Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek kimerülni, alig alszik...

Kezdek kimerülni, alig alszik a kéthónapos babám. Hogyan tudnék napirendet kialakítani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a probláma, hogy nappal szinte semmit nemn alszik. nyűgösködik, mert azért fáradt, de nem aludna egy szemet sem. Bezzeg ha megyunk valahová kocsival, vagy babakocsival és rázva van a feneke átalussza az egész napot. Tanácstalan vagyok, hogy otthon mit kezdjek vele, mert nincs időm semmire. Éjszaka ugyanez van, nehezen tud alaludni és nem sokat alszik. Ki vagyok merűlve, semmire nincs időm, néha még enni sem. Tápszerrel kell pótolnom, mert nemn elég a tejem, de így egyre kevesebb van. állandóan kocsikáznunk kellene:) vagy tologatni.
2010. ápr. 26. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A levegőn is tologatni kell? Az enyémek mindig "úgy maradtak", ha már mélyen elaludtak és megállt a kocsi.

Én az erkélyre teszem ki még most is napközben (igaz éjjel alszik bent is), a kicsim 8 hónapos...

2010. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen szinte mindenki átesik,az első hónapok kicsit zűrösebbek amíg nem alakulnak ki a dolgok... :) Nincs esetleg otthon baba hintátok?! Az csodákra képes! :) Olyan ami zenél,kis kütyük vannak rajta az én lányaim imádták és amíg elvoltak benne,kicsit utol lehet érni magunkat... :)

2010. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 honaposan még korai a napirend mert még igény szerint kelnek esznek stb.

Lehet bántja a pocija vagy valammi nem tetszik neki.Probáld hasra teni és ppaskolni a fenektét vagy fektesd az oldarára és ugy probáld ahogy neki kényelmesebb.Egyébként az kicsim sem evett aludt már ennyi idösen.Probáld lefoglalni mutasd neki a csörgöt.Még nem tudja megfogni de a figyelmét felkelthetd vele.vagy tegyél neki forgot az ágya felé

2010. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam mert azt hittem csak mi vagyunk így ezzel:) Köszönöm mégegyszer és szép napot!
2010. ápr. 26. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a jövő héten leszünk 2 hónaposak. Nálunk is szinte minden nap más és más. A múlt héten már látszódott valami rendszer az életünkben, de ez két napja szinte teljesen felfordult. amikor alszik a fiam. Igazából nem tidom, mikor lesz ebből valami rend, néha én is el vagyok keseredve. De ma például úgy mostam hajat, hogy fent volt és nézett a pihenőszékből. Próbálok így is főzni, teregetni, meg ilyesmi. Ha pedig alszik, akkor én is próbálok. (persze mire én elszenderedek, ő már fent is van). Ma délelőtt kétszer is elnyomta az álom egy-egy órára, én persze pont akkora aludtam volna el. Most bezzeg már 2 órája alszik és én pedig belekezdtem a főzésbe, pedig alhattam volna:(. Mindig megjárom...

2010. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ebben a korban is érdemes már próbálkozni némi rendszerrel, persze az enyém is rendszeresen borogatta a napirendet, mire végre volt vmi fogódzópontom :)


Én ennyit tettem:

amikor ébredt, akkor kapott enni (és szerencsére evett is mindig, jóllakott)

ha beállt a kajakóma, finoman próbáltam felébreszteni, pl nyakát cirógattam, és ilyenkor volt peluscsere (erre azért felébredt)

kb még fél órát gügyögtem neki, "játszottunk", így összesen 45 perc-1 órát volt ébren

majd megpróbáltam letenni aludni, ha álmosnak tűnt


Pár hónap alatt kb 4 hónapos korára állt be ez egy megszokott kb 3 órás rutinra. De persze volt, amikor 7 helyett hatkor kelt vagy nyolckor, és csúszott a nap, de ezek a ciklusok megmaradtak. Babakocsizással napi egyszer kb fél órát tudtam csalni, és így a fürdés kb mindig uakkor volt.

Ha nagyon nyűgös volt, és nem tudott elaludni, betettem hordozókendőbe és 5 perc alatt elaludt rajtam. Kb fél-háromnegyed órára.


Még annyi, h az elalváshoz cumit kap, de tudom, h nem mindenki szeretné ha babája cumizna, és nem minden baba fogadja el.

2010. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!