Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha a 11 hetes babám...

Nagy baj ha a 11 hetes babám még nem nagyon tartja a fejét?

Figyelt kérdés

December elején született a babám 37 hétre. Mikor hazahoztuk minden rendben volt Vele. A 2 hónapos oltás beadásánál szinte rám förmedt a doktornő, hogy eleget teszem-e hasra a babát, mert nagyon lóg a feje. Azóta mindíg hasra fektetem mikor ébren van, csörgök neki, beszélek hozzá, hogy felkeltsem az érdeklődését, de csak ordít, az arcocskáját belefúrja a takaróba, a lábát emeli csak erőlködésnél, a fejét nem. Fejét már 1 hónapos kora óta fordítgatja jobbra-balra ha hason van, de nem emeli fel és a kezeit sem használja egyáltalán hogy segítsen magának. Ha az ölemben ül vagy függőlegesen tartom őt úgy, hogycsak a popsija alatt tartom, tartja a fejét. Viszont ha a karjánál fogva próbálom ülő helyzetbe felhúzni Őt, csak lóg hátra a feje. Még várjak a következő vizsgálatig (3 hónapos koráig) és addig gyakoroljak vele, vagy ne várjak és rögtön kérjek beutalót gyermek neurológiára vagy valahová? Nagyon meg vagyok ijedve.

Köszönöm a segítséget!


2014. febr. 16. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
szerintem fontos tényező, hogy a 37. hétre született! Az én fiam a 38. héten született és 1 héttel később csinál mindent mint a vele egykorú barátnőmék kisfia. Tudom minden baba más... ha most 11 hetes, akkor már csak 1 hét van a 3 hónapos kontrollig. én nem vinném a helyedben sehova. Mutasd meg a védőnődnek (ha normális) esetleg. Az én fiam is utált hason lenni-üvöltött,ezért csak 2-3 percig raktam hasra. Azt nagyon élvezte, hogy mindig máshova raktam a plédet amin hason kellett lennie és úgy nézelődött. Ne aggódj, tényleg mintha az én fiamat írtad volna le ennyi idősen! és ő most 6 hónapos és minden ok vele, már fel akar ülni magától és hátról hasra is forog és úgy marad sokáig. Szerintem az a lényeg, hogy sokszor, de csak pár percig rakd hasra. Nekem nagyon szerette, ha örömködtem, tapsikolgattam neki,hogy milyen ügyes- onnantól minden rendben volt :) kitartás!
2014. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!