Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg finoman a...

Hogy mondjam meg finoman a rokonoknak, barátoknak, hogy ne a gyerek kezét simogassák, főleg ne puszilgassák, mert rögtön a szájába veszi a kezét?

Figyelt kérdés
2008. júl. 20. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Hát, szerintem ezt nehéz lesz elmondani nekik, és nehéz kivédeni. Én ahhoz folyamodtam inkább, hogy bárki jön hozzánk, megkérem, hogy mielőtt a gyerkőccel foglalkozik mossa már meg a kezét, ha lehet. Ezen senki nem sértődik meg, viszont tovább tudja gondolni a dolgot, és eleve óvatosabban, vagy másként nyúl hozzá.
2008. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én megmondtam egyenesen,hogy ne tapogassák,és főleg ne puszilgassák.Szerintem,ha valakinek nincs annyi sütnivalója,hogy ezt nem kellene,akkor miért én éreztem volna kellemetlenül magam amikor rászóltam??!!

Sajnos nekem még az anyósomékat is figyelmeztetnem kellett:((Hát ilyenek az emberek,de a gyerekem akkor is fontosabb,még ha valaki megsértődik is ezért.

Egyébként én soha nem szoktam senkinél ilyet csinálni,és nem is akartam még senki ujszülött gyerekét fogdosni.

De én sem engedtem,hogy kézről kézre adják.

Az ágyába is meg lehet nézni,nem kell ahhoz felzaklatni a kisbabát.

2008. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk is ez a helyzet az anyósékkal, de a saját házukba hogy küldjem el őket kezet mosni, meg ha megyünk valahova ott elég nehéz rászólni az emberekre...
2008. júl. 20. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Én nem is értem az embereket, hogy miért ez az első reakciójuk, hogy a babák kezét és fejét simogatják. Nekem is számtalanszor kellett ezért szólnom, még volt sértődés is belőle, de nem érdekel. Muszáj szólni és aki ezen megsértődik avval nem kell foglalkozni a baba a legfontosabb.
2008. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos nincs az embereknek ennyi eszük. A kisfiam valószinüleg ilyen simogatások által kapott egy hasmenéses fertőzést amit 2hósan antibiotikummal kellett kezelni. (Mert tőlem biztosan nem kapta el)
2008. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Megköveznem valószínüleg, de én meg azt mondom, hogy nem kell túlsterilizálni a babát.

Én is simogatom, puszilgatom, a fejét, kezét , arcát, még a száját is, apa is ugynaígy tesz, és semmi baja a babának.

attól hogy megsimogatják, nem lesz semmi baja, max fejlődik az immunrendszere.

A szoptatott babák, minden ellenanyagot megkapnak az anyától a tejjel .

(És érdekes mód, nálunk sem anyós, sem a dédi nem puszilgatja a kezét, fejét, csak a baba könyökét és lábát, mert azt nem tudja a szájába vennni... )

2008. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is tulzas ez a fajta tuldimenzionalasa a dolognak.

Inkabb az van benne, h az ujdonsult anyukak szeretik kisajatitani a babajukat, nem szeretnek senkit a kozelebe engedni.

Ennyit kibir a mama is, a rokon meg megmossa a kezet.

2008. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát itt elég vegyesek a vélemények, de mivel a baba a sajátunk, ezért had mi döntsük el, hogy mi a jó neki, vagy hogy mitől szeretnénk megóvni. Én simán rászólok bárkire és nem érdekel, hogy ki az, és hogy mit gondol. Én féltem a gyerekem, mert sosem lehet tudni, hogy mit fogdosott az az egyén mielőtt a gyerekemhez nyúlt. Ha hozzánk jönnek akkor első a kézmosás, utcán az az első mondatom, hogy a kézfején és az arcán kívül bárhol lehet simogatni. És ne érdekeljen hogy egy házban laksz az anyósoddal, mert ha a gyereked elkap valami durva betegséget, akkor sosem bocsájtod meg magadnak, hogy "nyuszi" voltál. Akinek meg nincs annyi esze, hogy egy csecsemő még védtelen, az meg ne is nyúljon hozzá. Amúgy az én babám sajnos tápszeres, tehát eleve nincs meg az anyatej által kialakult védettség. Úgyhogy én bíztatlak hogy minden féle bűntudat nélkül igenis szólj rá mindenkire! T.
2008. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Én rászóltam mindenkire, de felesleges. Kell a kosz a babáknak, és mi az, hogy a "baba a mienk" ??

Nem a mienk, vigyázunk rájuk, amíg szükséges..

2008. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát az én ujszülött gyerekemnek nem kell még kosz.

Azzal ráérünk kicsit később.

Egyébként meg értelmes embereknek kellene hogy legyen annyi eszük,hogy kisbabát nem puszilgatunk tapogatunk össze vissza.Én ezt még a harmadik gyerekemnél sem engedem,pedig ilyenkor már nem sterilizál az ember mániákusan.De azért ezek a kicsik még könnyebben kapnak el bármit.És a kisbaba nem egy tárgy,egy kis cuki-muki plüssmacska,akit a rokonok kedvükre adogathatnak kézről kézre.Mert sajnos van aki így közelít a kicsikhez.Az enyémek ezt még nagyobb korukba is nagyon utálták.

Szerintem csak úgy és addig engedj közeledni másokat a gyereked felé,amíg téged nem zavar.Te vagy az anyja,igenis a te gyereked.

2008. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!