Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak 13 hósan jönnek a...

Babámnak 13 hósan jönnek a rágófogai egyszerre 4.2 hete alig eszik vmit. Normális ez?

Figyelt kérdés
Csak némi gyümölcsöt, babakekszet, ilyesmit... főzeléket csak trükközések árán sikerül etetni vele... gyakorlatilag csak azt eszik, ami épp ízlik neki, de alig van közte tápláló és egészséges... másnál is volt így? Meddig tarthat ez még? Már nagyon idegesít...tudom, erőltetni nem szabad, folyamatosan kínálgatom, de nem jó ez így... Ti babátoknál volt ilyen? Meddig tartott? Hogyan vettétek rá, hogy egyen vmi normálisat is???
2009. dec. 8. 22:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szóval 2 hete tart...még annyit, hogy már csak napi 1x, reggel szopizik.
2009. dec. 8. 22:05
 2/11 anonim ***** válasza:
én babatejet adtam neki akkor. abban van minden, és nem idegeskedtem a kaja miatt.
2009. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fiamnak nagyon korán kezdtek el jönni a fogai, és 2 hetente megjelent egy. Nem igazán tudtam mit tenni, mert 2-3 nap lázas volt, ment a hasa, utána lassan megnyugodott, kibújt a foga, néhány nap szünet és kezdődött minden előröl, 4 hós korától kezdve. Túléltük. A sok folyadék a fontos, azonfelül, ha valamit megeszik az mind jó. Hidd el nem fog éhen halni, ha tartósabban menne a hasa esetleg, vagy belázasodna, akkor viszont vidd orvoshoz.

Sok türelmet kivánok, bár a tiéd már nem olyan pici, de akkor is nehéz látni a fájdalmukat!

2009. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszi! kipróbálom a babatejet is. Még 2 kérdés: Hányszor eszik 1 év körüli babaátok egy nap? És ha nem a foga, hanem esetleg a torka fáj(már ez is eszembe jutott,de nincs láz, sem köhögés) azt hogy veszem észre?
2009. dec. 8. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:

a 4, az már nagyon király:) a torkát meg v nézd meg vhogy, de arra a doki tud tutit mondani,esetleg a védőnő, h ne vidd betegek közé ha nem muszáj.

(1.)

2009. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:) A szopival együtt fogjuk rá eszik 3x (igaz csak max 1.5 deciket), + 1-2 falat, amit még sikerül becsempészni... :) akkor csak átvészeljük vhogy!!! Nagyon köszi, de azért még várom a válaszokat!!!
2009. dec. 8. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az időszakban adj neki azt enni amit szeret. Lehet, hogy nem egészséges meg nem tápláló, de legalább eszik valamit.

Kisfiamnak is most jönnek a rágófogai, neki is 4 egyszerre. 2 már a finisben van, 2 helye még csak csak púpos. Szerencsére nincs semmi gond. Eszik, alszik, mosolyog. Remélem így is marad. kopp-kopp-kopp.

2009. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van dettó.

6 órán keresztül nem eszik. már sírni tudnék.

neki oldalt jön egy foga, vagyis gondolom, hogy ott jön, mert nem egyenes az ínye, hanem puklis. folyamatosan rág, ömlik a nyála. ilyenkor mindig piros a torka,mert legyengül az immunrendszere.

ilyenkor Tantum Verde sprayt használok neki. 5x1-2 pumpálok a szájába, nagyon szereti.

anyu is azt mondja, adjak neki olyat, amit szeret. de én is úgy vagyok vele, ne pudingon jöjjön fel. ő még a gyümölcsöt sem eszi meg ilyenkor. csak édeset fogad el szinte.tápszert adok neki ( Sinilac ) legalább onnan jusson vitaminhoz.

nem akarom ,hogy megszokja ilyen ételeket eszik, de mit csináljak,ha most csak ezt hajlandó?

kitartás!

2009. dec. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ugyanez volt, bár ő egyébként is rossz evő.

ilyenkor pár deci tápszet ivott meg néhány falatot.

volt, hogy csak kekszet, vagy kukit :)

torok: ha sokat piszkálja a fülét, vagy nyúlkál a nyakához, akkor fájhat a torka. de nyugi,a torokfájást szinte mindig láz kíséri.

2009. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia. nálunk dettó ugyanez a helyzet, bár mi csak 9 hósak vagyunk. manó is alig eszik valamit, csak kölesgolyót, egy-két falat gyümit, vagy néhány falat katonát (paradicsomos, sajtos, kiflibelsőt)

kitartás, ha éhes enni fog.

bár én is ki vagyok már , hogy nem eszik

2009. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!