Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki miért "siet" a hozzátáplálá...

Ki miért "siet" a hozzátáplálással? - úgy értem a sietést, hogy nem várja ki az ajánlott időt.

Figyelt kérdés
Mi az oka, hogy hamarabb adtok valamit? Pl. bármit 4(-6) hónapos kor előtt, husit 5 hónaposnak, tejet 10 hónap körül stb.
2014. febr. 9. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tápszeres babának adnak hamarabb amit lehet, de nekik ajánlott is. Én szoptattam a kisfiam 26 hós koráig. 6 hótol tápláltam hozzá. Mindent az ő ütemére bíztam, hogy mennyire haladunk. 7 hós volt amikor a tízórait, 8 hósan az ebédet, 9 hósan az uzsit is kiváltottuk. Ismerős körben az anyatejes babáknál azért sietnek, mert az a tév hit terjed, hogy válogatós lesz a gyerkőc ha későn kezd el enni. 10 hósan már nem főztem neki külön ette amit mi. Kivéve tojásfehérje, tej, méz, magvasok, mogyoró és társai.
2014. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
én 3,5 hónapos korában kezdtem de csak 1-1 kanálnyit,mivel nehezen kakilt.ez megszüntette a problémát.minden mással megvártam a megfelelő időt,de 5 hónaposan már csirkehúst lehet adni.tejtermékkel is megvártam mégis tejérzékeny.remélem kinövi
2014. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem sietség, egyszerűen ezt tartják helyesnek. Én sem vagyok híve a túlféltésnek.

Ez a "hamarabb" meg elég relatív dolog. Esetleg a mostani ajánlásokhoz képest hamarabb, amik mint tudjuk, állandóan változnak.

Lehet másképp is, nem biztos, hogy az a jó, amiről te azt gondolod.

Úgyhogy szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy helyesnek tartja.

2014. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy változik, harmadik válaszoló, ezért is tettem idézőjelbe a sietet is.
2014. febr. 9. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek az orvos javasolja. Hogy miért, azt nehéz megmondani, lehet, hogy egyszerűen régimódi az orvos, de az is lehet, hogy van szakmai indoka rá. Az anyukák egy része meg úgy van vele - én is egyébként -, hogy annyi az egymásnak ellentmondó információ, hogy inkább az orvosra hallgat, az a biztos.

És van a másik, akinek meggyőződése, hogy ő mindenkinél mindent jobban tud, és az ő anyai ösztöne megsúgta, hogy a gyereke húslevesre vágyik 3 hónaposan. Ezzel meg igazából nem tudsz mit kezdeni.

2014. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekem doki és védőnő mondta,kezdhetem 4hónapos korában.ÉS csak estére kapott tápszert a kicsi.Nem tudom mitől függ ez,de sokat hízott,hasa sose fájt.Viszont én nem sietettem neki,igényelte volna hamarabb már a többet,tehát 4hónaposan szerintem evett volna már napi 1 üveg kaját is,de én direkt 2napra adtam neki csak oda.De nekem bele kellett húznom már,mert 6hónaposan nem ette meg a tápszert csak este.Tejet nem sietettem.10hónaposan kapott 3-4naponta vizezve 1,5öst.És 1éves korától kap csak 2,8-3,5öst magába.Most 16hós múlt,de nem kap napi szinten,mert inkább teát,vizet itatok vele,mert nem iszik sokat.
2014. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!