Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek kimerülni vagy ez a...

Kezdek kimerülni vagy ez a kövérségem miatt lehet?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz a fiam a hónap végén és mostanában óránként ébred éjjel hetek óta azelőtt is csak maximum 3 órát aludt egyszerre mert felébredt rá hogy éhes.

Nagyon ritka amikor párszor kihagyott egy etetést.

Mióta megszületett a fiam én nem hogy leadtam volna a kilókat hanem még + rá szedtem 64 kilóval indítottam a terhességnél szülésre voltam 78 kiló és szülés után 4 hónappal mértem 80 kilót most visszább estem 75 kilóra mert 1 hétig koplaltam de azóta is csak tartom a súlyomat se fogyni se hízni .

Úgy mozgok mint egy vén mackó ami egy fitt nőnek 10 mp alatt megvan nekem 20 mp.

Hiába próbálok meg sietni egyszerűen nincs energiám erőm, mostanában pedig segít a férjem és anyósom is hogy hajnalban aludjam ki magam de 1 óránál mindig felébredek mert valaki mindig bejön valamiért a szobába és felébredek rá.

De van mikor alszok 1 órát és ha megébredek egy kicsit akkor felébresztenek teljesen mert kakis a pelus cseréljem ki.

Úgyhogy sok alvás akkor sem jut néha még rosszabb is mert egyre többet aludnék, már nagyon fárasztó a szakaszos alvászat éjjel.

A férjem nem ébred meg a gyerek sírásra éjjel.

Anyósom mostanában már nem kelt ha lássa hogy alszom kicseréli a pelust de ott a szobába mellettem.

Van mikor arra ébredek hogy 3 szobával odébb ordít a gyerekem, amikor valamelyik családtag van vele.

Nem tudom magam kipihenni.

Még magam mellé sem tudom venni a gyerekemet hogy ne kelljen fel kelni minden alkalommal mert nem marad meg mellettem ordít nem szereti a test közelséget még enni se m eszik a karban.

Mostanában van mikor még éjjel a babakocsiban alszik a férjemmel egy nagy francia ágyban alszunk ha a gyermek belül van a saját kiságyában, akkor én belül alszok mert gyakran kell hozzá kelni mert kiesik a cumija és éjjel arra ébred fel hogy nincs a szájába és vissza kell tenni neki, de akkor körbe kell kerülnöm az ágyat ami időt igényel és sietnem kell tápszert kikeverni hogy ne ébredjen fel teljesen a babám mert akkor 3 óra hosszát nem alszunk mert fent van.

Ha babakocsiban van akkor én alszok kívül a férjem belül de akkor meg minden alkalommal 4-5 át kell másznom rajta hogy az éjjeli lámpa kapcsolóját fel tudjam kapcsolni.

Gondoltam már rá hogy a férjemmel külön kéne aludni mert sokra éjjel nem megyek rá és akkár hol fekszik szegényke mindig aggat nekem.

Valami ötlet hogy lehetne ezt is megoldani?



2014. febr. 16. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is kitartás!!!!

Ha ennyit éhes a baba, akkor lehet hogy másik fajta tápszert érdemes lenne kipróbálni, hisz lehet ez nem elég neki, vagy már mehet a hozzátáplálás is, esetleg egy vérvételt is megérhet, hogy minden rendben van-e.

Ha a baba napközben alszik,csak egy órát is, te is nyugodtan feküdj le vele.

Ne koplalj, az az idegrendszerednek sem tesz jót. Menjetek el inkább baba-mama tornára, vagy most szép idő van, sétálj sokat, esetleg kocoghatsz is. Ha van rá lehetőség menj nélküle egy fél órát futni, a lelkednek is jót tesz.

2014. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit eszik egyszerre? Mert nem lakik jól, azért kel ilyen sűrűn. Te pedig nem a kövérségtől, hanem a fáradtságtól vagy ilyen.
2014. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hű, hát először is, szerintem tuti nem a "kövérséged" miatt vagy fáradt (ahogy te fogalmaztál).

Szerintem mindenkinél eljön ez a pillanat.

Nagyon hasonlít a szitu a nálunk tapasztalhatóakra, és szerintem még sok ember magára ismer az írásodra. Ez egy ilyen időszak!

Páromnak én sem veszem sok használt éjjel, meg hát ugye nappal sem, mert nincs itthon. Ő sem ébred fel a gyereksírásra. De ahogy észre vettem, már nem is tudja megnyugtatni, visszaaltatlni. (az elején még nagy bajnok volt benne)

A fiam most 7 hónapos. Kb. egy hónapja volt nekem is egy ilyen kirohanásom, anyumnak és a páromnak, hogy olyan jó lenne, ha valaki segítene (persze segítenek ők), hogy ki tudjam aludni magam. Mert az persze baromi nagy segítség, hogy nappal amikor anyum nálunk van, szinte abszolút átveszi tőlem a babát, de az éjjel, amikor aludni tudnék nincs aki segítsen. Hiába ezt magunknak kell megoldani!

