Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szintén nehézségei...

Akinek szintén nehézségei voltak a hozzátáplálással, és későn fogadott el bármit is a babája az anyatejen kívül, kb hány hós korában sikerült először és mit?

Figyelt kérdés
8 hósommal már mindent kipróbáltam, itt is kértem tanácsot, de az égvilágon semmit nem hajlandó megenni vagy meginni az anyatejen kívül. Úgyhogy igazából már tényleg csak az érdekel,hogy hogyan alakult azoknál,akik hasonló cipőben voltak..
2013. júl. 8. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem még egy évesen is nagyon keveset evett, aztán nagyon lassan egyre többet. Mondjuk nekem mindenből evett, de csak pár kanállal. Ha megevett fél üveg főzeléket (egy évesen), már boldog voltam. Nem erőltettem, a szomszéd kisfiú is így volt, semmi gondunk nem volt. Szerintem itt csak a türelem segít, a tukmálás semmi képpen. Amúgy nagyon jól fejlődött így is. Több helyen is rákérdeztem (védőnő, orvos, szoptatási tanácsadó), és azt mondták, hogy egy évesen még a 90% anyatej, 10% egyéb étel teljesen rendben van ha egyébként jól fejlődik. Le sem merem írni, hogy majd másfél évesen evett meg először egy egész üveg kaját, most 20 hónapos, még mindig szopizik is, és már kajál is mellé rendesen. Ezen sajna csak az idő segít, meg a kínálgatás, és ne légy elkeseredve, semmi sincs veszve!
2013. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mi ugyanebben a cipőben járunk:( pár kanálnál többet szinte semmiből nem eszik és már 9,5 hónapos. 6 hónapos kora óta kóstolgat mindenfélét, de pár kanál után olyan mintha megunná az egészet és ki se nyitja a száját, elkezd nyöszörögni és ennyi. Persze kb. fél óra múlva kéri a cicit:) Nem tudom mit csinálnék ha nem lenne elég tejem...

A környezetünkben lévő gyerekek már mind esznek mindenfélét és alig szopiznak. Kicsit irigylem is őket ezért. :( De majdcsak eljön az én kicsikémnek is az ideje, amikor már főzelékből fog bekajálni és nem a cici kell neki:)

2013. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Disi ***** válasza:
Ha már itt is kérdezted akkor biztos próbáltad a darabos ételt is. Nekünk ez hozta meg az áttörést egy hónap próbálkozás után. A bébiételeket, tejpépeket nem ette, ma sem eszi meg a főzeléket, csak párolva a zöldségeket. Az lendített még a kanalazáson mikor látta a tejtesót így enni. Addig ki sem nyitotta a száját. A kislányom 2 éves, vegyesen kapott tejet és tápszert. Egy ismerősöm kisfia is ellenállt minden másnak 8 hós koráig :)
2013. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,szóval türelem :) Csak néha beijesztenek, hogy ez nem normális, meg hasonlók...
2013. júl. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!