Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzi annyi anyuka a...

Miért ellenzi annyi anyuka a cumit? Van valakinek (saját! ) rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tudom, cumizavar, csúnya fogsor, stb., de olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik megbánták, hogy cumit adtak a gyereküknek.

2014. febr. 7. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

hát az egyik amiért ellenezni szokták a fogsor de szerintem ettől nem kell tartani a mai daraboknak már olyan jó kialakításuk van hogy nem hogy nem roncsolják de még szabályozzák is a fogakat.

A másik parájuk, hogy utána nem lehet leszoktatni a gyereket a cumiról, ezért inkább az ujjszopás mellett vannak.

Erre meg azt tudom mondani, hogy én látok a buszon 5-6 éves kisgyerekeket akik szopják az ujjukat, de olyat, akinek cumi van a szájába, olyat nem igen :D

szóval szerintem nyugodtan lehet neki cumit adni - feltéve ha elfogadja, van olyan gyerek amelyik nem fogadja el.

2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
én nem vagyok "annyira ellene",de jól elvan nélküle,így nem tömöm a szájába,mert feleslegesnek tartom...Szoptatok inkább,mikor úgy van..
2014. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Én azért nem szerettem,mert fájt a lányomnál a szoptatás és ezért nem engedtem cumit használni a lányomnál-a fiamnál ki sem próbáltuk. El vannak nélkülük.
2014. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Kistestvérem olyan cumizavaros lett tőle, hogy utána nem fogadta el a mellet (mert ott ugye dolgozni is kell, hogy jöjjön a tej, ráadásul átállt egy rossz szopótechnikára, mert ugye a cumit máshogy kell bekapni). Unokaöcséméknél is hasonló volt, megspékelve azzal, hogy ha véletlenül elfelejtik magukkal vinni a "szent cumit" éktelen visítás és nem alvás a következménye.

A mi gyerekünknél én inkább meg sem próbálom majd, szerencsére a férjem egyetért velem...

2014. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
7 gyerekre vigyáztam eddig, egyikse cumizott, de az ujjukat se szopták. a koruk 5 honapostol- 2 évesig. valahogy a szülök "elfelejtették" a cumit.. de nem is baj, nem igényelték.
2014. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Igen. A cumitól (állítólag, én nem látom így, fogorvos mondta röntgen után) előrébb állnak a fogai, mint kellene, és a múltkor egy szépséges arcra esésnél kitört az egyik foga. A fogorvosunk szerint cumizó gyerekeknél sokkal gyakrabban törik a fog. Azóta nincs cumi. A férjem is cumizott, ő 2 éven át hordott fogszabályzót, és neki is letört piciként az egyik foga, ami miatt megsérült a maradó csírája, és a maradó fog már ki sem nőtt, pótolni kellett.
2014. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
szerintem meg ez lelki alkat kérdése. van, aki nem cumizik egyáltalán, neki szerintem sem helyes "erőltetni" a cumit, mert az csak jó, ha se az ujja, se a cumi nem kell. de bizony vannak gyerkőcök, akik mindenképp szopni fognak. ha nem kapnak cumit, akkor az ujjukat. én is ilyen voltam, és most a kisfiam is. adok neki cumit, mert látom,h megnyugtatja. nem "függő", de bizonyos helyzetekben szüksége van rá. ha elmegyünk valahová, mindenképp van nálunk, ez igaz. de én ezt nem tartom akkora macerának. egyes nem írt hülyeségeket, kár volt ennyire lepontozni. amúgy én az ujjamat szoptam és emiatt szabályozni kellett a fogaimat... összegezve: szerintem nem szabad tiltani a szopást egy bizonyos korig és ha már szopik, akkor inkább egy ortodentikus cumit, mint az ujját.
2014. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Az én gyerekem nem fogadta el a cumit. Az ujját csak akkor szopja, ha alszik. 1 éves, úh még csinálja csak. :)

Rossz tapasztalat annyi, hogy tesóm még oviban is cumizott, nagycsoportban sikerült lerakatni vele nagy harcok árán.

2014. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz semmi baja a cumitól,az én kisfiam amint hazamentünk kapott cumit és még nem volt 2,5 amikor saját maga dobta ki mert szét rágta,és nem kellett több,és kb 1,5 éves korától csak alvásnál volt a szájában,teljesen rendben van a fogsora.Ezek csak kifogások.
2014. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9.

vannak extrém esetek. mondjuk pl én 6 éves koromig szoptam az ujjam, amit ugye nem lehetett "elvenni" tőlem. hidd el, h ebben az esetben már meglátszódhat a fogsoron

2014. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!