Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honaposan emelik a...

Hany honaposan emelik a fejuket a babak ha hason fekszenek?

Figyelt kérdés
Most toltotte be a 3 honapot a kisfiam es ha hasra forditom hogy emelgesse a fejesckejet ordit,latom hogy igyekszik de nem igazan tudja emelni.az egyik ismerosomnek a babaja ugyan annyi idos mint az enyem es o ugyesebb.ugye van meg ideje a babamnak megtanulni?

#baba #fej #emelgetes
2014. febr. 9. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon változó! Nincs baj a babáddal, ő most lusti. De hipp-hopp megcsinálja majd!


Nekem nagyon korán, mert sokat fektettem hasra, így 7 hetesen inogva, de tartotta 10-15 másodpercet a bujsiját 8-9 hetesen meg addig, ameddig hason volt:-) de még néha billegett. Úgy 2 és fél hónapos kora óta stabilan tartja, nem billeg neki. Most 4 hónapos múlt!


Nyugi, nincs semmi baj.

2014. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos forgatni a fejét már újszülöttként is tudta, ha előre teszem a kezét akkor felnyomja magát, de ő maga még nem teszi előre a kezét. Nem is próbálja egyedül felemelni a fejét ha nem addig tolja hátra a fejét (pl. bal fülén feküdve hátra dönti a fejét így el fordul balra) míg meg nem látja amit szeretne, de egyedül eszébe nem jutna felemelni a fejét vagy előre hozni a kezét. Szerdán megyünk 3 hónapos státuszra és majd ott megkérdezem mi a helyzet ezzel a fej emeléssel, mert engem is nagyon érdekelne. Nem tudom így 3 hónaposan már a kezét is előre kellene tudnia hozni? (mert a doktornő már 1 hónaposan is nézte feltudja e magát nyomni ha elöl a keze!?) megtudta csinálni már akkor is, de azóta nem változott semmit. Vagy pont ez a baj, hogy így fel tudja magát nyomni a kezével és túl feszes az izomzata? :S szóval nekem is egy sötét folt ez a fejemelés dolog.
2014. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fiam már 8 hetesen kiemelte magát, támaszkodott a karjain és stabilan tartotta a fejét, nem viccelek. Lányom lustibb, 8 hetesen még csak forgatta a fejét jobbra-balra. Most három hónapos és most tartja magát, ha hason van, szépen kinyomja, de Ő akkor is lustibb, mint a fiam volt. Minden baba más és más fejlődésű. Ne aggódj! De azért az nem jó, ha ennyire nem szeret hason lenni...
2014. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A doktorno azt mondta tegyem minel tobbet hasra,de en sajnalom mert nagyon sir.ha a kezeit ala teszem hogy tolja fel megat akkor szetcsusztassa.egyebkent mindig jar keze,laba eros kisfiu .atfordulni se tud de egyre tobbet emeli egyszerre a labat es megtartja a levegobe.ez annak a jele hogy lassan fordulni fog?
2014. febr. 9. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Fektesd a hasadra mikor te háton fekszel és úgy próbáld rávenni a fejemelésre.
2014. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fiam pár naposan átfordította a fejét egyik odlalróla másikra. Emelni is emelte, meg is voltunk lepődve. Sajnos ez megváltozott.

3 hete nem akarta még csak meg sem mozdítani, 3 napja viszont már egy kicsit megemeli. Nagy öröm ez nekem. Ha a karomban tartom úgy,hogy szemben van velem akkor nagyon szépen megtartja a fejét,néha illeg-billeg,de minimálisan. Doktornője küld minket neurológushoz.Kíváncsi vagyok,hogy mit fog mondani.

Eleinte féltem,hogy nincs e valami baj,de csak lustálkodott. Látom a javulást,csak ez bíztat.

Nyugosj meg kedves kérdező, ne siettesd a dolgokat, lehet,hogy egyik napról a másikra szépen fogja tartani :)

Holnap lesz 3 hónapos.

2014. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2.-ik valaszado megkerhetlek hogy majd ird meg mit mondott a doktorno a fej emelessel kapcsolatban.Probaltam ugy is hogy a melkasomra teszem de ugy se tetszik neki.De minden nap hasra teszem mert tudom hogy muszaj neki,csak az a gond hogy nemnagyon latok fejlodest :-(
2014. febr. 9. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már újszülöttként tudta, igaz ő hason aludt.

Próbáld meg te is hason letenni aludni, esetleg ha hasra teszed akkor tartsd alatta a kezed, minden baba más az én kislányom pl 4 hónapos és még mindig nem forog semerre, de már 1 hónapja felül ha az ölemben van és egy darabig tartja is magát :)

2014. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4 hónaposan nem kell forognia sehová, azt hat hónaposan kell tudnia... Azért ne legyenek már durva elvárások egy pici babától is.
2014. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miután megszületett már megfordította a fejecskéjét mikor hason feküdt kb 1 hónaposan már simán emelte,és 1 hetesen már tartotta is a fejét.
2014. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!