Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg babámmal...

Hogy szerettessem meg babámmal a tejet? Szeretném elválasztani, de 40 ml-nél több tejet nem hajlandó meginni.

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

ha 1 éves elmúlt, esetleg ízesítsd

2013. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 hónapos. Próbáltam kis kakaóval is,így sikerült megdönteni az addigi 10 ml-s csúcsot,így lett 40. Hiába próbálkozom minden nap,többször is,egyszerűen nem kell neki. Most rendeltünk kecsketejet,de szerintem ugyanez lesz azzal is. Láttam még ilyen junior italt a dm-ben,de nagyon drága és ki tudja,hogy azt meginná-e?! Már el vagyok keseredve,mert keveset is szopizik és nem is rajong a tejtermékekért,egyedül a joghurtot eszi meg és néha a sajtot,ezzel kifújt :(
2013. szept. 3. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha akrod, válaszd el, egyáltalán nem kell neki tejet innia, főleg, ha nem kéri. Az én fiam sem itta meg. Felébredt, és reggelizett. Sajt, szőlő, abonett, stb.
2013. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbálj tápszert adni neki.

Valami jó édes gyümölcsöset vagy banánosat, hátha az ízlik neki.

2013. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem itta meg, miután elválasztotta magát, 14 hónaposan. Volt tápszer mintám azt is próbáltam, azt sem itta, én sem vettem meg a drága tejitalokat. Esetleg próbálj kismamáktól kérni egy adagra való tápszert, kóstolni. Ha nem issza nem tudod erőltetni. Joghurtot, kefírt stb eszik? A napi 0,5 l norma miatt tartod fontosnak a tejet gondolom, én is így voltam vele.. de ezen ne idegesíts magad..

Egyébként az én gyerekeim az actimelt nagyon szeretik, próbáld meg azt.

2013. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tápszert is próbáltam adni neki,nézett rám furcsán,hogy ez meg mi akar lenni :) amiket próbáltunk: beba pro,humana banános,milupa,egyik sem kellett neki. Szerintem eleve az a baja,hogy megszokta,hogy a cumisüvegből csak vizet iszik,így aminek íze van,az nem kell neki. Gondolom,mert a teát és a gyümölcslevet sem issza. Igen,szeretném,hogy igyon,szerintem ez nagyon-nagyon fontos lenne,főleg ilyen pici korban még. Tejtermékekből csak a joghurtot eszi,néha sikerül csempésznem a főzelékébe egy kis sajtot,kb ennyi. Most 2x kap joghurtot és 1x tejpépet,de jó lenne,ha mellé még sikerülne a tejet is beiktatni. Olyan szépen indult a hozzátáplálása,meg úgy minden annyira könnyű volt vele,hát most kifog rajtam :)
2013. szept. 3. 21:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld másból adni, mint a cumisüveg! Ha ő azt iváshoz kéri, akkor tartsd tiszteletben! :) Lehet másból elfogadna valami tej-félét...csőrös pohár, szívószálas, sima pohár, vagy ki tudja mik vannak még!

Sok sikert!

2013. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 3. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a hőmérséklettel volt gond, kiderült, hogy hidegen szeretné inni, illetve Nestlé vaníliás ízesítővel ízesítem, bár az enyém gyerekitalt iszik, de lehet, hogy Nálatok is hasonló lehet a probléma.
2013. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam pont fordítva van ezzel. :) 2 évesen gondoltam leszoktatom a cumisüvegről, ezért csőrös pohárba adtam neki a tejitalt (ugyanazt, amit addig cumisüvegbe). Még öklendezett is tőle! :) Szóval maradt a cumisüveg. Mert egyébként imádja! Minden este elmondja, hogy milyen finom és, hogy Ő mennyire szereti! Pohárból is próbáltam, úgy sem kellett neki. A tej és a kakaó sem ízlik neki, még cumisüvegből sem.

Szóval én is azt mondom, hogy esetleg próbáld meg csőrösből, vagy rögtön pohárból adni a tejet. Hátha úgy ízlene neki. Ha pedig nem megy, ne erőltesd. Amennyit megiszik, annak örülj! Ha a joghurtot megeszi, akkor kapjon 1-1 tízóraira és uzsonnára + a kevéske tej, fedezi már a szükségletet.

2013. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!