Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy szinte egész...

Normális hogy szinte egész nap fogni kell a babát?

Figyelt kérdés

sziasztok! 5hetes babàm van ès szeretnèm megkèrdezni hogy màs is igy van-e?

szoval a napjaink ugy telnek hogy reggel felèbredünk, kb 10-15 percig nyugodt, nèzelödös. ezalatt peluscsere, kis jàtek aztan hirtelen sirni kezd. ekkor cicire teszem, kb egy orat van cicin ès bealszik. De! fèl ora ès màr èbren is van. sir tovàbb mert mèg èhes. ekkor megint egy ora cici. ès ez igy van egèsz nap. sokszor megijedtem hogy esetleg kevès a tejem de igazabol gyarapodik a baba ugyhogy ezzel talan nincs gond, gondolom csak elfàrad szopi közben ès èhesen alszik el ezert èbred fèl ora utàn.

viszont ha ölbe veszem akkor alszik tovàbb. ha lerakom felèbred. pihenöszèkèbe is max 10 percet van el. szoval egèsz nap cicin vagy ölben van. màs is van igy? egy idö utàn vàltozni fog ez magàtol vagy nekem kellene màr most "kemènyebbnek" lennem vele?

èjszaka velem alszik el persze cicin igy èn is ki tudom pihenni magam. ugyhogy nem gond egyenlöre..


2014. febr. 11. 20:39
1 2
 1/19 anonim válasza:
3%
Feleségemnek is ez volt a baj. Kiderült hogy gyenge a teje. Ha jól lakik a gyermek, akkor nem 10 perceket alszik. Tehát mivel a teje gyenge volt, nem lakott jól csak megnyugtatta a cici és ezért aludt a karjaiban. Próbáljátok ki a kecsketejet, természetesen hígítva. Tápszert is vettünk, de inkább komáljuk a természetes dolgot és a kecsketej elég hasonló az anyatejhez. Persze beszéljetek orvossal is, de nekünk bevált.
2014. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Talán a tejedben nincs elég tápanyag.Orvostól kérhetsz tejvizsgálatot.A babának és neked is jó ha tele a poci mert hosszasan tud aludni,nem.kell fel az éhségtől.Plussz szoktasd rendszerhez.Hogy mikor kap enni,mikor alszik,mikor játszotok,sétáltok stb.

Ha hagysz neki időt az étkezésem között akkor jobb lesz az emésztése.

Probald ki azt hogy ha felébred kicsit tovább hagyod éhezni:( talán átáll 3 órás etetésre.

Remélem segitettem

2014. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ès hàny hetesek voltatok mikor kecsketejet kapott? mennyit kapott bellöle ès meddig? a tàpszert èn is csak legvègsö esetben akarom.
2014. febr. 11. 20:58
 4/19 A kérdező kommentje:

köszi a vàlaszt. igazàbol èn is arra gondoltam hogy nem eleg tàplàlo a tejem, viszont a gyerekdoki azt mondta hogy olyan nincs hogy nem tàplàlo. :(

de akkor ez kèsobb csak mèg rosszabb lesz nem? marmint ahogy nö, akkor csak egyre tàplàlobb kellene hogy legyen! igy elkerülhetetlen lesz a tapszer? :/

2014. febr. 11. 21:03
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lakik jól. Megmérted már, hogy mennyiket eszik? Fiam is kb 1 órán át szopizott, aztán fél óra alvás, megint cici, megmértem 40-60 ml-t evett, szóval nem lakott jól, tejem lett volna bőven, de ő lusta volt..

Egyébként meg is szokhatta, hogy mindig karban van, próbálgasd melléd tenni, játszol vele, tudja, hogy vele van, de egész nap azért nem kellene tartogatni.

Kecske tej egy 5 hetesnek nagyon nem való...

2014. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Jajj!!! Nehogy kecsketejet adjál az 5 hetes babádnak!!! Még nagyon picike!!! Első körben mindenképpen a szoptatást kell megfigyelni. Amikor 1 órát cicizik akkor ugyanazon a melleden van? Eszik is, vagy csak cumizik rajta? Mikor bealszik a cicin próbálod felkelteni, vagy csak berakod az ágyába? Mivel azt írod, hogy gyarapszik, így valószínűleg nincs baj. Az, hogy az anyatej "gyenge" vagy "nem elég tápláló".... hogy is mondjam, hogy ne bántsak meg senkit... baromság! Lehet kevés, de akkor nem fejlődik a baba. Úgyhogy a tápszert felejtsd el egyelőre, a kecsketejjel meg ráérsz majd jóval jóval később ismertetni, mondjuk 1 éves kora körül. :)
2014. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
2 dik vagyok.probáld meg lefejni a tejed.Addig fejd amig teljessen kinem ürül a melled.Ezt próbáld megitatni vele cumisüvegből.Ha bealszik a cicin hamar akkor mindig előtejet kap.A zsírossabb tej később jön ki a melledből.Talán probáld igy eteni.
2014. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

én kicsit más véleményen vagyok,mint az előzők...szerintem normális,és saját tapasztalatból azt mondom,h igen változni fog magától...

nemrég olvastam itt vkinek a válaszát hasonló témában..ő azt írta,h "9hónapon át alig vártad,h a karjaidban tartsd,akkor most,h itt van,tedd is meg,szüksége van rá.."

azt írod,ha ölbe veszed,alszik tovább,ha éhes lenne,nem aludna tovább,hidd el...egyszerűen megnyugtatja a közelséged..én azért,h tenni is tudjam a dolgom a nagyobb gyerekkel is,vettem egy hordozókendőt...így mki boldog,baba rajtam,gyerekkel tudok foglalkozni és még a két kezem is szabad..

2014. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi a vàlaszokat! igen a kecsketej elèg bizarrul hangzik, akkor inkàbb tàpszer!

ugy szoktam szopiztatni hogy mimdkèt mellemen hagyom egy jo fèl oràt! szerintem az èm babom is lustàcska mert tiz percig hallom làtom ahogy nyel mèg kicsit moho is aztàn utàna igen csak cumizik rajt. probàlom èbresztgetni persze de nem az igazi! mondjuk ma olyat is csinàlt hogy elkezdett rajt nyöszörögni meg huzogatta a làbàt, eddig ilyet nem csinàlt. azt gondoltam azerr mert mar nem jon, de megnyomtam ès jött.

a mellszivomat elraktam màr mert nagyon nem szeretem es nem nagyon sikerult soha 40ml- nel tobbet lefejnem, de azt hiszemujra megprobalkozom vele.

2014. febr. 11. 21:26
 10/19 A kérdező kommentje:

utolso! igen amugy en is ezen a vèlemenyen vagyok mint te! engem se zavar hogy fogni kell, csak telleg gatol kicsit a napi teendökben, föleg hogy mindjart jon haza az ehes apuka a munkabol :)

kengurunk van nekunk is de azt mondtàk hogy mèg pici hozza, kendot meg màr nem akarok venni, megvarom mig "belenö" a kenguruba.

2014. febr. 11. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!