Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőhöz igazolás beszerz...

Keresztelőhöz igazolás beszerzése? Hol, kitől?

Figyelt kérdés

Budapestiek vagyunk,párom katolikus én református és csak élettársak vagyunk.

Vidéken szeretnénk tartani a keresztelőt mert páromnak sokkal több a rokon mint nekem és helyileg is jobb választás.

Az ottani pap valami igazolást akar a keresztelő előtt,egy itteni,pesti paptól,hogy a gyerek a mi gyerekünk és,hogy engedélyezi,hogy vidéken legyen a keresztelése,pecséttel aláírással ellátva.

Ez oké,de hová forduljunk itt Pesten,melyik paphoz,melyik templomba? Nem vagyunk egy nagy templomba járósak.

Zuglóiak vagyunk,a Bosnyák téri plébánián ilyen igazolást kiadnak?

Köszi előre is a válaszokat.



2014. febr. 11. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A lakóhelyetekhez közel eső templomba bementek, és ott kértek papírt.
2014. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gondolom amelyik kerületben laktok, ott kiválasztotok egy templomot, és ott vagy a plébánián felkeresitek a papot, meg vigyétek a születési anyakönyvi kivonatot is
2014. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem az ottani papot kérdezzétek meg pontosan mit szeretne, mert nálunk semmit nem kértek csak az én (anyuka) keresztlevelét. (lehetett volna apukájé is,lényeg hogy csak annyi kellett, hogy a szülők egyike azt a vallást vallja amit a gyerek is) Az, hogy a ti gyereketek az anyakönyvi kivonaton kívül semmi más nem bizonyítja jobban. Ha igazolást akar akkor ahol most laktok meg kell nézni melyik plébániához tartoztok (általában a környéken hozzátok legközelebb eső templom) oda elmentek és ott kéritek. Ha meg van apuka (ha az ő vallását választjátok) szóval apuka kereszt levele akkor azt is érdemes magatokkal vinni. Fura, hogy kér valami papírt mert már fűt-fát megkeresztelnek olyanra amit csak szeretnél.
2014. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!