Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 4 hónapos oltást ugy...

Ha a 4 hónapos oltást ugy kapja meg hogy folyik az orra és köhög akkor mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Akár a későbbiekben is?
2014. febr. 11. 16:48
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Ilyenkor nem igen szokták beadni az oltást hanem várnak egy két hetet.Azt nem tudom milyen szövődményei lehetnek ha mégis beadnák.
2014. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor nem adják be, azért mert eleve le van gyengülve az immunrendszere, így az oltástól is megbetegedhet. Nem biztos, kérdezd meg az orvost, de szerintem logikus.
2014. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

2.-án tőltötte a 4 honapot és akkor nem tudták neki beadni az oltást igy mára tette át a védőnő.bementünk mondtam hogy még köhög de nem szolt rà semmitsem.Amugy nem egy becsületes védőnőről beszélek :/

2014. febr. 11. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
De a gyerekorvos megvizsgálta, nem? Nálunk volt ilyen (picit folyik az orra és mint kiderült piros torok), előtte beszéltem a védőnővel, mondta hogy nem tudja eldönteni, menjünk. A doktornő végül nem oltotta be, csak később. De oltásfüggő is, nálunk a 18 hónaposról volt szó (ez a 4 hónapos ismétlője) + bárányhimlő. A kötelezőt beadta volna, a bárányhimlő oltás miatt nem kapta meg. Egy normális gyerekorvos nem fogja vállalni a következményeket, hanem visszarendel.
2014. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kapott már oltást náthásan, köhögve.

A mi orvosunk csak akkor nem adja be ha lázas a gyerek.

2014. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert ugye a babák ilyenkor a legyengített vírusokat kapják meg és a szervezet termel ellenük védőanyagot, amit aztánmeg is jegyez.

Ha a baba beteg és le van gyengülve az immunrendszere akkor nem biztos hogy rendesen tud védekezni a vírusok ellen és amellett hogy nagyon megterheli a szervezetét meg is fertőzheti.

2014. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!