Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam így a 16 hós...

Hogy altassam így a 16 hós kisfiam? Ti mennyire hagyjátok kimerülni a kisgyereketeket?

Figyelt kérdés

Ma megcsinálta, hogy hiába volt álmos, mindent kitalált, hogy ne kelljen elaludnia. Pattant fel, amint tudott. De ahogy autóba került, szóval nem tudott kipattanni, ezt-azt kitalálni, azonnal elaludt.

Hasonló habitusú babák anyukái, nálatok hogy van a nappali alvás? Éjjel csak 10 órát alszik, szóval kell neki a nappali alvás is. Ma még a babakocsiban sem volt hajlandó elaludni.


2011. jún. 9. 22:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

nem jó, hogy kocsiban altatood nappal, összezavarodik, hogy most akkor sétálunk vagy alszunk?

sötétítsd be a gyerekszobát, tedd be a kiságyba és gyere ki! ha sír, menj be, vigasztald meg és gyere ki.

ne izgasd azon magad, hogy feláll, hagy álljon, majd megunja és lefekszik :)

2011. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sosem aludna el így. Vörösre üvöltené a fejét, fél napig szórakozhatnánk így. Ő nem ilyen egyszerű eset. Gondolhatod ha ennyire egyszerű lenne, akkor nem kérdezném.
2011. jún. 9. 22:44
 3/24 anonim ***** válasza:

Ennyi idős a lányom, mint a te fiad.

Este 9-10 között elalszik és reggel ált. 9-10 között kel fel.

Nappal én ebéd után altatom, 12-13 között megebédel, majd megcsinálom neki a tejitalt 1,5-2 dl, mire megissza már alszik is, mint a bunda. Persze besötétítek neki, 1,5-2 órát alszik napközben.

Ha autóval megyünk nem alvásidőben, előfordul, hogy ő is elalszik.

2011. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Régebben próbáltam, nálunk nincs olyan, hogy megvígasztalni. Addig üvölt, amíg ki nem veszem az ágyából. Eddig kézben aludt el nappal, de most addig tekergeti magát és üvölt, amíg le nem teszem. Nem autóban szokott aludni, mivel nekem nincs. A nagyszülőknél voltunk és amint autóba került, máris aludt, mivel nem tudott pörögni semmin. Szóval álmos ő, persze hogyne lenne az.
2011. jún. 9. 22:47
 5/24 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha a lányom azt csinálja, hogy nem akar aludni én nem erőltetem, majd ha álmos elalszik. Legalábbis az én lányom, ha elfáradt tutira bealszik, és még ringatni sem kell.

Most, hogy "jó idő" van legyetek kint sokat, homokozzon, fárassza le magát.

2011. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
1-2 hósan aludt csak be evés után/közben. Azóta sem, szóval nem egy habitusú gyerekeink vannak. Jó neked.
2011. jún. 9. 22:50
 7/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nem aludna el, de nem akarom kínozni, hogy ilyet próbálgassak rajta, hogy estére mennyire lenne hullafáradt, szerintem ha rajta múlna, kihúzná alvás nélkül. Aki nem ismeri, nem látja rajta, hogy mennyire fáradt. Sokat vagyunk kint egyébként, nem ezen múlik.
2011. jún. 9. 22:52
 8/24 anonim ***** válasza:

A tejital evése közben, más után nem alszik be! Nála ez az altató.

Amúgy ha tudnád, hogy a lányom mit megy egész nap, nem hiszem, hogy azt írnád, nem egy habitusúak a gyerekek. Mi a babakocsit már nem használjuk csak hosszabb távra 30-40 perces gyalogútra, kézen fogva sétálunk, igaz tovább tart, minta kocsival mennénk, de legalább hozzászokik a sétához!

2011. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én sem hagyom a lányomat alvás nélkül, ha ez jött le neked. Nem is volt olyan nap, hogy ne aludt volna legalább 1 órát. No de mindegy, én leírtam nekem, hogy sikerül elaltatni a lányomat, sajnálom, hogy segíteni nem tudok.
2011. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

22 hónapos a kislányom..nálunk is szörnyű a nappali alvás,..itthon nem alszik..inkább sír..én meg nem akarok idegeskedni..

nekem fél 10-től alszik reggel kb, 9-ig kész..

nappal meg,mesét néz pihiképpen...

2011. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!