Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honaposan emelik a...

Hany honaposan emelik a fejuket a babak ha hason fekszenek?

Figyelt kérdés
Most toltotte be a 3 honapot a kisfiam es ha hasra forditom hogy emelgesse a fejesckejet ordit,latom hogy igyekszik de nem igazan tudja emelni.az egyik ismerosomnek a babaja ugyan annyi idos mint az enyem es o ugyesebb.ugye van meg ideje a babamnak megtanulni?

#baba #fej #emelgetes
2014. febr. 9. 19:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: (mi voltunk ma a dokinál ígértem, hogy írok) 3 hónapos a fiam. Ma extra lusta volt a dokinál így se a fejét nem emelte fel, de még balra jobbra sem fordította. Nekünk azt mondták, hogy minél többet tegyük hasra, egészen addig legyen hason amíg nem ordít. Nálunk ez nem probléma mert hason fekve semmit sem csinál néz ki a fejéből, ha jobb kedvében van akkor figyel, vagy a kezét a szájába teszi és alszik. Ha szórakoztatjuk akkor sem emeli fel a fejét ha nem a fülén csúszva oldalra hátra-hátra tolja a fejét és úgy látja meg amit fejemeléssel láthatna. Viszont ha én előre teszem a kezét, akkor felnyomja magát, nézelődik, tárgyat követ a szemével. Egy idő után elfárad akkor nyekereg, míg végül sikerül a fejét letennie. Mi arra lettünk utasítva, hogy ezt a fajta fejemelést gyakoroltassuk vele (karjait előre hozva nyomja fel magát) , legyen nagyon sokat hason még akkor is ha csak néz ki a fejéből. Nekünk még azt is javasolták , hogy háton fekvő pózban tenyerét megfogva húzzuk ülő helyzetbe és ilyenkor a cél, hogy ne lógjon a feje ha nem tartsa. (Ezzel az utolsó "torna gyakorlattal" én nem érteke egyet, nem is fogom gyakoroltatni a babával. Mert szerintem nagyon megterheli a gerincét, váll ízületét és részben a csuklónak és a könyöknek sem jó. Valamint nem is segít valójában a gyereknek a fejét tartania, a fejbiccentő izmok és a hát izmok nem igazán erősödnek, inkább kórosan terhelődnek, hiszen nem tudom őt csak "szemmértékre" párhuzamosan húzni.) Utána nézek még milyen gyakorlatokkal lehet a fejemelést gyakoroltatni és ha találok valami jót akkor szólok. Egyenlőre rengeteget lesz hason, közben szórakoztatjuk, előre rakosgatjuk a kezét, motiváljuk a fejtartásra, vállunkra téve szintén próbáljuk rávenni, hogy emelje a fejét és nézelődjön-kövesse a tárgyakat, hasamra teszem és úgy próbálom rá venni a fejemelésre.
2014. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!