Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak mi haladunk ilyen rosszul...

Eszo kérdése:

Csak mi haladunk ilyen rosszul a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

úgy érzem csak visszafelé fejlődünk..

7,5 hós

nagyjából minden zöldséget és gyümit kóstolt már..de valahogy 5-10 kanál után nem kell neki semmiből sem több..kivétel a tejberizs-pép..

és mit tudok tenni..megszoptatom..

de ez így marha rossz..

kb fél üveg bébikaja mindig megy a gajdeszba :-((

nem tudom mi lesz így..bár most lehet a meleg miatt se eszik..

nálatok hogy van??


2013. júl. 24. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek! Az én babám 8 hónapos, tápszeres, és már 3 hónapja hozzátáplálunk. Még mindig ott tartunk, hogy 3-4 kiskanállal megeszik az adott ételből és nem kell neki több. A tápszert persze megeszi. Mi nagyon ritkán jutunk a 10 kanálig, ha igen, akkor örömtáncot járok. Most már falatkákat is adok neki pl. kenyérből, de abból is csak néhány falatot eszik és kész.

Borzasztó, amit művel, de remélem, hogy hamarosan változni fog a helyzet, mert mint említettem, ez megy már 3 hónapja.

2013. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11 és fél hónapos lányom ma eddig konkrétan 35 gr főzeléket evett tápszeren kívül. Már a sírógörcs kerülget, ha etetni kell.
2013. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nekem anyatejes a lányom..és tudom,hogy éhes..mert az 5 kanál után meg szopizik rendesen..

nem akarom nagyon erőltetni sem,nehogy rossz élmény legyen neki..

kiflit,babapiskótát,meg fagyitölcsért szoktam a kezébe adni..azokat elnyámmogja..most adtam neki egy kis sárgabarack-darabot..de ezt inkább csak szétkente :-))

2013. júl. 24. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igen, az enyém is éhes, mert a 3-4 kanál után simán bevágja a 180-200 ml tápszert, de az istennek se eszik több szilárdat. Pedig már próbáltam hamarabb / később etetni, hátha az a gond, hogy nem telik el elég idő két evés között, vagy éppen hogy már nagyon éhes, és ezért nincs türelme kanalazni. Egyik módszer sem hozott változást, ugyanúgy keveset evett.

Néha már engem is a sírás kerülget, de nem tudunk mit csinálni. Ha erőltetem, még rosszabb. Egyszer csak rájönnek, hogy enni kell. Bár most elég kilátástalannak tűnik a helyzet, együtt érzek veled, kedves kérdező.

2013. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi az együttérzést..én is próbáltam,hogy 4 órát is "éheztettem"..de akkor sem eszik többet..hááát reméljük változik majd a helyzet..
2013. júl. 24. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7 hónapos.


Néha nálunk is előfordul hogy nem eszik meg annyit amennyit egyébként szokott, de ez nagyon ritka.

Most amúgy ő is inkább csak inna-inna. Érthető, hisz iszonyú meleg van.

Egyébként az én fiam is cicizik még.


Nálunk így működik: Reggel: szopi

Délelőtt: gyümölcs- vagy tejbegríz ( az a Hipp-es )

Ebéd: főzelék

Uzsonna: főzelék, vagy tejpép

Vacsora: szopizás


De egyébként az én fiam pl. 2-3 kanálnál többet nem hajlandó enni az üveges bébiételekből (!!!) Viszont amit én csinálok neki abból 200-250-el bevág simán.

Csak próba képpen vettem neki egy-két bébikaját, mert ha megyünk nyaralni ott meg leszek lőve ( ott nem tudok főzni neki), úgyhogy egyenlőre vakarom is a fejem eléggé mi tévő legyek.

2013. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk hirtelen jött az áttörés, hogy normális mennyiséget egyen. most 10,5 hónapos és megeszik majdnem két egész üvegnyi kaját, kétszerre. ezen kívül szopik. tudom, hogy más ilyen korú gyerek már többször kap mást, de nem igazán érdekel, nekünk ez is eredmény. mindent utált eleinte... öklendezett. próbáld keverni a zöldségeket gyümölcsöket, meg fogja szeretni. az enyém mondjuk a bolti kaját nem eszi olyan szívesen, mint az általam kotyvasztottat
2013. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én a gabonát nem tudom beleerőltetni sehogy se.. a gabonapépeket utálja, a gyümit se eszi meg, ha rakok bele. de kitaláltam, hogy rántást fogok neki tenni a főzelékébe. remélem, úgy megeszi. még annyit, hogy az orvos engem is tol, hogy adjak neki glutént stb.. ne foglalkozz azzal, mit mond a doki, hagyd, hogy a saját tempójában táplálódjon hozzá :D
2013. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem haladtok rosszul! Ez nem lóverseny! Egy éves koráig még az anyatej kell hogy legyen a fő tápláléka. Szerintem ügyesen csinálod, nem csoda, ha ilyen melegben nem kér többet pár kanálnyinál.

Egyébként jobb ha kóstolás előtt szopik a kicsi, mert az anyatejnek nagyobb a tápértéke, jobban hasznosul, és jobban fedezi a kicsi szükségleteit, mint bármi más. Ennyi idősen bőven elég az a pár kanálnyi, ezt ő is érzi.

2013. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!