Ja, és a mi babánk sem marad meg közöttünk az ágyban. :)


Ahogy olvasom tápszeres a babád. Az enyém is.

Én, ennyi idősen gondoltam már arra is, hogy lehet azért kel fel ilyen sokszor, mert a 0 hós tápszer már nem elég tápláló neki. Ezért egy pici Sinlacot (tejpép) kevertem az esti tápszerébe, hogy emeljem kicsit a tápértékét.


Mennyi étkezést váltottál már ki nála? Hogy haladsz ezzel?

Nálunk már 3 ki van váltva.


Ne aggódj, el fog jönni az az időszak, hogy nem fog felkelni éjjel.

Ez nálunk kb. 3 hete történt meg.

Az okai lehetnek a fent leírtak (a 3 kiváltott étkezés), illetve, hogy már a 6 hótól adható tápszert kapja.


A cumi persze van hogy most is kiesik a szájából, és hallom hogy keresi, akkor visszadugom neki és szépen vissza tud aludni vele.


Ja, amúgy a sors fintora, hogy én azóta sem tudom átaludni az éjszakát, mert ahogy korábban ő, én még mindig megébredek azokban az időpontokban. :)

2014. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még nem váltottunk ki étkezést a tápszer helyett, múltkor tettem fel egy kérdést a babám nyugtalansága miatt és le lettem pontozva hogy nem is kéne adnom neki hozzátáplálást mert az a baja.

eddig minden etetésnél kapott tápszert még akkor is ha meg evett fél közepes almát.

3 nap szünetet tartottam a hozzá táplálás terén de semmi változás nem volt.

Azt mondták hogy tönkre teszem a babám gyomrát ha 2 alkalommal adok neki enni .

Milupa 1 es tápszert használunk.

Még van belőle 4 dobozzal kb 1 havi adag.

2014. febr. 16. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az a babádnál, hogy nem szereti a testi közelséget? Etetőszékben eszik? Éjjel is abban? Babakocsiban alszik éjjel is? Miért? Azért kérdezek ennyit, mert a megoldást keresem.
2014. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elkezdheted a tízórai vagy az uzsonna kiváltását nyugodtan. Mivel nem lakik jól azért nyugtalan és kel fel. Hány ml tápszert eszik egyszerre?
2014. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

120-150 ml tápszert eszik egyszerre éjjel.

Nappal kevesebbet kb 80-120 ml-ig ha több mint 3 óra telt el akkor van mikor a 180-ml is megeszi.

Az alma nem igazán tápláló szerintem hiába hogy tizóraira és uzsonnára adnám neki.

Tudom magamról hiába hogy megeszek 3 almát 1 óra múlva megint éhes vagyok hiába hogy rendesen ebédeltem mondjuk előtte 3 órával.

Amikor hozzá tápláltam akkor is megevett fél almát is és + még előtte 50 ml tápszert is.

ugyan úgy ébredt akkor is.

2014. febr. 16. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


és hízik a babád szépen?

nálunk volt egy olyan időszak, amikor még csak a tízórait váltottam ki, hogy nem evett rendesen, ezért az orvos tanácsolta, hogy kezdjem el hamarabb kiváltani a többi étkezést. Tehát én úgy csinálom ahogy az orvosunk és a védőnőnk mondja.

Nem hinném, hogy azért volt nyugtalan a babád, mert elkezdted a hozzátáplást és azt sem hisze, hogy ezzel tönktreteszed a gyomrát! (nem értem azokat akik ilyenekkel riogatnak, hogy miért teszik! + ezt a rengeteg hozzátáplálás ellenességet sem értem!)

Persze figyelni kell a baba reakcióját és ha tényleg úgy veszed észre, hogy valamitől baja van a picidnek, akkor azt ne adj neki egy ideig.

De mivel írod, hogy úgy látod, hiába függesztetted fel a hozzátáplálást ugyanúgy viselkedik, ezért tuti nem az volt a gond!


Az almába nekünk kezdettől fogva (védőnői utasításra) kekszet kellett reszelni. Az elején csak egy negyed háztartásit, aztán szép lassan lehetett emelni a mennyiséget. Ettől azért picit táplálóbb lett az alma.


Dokinak mondtad már a problémádat?

Esetleg javasolhatná a Sinlacot. Mi akkor kaptuk, mikor mint fentebb írtam, nem hízott a babám. Ezzel lehet emelni pl. az alma tápértékét ha tesze bele valamennyit.

2014. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Add neki az almát keksszel, a répár krumplival stb. Vegyítsd, hogy tápláló is legyen számára. Tejpéppel is keverheted. 80ml egy evésre szerintem kevés, próbálj meg többet adni. Keverj 150ml ha nem kéri nem fogja megenni.
2014. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elég jól hízik a babám már 8 kiló felett van a súlya és csak 5 hónapos 25-én lesz.

A tápszer lehet hogy hizlalja de nem biztos hogy sokáig bírja vele.

2014. febr. 18. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!