Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a leghasznosabb babakonyv?

Melyik a leghasznosabb babakonyv?

Figyelt kérdés
Sajnos tiszta egyedul leszek szules utan, nem lessz senki segitsegem, es egy picit meg vagyok ijedve, hogy mi lessz azon tul, hogy haza jovunk a korhazbol. Eddig csak a szulesre koncentraltam, de mikor majd hazaerek hogyan tovabb? Egy picit megijedtem...Talan ha lessz egy jo konyven az segitsegemre lessz, csak hat annyi van, hogy nem tudom eldonteni melyik a legjobb.
2008. júl. 20. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Az Éjszakai gondoskodás és olvasgasd sűrűn ezt az oldalt:

[link]

A Suttogót nagyon, nagyon nem ajánlom!

Minden jót!

2008. júl. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én nem vagyok egyedül, de mi sem számíthatunk másra a férjemmel, csak magunkra. Nincsenek nagyszülők, rokonok senki. Én azt tanácsolom, hogy itt a neten olvasgass a babszoba.hu-n például, vagy amit az előttem szóló is írt. Könyvet nem is igazán lesz időd olvasni, főleg ha egyedül vagy. Mi is olvasgattuk a Suttogó I. címűt, de hamar rájöttünk, hogy a szülői ösztönök minden könyvnél többet érnek. Ha van egy jó védőnő és gyermekorvos a közeledben akkor még jobb a helyzet. És próbálj majd a lakóhelyed környékén kismamákkal, gyakorló szülőkkel ismeretséget kötni. Az sokkal hasznosabb. Mindenkit halgass meg, és majd te eldöntöd hogy a te babucidnak mi a jó. Pár nap és már beindulnak az ösztönök. És gondolj arra, hogy minden nappal egyre jobban megismered majd a babucikádat. A viselkedését, az igényeit stb. Egy jó tanácsom azért van. A kisbaba is ösztönös emberi lény, aki nagyon is tudja, hogy neki mi a jó, ezért tisztelni kell őt és tiszteletben kell tartani a "kívánságait" is. Ja és mivel egyedül vagy ezért legyél következetes! Tudom néha nem könnyű de hidd el megéri! Nálunk bevállt. T.
2008. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A ferjem azert mellettem van, es segit is mindenben, de hat szoptatni, meg a fontosabb dolgokat az edesanya kell tudja. Sajnos mindkettonk csaladja mas varosban lakik, azert vagyunk itt egyedul a vilag kozepen.

Koszonom a valaszokat!

2008. júl. 20. 08:29
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

nekem nagyon bevált a suttogó-de ezt még szülés előtt érdemes.én kaptam egy nagyon jót-igaz elég húzós az ára,de minden benne van-terhesség,betegségek,fejlődés,ápolás,játékok.stb

Johnson's-nak mamák babák cimű.én mindig fellapozom.rőviden van benne minden

2008. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet-e még kapni, de amit én nagyon szeretek, az Dr. Miriam Stoppard: Babakönyv c. könyve. Talán antikvárban még megtalálható. Nem teljesen mai darab, talán a nyolcvanas évek végén adhatták ki először... De minden benne van, tele nagyon jó illusztrációkkal. Én minden kérdésemre választ találtam benne, akár a fürdetésről, az öltöztetésről legyen szó, arról, hogy hogyan kell fejni, hogyan kell a betegségeket kezelni, nagyon sokminden benne van. Mondjuk a pelenkázásról amit ír, az számunkra már nem éppen aktuális, ugye, az eldobható pelenkák idejét éljük, de én nagyon sok hasznát vettem ennek a könyvnek.
2008. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Suttogó könyvek...könyvesboltban , esetleg bababoltokban kaphato.

Aztán a spock doktor is jó.

2008. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én mindenképpen magyar szerzők műveit ajánlom! a külföldi szerzők nem a magyar családanyáknak írják a divatkönyveket. jobb, ha egy olyan szerző ad tanácsokat, aki tisztában van a magyar helyzettel, viszonyokkal.
2008. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miriam Stoppard könyvét én is fellapoztam még babavárás alatt.Aztán mióta megszületett nem nagyon van időm olvasni,mert a napom nagy része pelenkázásból szoptatásból áll.de szopi alatt is lehet olvasni.Én pl akkor szoktam.

Amúgy babaápolási könyvekből nem kell betárazni.Az egész jön ösztönösen.

Nekem is csak a férjem volt itthon,de azért az első napokban főleg nap,mint nap beszéltünk anyával telefonon.(220kmre laknak tőlünk)Ami nagy segítség lehet,hogy ha van olyan ismerősöd,aki gyakorlott anya már,és őt felhívhatod,ha van valami.

Sok hasznos tanácsot tudsz kérni ezen az oldalon is: [link] Tele van még szülés előtt álló,vagy már sokadszor szült anyukákkal is.Azért ott már kipróbált tanácsok vannak,míg egy könyv...

2008. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a kimerito valaszokat! :)
2008. júl. 21. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!