Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell rászoktatni a...

Hogyan kell rászoktatni a babát, hogy átaludja az éjszakát? Kislányom 7 hetes és 3-4 óránként eszik. Próbálkoztam a teával is, de amíg nem adok neki tápszert nem hagyja abba az üvöltést.

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell sehogysem rászoktatni. Az a baba még picike, és éhes. Ne essen már nehezedre adni neki enni. Majd ha már kibírja az éjszakát kajcsi nélkül, akkor aludni fog. Addig meg kitartás:-)
2009. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Na ne viccelj...

Olyan nincs hogy átaludja az egész éjszakát. Max 8 órát képesek átaludni, de ezt sem minden éjszaka. Persze a tápszert nehezebben emészti azzal tovább bírja esetleg, mint 4 óra.

Később orrszívás miatt kell felkelned hozzá, ha beteg lesz. (bölcsi, közösség) Utána a szobatisztaság miatt, mert felkel bilizni, de segítség kell még neki.

Aludj vele napközben. Ez az anyukák sorsa. örüljünk, hogy nem kell szülés után 6 héttel dolgozni, ill. dehogynem 24 órát a baba mellett. :-)


Kitartás. Ez van. Egyébként ha kiegyensúlyozott és rendszerben telnek a napjai elég korán hosszan alszanak éjszaka. Pl. este 8-tól hajnal 5-ig. Ez jónak számít. De egy két hónapot még bírnod kell...

2009. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
7 hetes gyereket ne akarjál leszoktatni az éjszakai evésről. Neki még enni kell. Majd ha 7 hónapos lesz akkor kérdezd ezt megint meg.
2009. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
egy két hónapot: legalább fél évet
2009. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor még 3-4 óránként megéheznek, nem fogja neked átaludni az éjszakát még jópár hónapig. Kitartás! Más is kibírja, neked is menni fog! Barátnőm kisfia 10 hónapos, és barátnőm boldog, mert már csak egyszer ébred fel éjszaka enni. Szóval 7 hetes babával még ne ezen törd a fejed.
2009. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kitartás!

Az én fiam 10 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát!Adj neki enni nyugodtan!

2009. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A baba fogja rászoktatni magát, te nem tudod. Az én fiam 8-9 hetes volt, mikor először aludt este 8-tól reggel 5-ig egyhuzamban. Kimondhatatlan boldog voltam!

Nagyon megértelek, másztam már ki én is úgy az ágyból éjjel, hogy azt sem tudtam hol vagyok, mit csinálok, és főként ki ordít a kiságyból! :-)))

Kitartás, át fog állni ő is.

2009. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki éjszaka teát,nem csak most semmikor!!Arra teljesen felesleges rászoktatni,mert amikor majd nem eszik éjjel,akkor teázni kel fel.Ő még kicsi,megéhezik éjszaka is,adj neki enni.Majd később amikor már mellétáplálsz,ami nem lesz soká ha tápos baba,akkor tovább bírja hidd el.

Az én gyerekeim 3-4 hónapos koruk körül átaludták már az éjszakát este 8-9-től reggel 7-8-ig,csak akkor ébredeztek meg amikor fogzottak,de az sem volt vészes.A legkisebb most 1 éves,Ő aludta át a legkorábban.Természetesen mindhárom a saját szobájában a saját ágyában alszik az első naptól kezdve.

2009. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

17:27-es válaszolóval nem értek egyet abban hogy nem képesek 8 óránál tovább aludni. A lányom 6 hetes kora óta este 8-tól reggel 5-6-ig alszik.


Sehogy nem szoktattam rá. Ő maga alakítja ki. Előtte is csak egyszer kelt fel olyan 2-3 körül. De már 3 hete végig alszik. :) Szerintem higítsd fel neki a tápszert, hátha akkor jobban alszik majd mert könnyebben megemészti.


Minden jót!

9 hetes baba anyukája

2009. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elírtam, 17:21-es válaszolóval nem értek egyet.
2009. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!