Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetek ennyire rossz...

Hogy lehetek ennyire rossz anya? Kikészít a saját gyerekem?

Figyelt kérdés

Második baba 6 hónapos,így volt némi foglamam arról,hogy nem lesz leányálom. De egyszerűen ma betelt a pohár,és kiborultam:(

5,5 hónapos koráig csak sír, ordított, és kezdte előről, először a hasfájás 3 hónapos koráig, utána pedig nem tudni miért:((

Majd 5,5 hónaposan elkezdett mászni és mint a kit elvágtak,abba maradt a sírás.

Itt jöttek a problémák az alvással, soha nem tudott egyedül elaludni, és ekkor már a pihenőszék sem volt jó. Jött pár jó nap,amikor egyedül sikerült a ksiágyban elaludni, de két napja megint nem jó semmi,nagyon álmos de alig lehet elaltani, a kezemben feszíti magát, ha lerakom sír, a pihenőszékből fordulna ki:( A babakocist utálja, levegőzni is olyan nehezen jutunk ki, a nagyobb gyerekkel is játszani kellene, de ő ülni sem hajlandó a babakocsiban:(:(


Ma ami betette a kaput, hogy megebédeltünk, letettem, természetesen nem aludt el, elringattam, kb 30 perc kellett,mire elaludt és 10 perc múlva már fel is ébredt. De nem kellett fél óra, annyira álmos volt,hogy szinte magán kívül volt a sírástól, kivittem a friss levegőre, szintén tologatás babakocisban és most alszik.


Egyszerűen elegem van, nem tudom mit rontok el, mit csináljak másképp, miért ennyire nehéz vele, és egyáltalán hogy lehetek ennyire rossz anya, hogy teljesen kibuktam és ma semmi türelmem:( Arról nem is beszélve,hogy éjszaka is sokszor kel, a minimum a 2-3,de éjszaka óránként fenn volt megint


2013. márc. 3. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz anya... nincs esetleg valaki aki segítene egy kicsit?
2013. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy akkor maradt abba a sírás, amikor önállóan mozgóvá vált. Ez a megoldás erre, semmi egyéb. Vannak ilyen gyerekek, akiknek a kérés nehezükre esik, vagy egyszerűen azért nem kérik, hogy vidd oda őket, mert a saját határaik frusztrálják őket. Önmaguktól akarnak közlekedni, felfedezni.

Az alvásra mindent kipróbáltál? Más ruha, hőmérséklet, átforgatni más irányba az ágyat, másképpen altatni, máskor tenni le aludni? Ezer és egy apróság van, amin lehet változtatni, és lehet, hogy olyan banális a dolog, hogy elsőre fel sem tűnik.

2013. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam is pont ilyen.. 6 hónapos de kikészültem én is.. Én ha kiviszem a babakocsiba az udvarra ordít még a szomszédok is kijönnek hogy miért sír tán éhes??

Na akkor pláne kiborulok, persze éhes én meg kiviszem az udvarra ahelyett h megetetném..

Segítségem nincs, így csak bízni tudok abban hogy könnyebb lesz nemsoká, pár hónap múlva... Valamibe hinni kell.. Kitartás!

2013. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

6 hós gyerek.... pont ilyen.


nekem a második 8 hós és képzeld már csak 1x alszik, habár szerintem mindig is csak 1x aludt. néha 2-3x.

én hagyom amíg telejsen elálmosodik és már annyira álmos hogy ha felveszem bealszik egyböl. általában addig eljátszik és egyszer csak elkezd nyafogni, na ekkor veszem fel és alszik.

2013. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Alvásnál olyan szinten kipróbáltunk mindent,hogy először volt közös szoba a tesóval, nem váált be, akpott saját szobát, borzasztóan aludt, akkor jött mellém ott sme lett jobb, átfordítottuk máshogy az ágyát, az sme jó, ment egy másik szobába, világoson, besötételve. Van hogy 10 percet laszik,de 4 nappal ezelőtt pl. 2,5 órát aludt ebéd után:(
2013. márc. 3. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

az első év nálunk is rémálom volt. hasfájás után fogzás,majd szeparációs szorongás,rossz alvás,stb-és közbe ott a nagyobb is. teljesen ki voltam merülve!!


amit el kéne érned,hogy bármi áron is,de aludjon mégpedig egyedül. tudom hogy ez lehetetlennek tűnik,de meglehet csinálni csak ki kell tartani.


szóval,amikor már álmos,akkor rakd be a kiságyba és hagyd ott. nyilván sírni kezd. pár percig hagyd sírni-majd bemész megvigasztalod,de ne vedd ki majd -és kijössz. ezt addig kell csinálni amíg be nem alszik és közbe növeld a várakozási időt. előszőr 1-2perc,majd 4-5,stb.

HIDD el beválik csak tarts ki. én a délutáni alvásával kezdtem,és előszőr 1,5óráig tartott,majd napról napra kevesebb ideig. ma már csak leteszem és tudja aludnia kell.

szerintem ha ő is átáll egy normálisabb alvásra,akkor nyugodtabb lesz és te is. persze lehet hogy most már a foga is jön és ezért is ilyen nyűgös

2013. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Két hete próbálkozunk az egyedül alvással, olyan ügyesen elaludt, néha a cumit kellett visszaadni neki, nem sírt, csak dünnyögött egy kicsit:(


Az a baj, hogy délben eszik, lefektetem, addig a nagy ebédel, és mire a nagy is menne aludni a kicsi kezdi a műsört:( És hiába külön szoba,olyan hangja van,hogy a szomszég is hallja a másik kertes házban:) (na jó ez vicc,kezdek kicsit lenyugodni).

De pl tegnap este is letettem, kétszer visszamentem cimi, és elaludt

2013. márc. 3. 14:10
 8/14 anonim ***** válasza:

az volna a a jó,ha megtudnád oldani,hogy amíg "aludni" tanítod a picit addig a nagyobb máshol van.

nincs valaki akinél ott lehet?

2013. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Anyu dolgozik, csak a vasárnap szabad neki.

A másik nagyszülőpárosra nem lehet sajna számítani, barátnők vagy dolgoznak

2013. márc. 3. 14:19
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

mekkora a nagyobbik?

délelőtt már nem alszik a pici,mert akkor is nekiállhatsz ennek a módszernek? és akkor igy nem zavarná meg a nagyobbik alvását.


én is megbeszéltem az akkor 3évesemmel,hogy a tesó most sírni fog de ne ijedjen meg nincs semmi baj-csak aludni próbál..

2013. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!