Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos lányom sokszor...

4,5 hónapos lányom sokszor összerezzen, megijed. Ha felemeljük akkor is. Erősen kapaszkodik és sokszor elsírja magát. Ez normális?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint nem szoktatom hozzá az erős zajokhoz és emiatt van ez ami szerinte nem normális. Pedig nincs mindig csend körülötte. Viszont ha elalszik akkor próbálunk csendben lenni mert hamar felébred a zajokra. Az első gyermekem bármilyen zaj mellett elaludt. Ő nem. De szerintem minden baba más lehet. Azért egy kicsit megijedtem, hogy tényleg gond van.

2014. febr. 12. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ő is aludna zaj mellett is, ha hozzászoktatnád.
2014. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt hasonló kb 3-4 hónaposan, de csak néhány hétig tartott. Persze ő nagyon jól alszik mindenféle zajban. Amikor ébren volt, a hírtelen hangoktól összerezzent, pl trüsszentés vagy hírtelen megszólalt valaki, vagy csörgés. Egyszercsak elójött ez, aztán pár hét múlva már nem volt ilyedős.
2014. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom akkor is megijed ha tüsszentek, de komolyan mondjuk halk zajban tud aludni pl tv de csak hallkban.

Szerintem ez nem baj, majd kinövi :)

2014. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az összerezzenés, megijedés teljesen normális babáknál akár kis zajokra is, vagy pl. ha megmozdulsz, amikor az öledben alszik... Élettani jelenség, később kinövik (nekünk azt mondta a védőnő, kb féléves korig van a nagy "ijedezés", de változó lehet).
2014. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Először én sem furcsálltam, de miután anyukám rákérdezett, hogy talán elejtettem vagy csináltam -e vele valamit amiért így fél én is elkezdtem aggódni, hogy ez lehet, hogy nem normális. Nem csak összerezzen, hanem mikor fogjuk akkor elkezd kapálózni mint a felnőtt mikor meginog alatta a léc. Nem tudom jobban leírni. De soha nem ejtettük le. Nem is szoktunk hirtelen mozdulni vele. Nem dobáljuk a levegőbe stb. Igyekszünk mindig stabilan tartani. Nem értem. De talán akkor majd kinövi. Remélem :)))
2014. febr. 14. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!