Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget kommunikálok a babámmal?

Eleget kommunikálok a babámmal?

Figyelt kérdés
Kisbabám 10 hónapos múlt, nagyon aktív, energikus, egész nap be sem áll a szája. Szemmel láthatóan kiegyensúlyozott, mégis gyakran van olyan érzésem, hogy nem beszélgetek neki eleget. Ő nem panaszkodik, gyönyörűen eljátszik egyedül is, persze, ha problémája van, rögtön tudatja velem. Én a házimunka végzése közben gyakran leülök hozzá játszani vagy fogócskázni, csak néha azon kapom magam, hogy a gondolataimba merülve csendben mosogatok vagy éppen főzök, és ekkor jön a lelkifurdalás, hogy beszélgethetnék is vele. Egyébként rengeteget mondókázunk, éneklünk.
2014. febr. 7. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
egyik mondatoddal ütöd a másikat. ezt csak te tudod eldönteni. mindenki mosogat és mindenkinél van olyan, h egy kicsit csendben van. nálam is van olyan, h csendben csinálok valamit akár mellette is, de amúgy én iszonyat sokat beszélek a babámhoz, és soha fel sem merül bennem, h az kevés volna, mert tudom, h rengeteget "dumálunk". neked is magadnak kellene érezned, mert a leírtakból nem derül ki.
2014. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.

Igen, ellentmondásos, mert így érzem. Egészen addig, amíg még nem játszott el egyedól is gyönyörűen (mondjuk másfél-két hónappal ezelőttig), sosem merült fel bennem, mert mindig mellette voltam, nagyon igényelt. Most viszont úgy érzem, hogy a korábbihoz képest csökkent az interakció, ő pedig egyre önállóbb.

Na, ezért nem tudom én sem pontosan, hogy mit érzek.

2014. febr. 7. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért egy anyának is kell pihennie nem csak beszélni dolgozni stb. Én is sokat beszélek velük. Mindent mondok amit velük teszek és amikor házimunkát csinálok van, hogy csöndbe vagyok. Ha beszélsz vele akkor nincs gond. Nem kell szerintem non stop lekötni őket hagyni kell, hogy maguk is felfedezzék a világot.
2014. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egész nap dumálni a babához, neki is kell a nyugalom. Gondolj bele, neked nem zsongana a fejed, ha egész nap beszélnének hozzád?
2014. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De-de, pont ezt mondom én is magamnak, amikor hátat fordítok az egyébként boldogan játszó kisfiamnak, hogy mosogassak. Egyébként szerintem abból ered ez az aggodalmam, hogy nem beszélek hozzá eleget, hogy ő pici babának nagyon hasfájós volt, sosem hagytam sírni, rengeteg hordoztam, vagy tornáztattam, miközben énekeltem neki.E mellé akkoriban még egy egyszobás albérletben laktunk, ahol mindig mellettem volt. Azóta nagyobb lakásban lakunk, ő egyre önállóbb, én pedig aggódom hogy jól csinálom-e.

Köszi egyébként mindenkienk.

2014. febr. 7. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

köszi a kifejtős választ

"Most viszont úgy érzem, hogy a korábbihoz képest csökkent az interakció, ő pedig egyre önállóbb." ebből azt szűrtem le, h igazából ő önállósodott, te pedig alkalmazkodsz az igényeihez. szerintem teljesen jól csinálod, még ha most fura is neked, h már nem vagytok annyira "összenőve", mint pár hónapja :)) ne aggódj, neki pont az kell, amit most csinálsz: hagyod önállóan felfedeznie a világot, közben te is végezheted a dolgod. máskor pedig aktívan foglalkozol vele, fejleszted, nem csak úgy ott ücsörögsz mellette, h nehogy leessen az ágyról :)

2014. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húúú, ez tök jól esett, 1. válaszoló!!!:-) Ez picit helyrerántotta az anyai önbizalmamat (már ha létezik egyáltalán ilyen:-)Köszi.

És egy picit off: Mennyire igaz, hogy azzal, hogy sosem hagytam sírni, nem lett belőle egy az "anyukája szoknyájába bújós" kisfiú.

2014. febr. 7. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:
most egy picit én is az enyémmel, de írok majd
2014. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszolóló vagyok a válaszodból szerintem teljesen jól csinálod a dolgokat. Alkalmazkodsz a babádhoz én is igyekszem mindig ezt tenni. Tudom nehéz, hogy elválnak tőlünk de el kell engedni őket, hogy fejlődhessenek.
2014. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!