: amennyire lehet, rögtön kezdettől bevontam a nagyot a baba körüli teendőkbe. Odahozta a tiszta pelust, a krémet, bekapcsolta a pelus tépőzárját, ilyesmi. Ez által fontosnak érzi magát...


Bocs ha hosszú lettem... Jó várakozást, szép szülést Neked!

2010. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk 3 fiú lesz heteken belül 2 éves különbségekkel. Amikor jött a kistesó, előtte én is átszoktattam a legnagyobbat saját ágyába, mert addig velem aludt.Ő most 4 lesz és nagyon szépen elalszik 2 éves kora óta a saját szobájában, néha havonta 1-2x kel fel éjjel, hogy nem találja a kedvenc párnáját, de ennyi. A középsőnél (2 éves lesz) sajna csak annyira jutottunk, hogy apa alszik vele nem én, mert ketten együtt annyira rosszak, hogy nem akarnak elaludni, mert vmi mindig eszébe jut valamelyiknek,illetve ő még éjjel 1-2 szer felébred, hogy nincs e egyedül.Nem kér semmit csak megnézi van e ott valaki vele. Így egyelőre nem megy egy szobában a kettő gyerkőc alatatása. És a picivel ha megszületik meg persze én fogok aludni. A háztartásba meg bele lehet jönni.El se tudtam képzelni, hogy 2 gyerek mellett a 3.-t várva, hogy lehet például minden nap főzni... de egész jól megy, persze elfárad az ember estére az biztos.
2010. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!