Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Nem hagynátok egyedül?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos kisfiam napközben alig alszik. Amikor fent van, akkor állandóan azt szeretné, hogy ott legyek mellette. Ha magára hagyom, akkor egy percig visítgat, sírdogál, de aztán megnyugszik, és szépen játszik magában. Ha ott vagyok és játszok vele, akkor viszont nem panaszkodik egyáltalán. De egyszerűen még pisilni sem hagyna elmenni, a házimunkáról ne is beszéljünk. Kegyetlenség, ha néha otthagyom és egyedül játszik, vagy ezzel ártok neki, és ki kellene elégítenem azt az igényét, hogy ott legyek vele egész nap. Pihenőszékben, hordozóban egyáltalán nem marad meg, így az nem opció, hogy kiviszem magammal a konyhába, amíg főzök, mosogatok stb. Meg őszinte legyek wc-re például nem is szívesen cipelném magammal.
2014. febr. 17. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

szerintem jól teszed, hogy ott hagyod, ha megnyugszik és játszik utána magában, mert így sokkal könnyebb dolgod lesz később, ha kis tesó lesz, vagy csak szeretnéd a saját dolgod tenni.

Sok anyuka rontja el ott, hogy egyből pattan a babának.

2014. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy kegyetlenség, ha néha egyedül is játszik.
2014. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz,nyugi:) akkor lenne gond,ha soha nem foglalkoznál vele,így csak megtanulja,hogy van olyan idő,mikor anyának "dolga van":)

Amúgy nekem is dilemmám volt ez,aztán mikor a 2. megszületett már nem tudtam agyalni rajta,mert muszáj voltam kaját csinálni a nagynak,meg őt is ellátni:)A kicsi szépen hozzáedződött:)

2014. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy percig nyafizik utánad, és ezt követően elfoglalja magát, akkor örülj neki. :) Hamarosan majd megszokja, hogy anyának van dolga, és ez az egy perc is elmarad. Nem hinném, hogy egészséges, amikor egy baba csak anya 2 méteres körzetében képes meglenni, hosszú távon szerintem semmiképpen sem. Én kb. 4 hónapos korától igyekeztem tanítgatni arra a kislányunkat, hogy önállóan is tudjon játszani, és egy nagyon rossz hónapot leszámítva (amikor kijött a felső négy metszője) soha nem is volt ezzel gondunk. 4-5 hónapos korában még picit panaszkodott, ha kimentem, de kb. 30 másodpercig (nem hagytam volna nagyon sírni szerintem, de ilyen nem is volt), utána elvolt, mint a befőtt. Én arra ügyeltem, hogy ilyenkor mindig igyekeztem még azelőtt visszamenni, hogy a kisasszony kiborul az egyedülléttől, mert azt akartam, hogy ne érezze, hogy anya akkor megy, ha sírás van. Ezért eleinte 10 percre hagytam egyedül, aztán szépen kitoltuk, egy éves korától úgy festett a dolog, hogy ébredése után szépen összekészülődtem, rendet raktam, addig ő molyolt, utána fixen egy órát csak vele játszottam, és az egy óra vége felé mindig mondogattam, hogy okés, akkor ha ezt a könyvet átnéztük, anyu most kimegy a konyhába megfőzi az ebédet/anyu rendet rak/anyu akármit csinál, és amikor a könyv végére értünk, már ő mondta, hogy menjek. Ezután megint játszott önállóan a környékemen, és így váltogattuk ezeket az önálló játék-anyás játék időszakokat. 22 hónapos, most, ha szükséges (nagytakarítás, nagyobb főzés, vendégségre készülés, egyéb akármilyen halaszthatatlan dolog) 1,5-2 órát is elvan egyedül. :)


Ja, még egy: mióta mászik, mindenhol van egy sarka, ami az övé (nappaliban, hálóban, fürdőben, konyhában, étekzőben, előszobában, mindenhol. ilyenekre gondolok, hogy pl. a konyhában a zsúrkocsin egy doboz, amibe mindenféle színes mütyüröket rendezget, plusz most már játékkonyha is, előszobában egy felnyitható ülőkéjű kis padban ajándék zacsik, nappaliban egy bőr puff, aminek a teteje levehető). Ez addig fontos, míg nem jár, azután úgy is hozza ő a cuccait ahova szeretné. Addig viszont ezekkel elvan, és biztonságban tudod magad mellett, nem kell járókába tenni (mi nem szerettük), és jót játszik, miközben te teszel-veszel. De mostanság már a játszószobájában is rengeteg ideig képes játszani. :)


Bocsi, hogy hosszú lettem, de talán hasznosak lesznek a tippek, nálunk nagyon beváltak, pedig 3 hónapos koráig az én lányom pl. ha ébren volt, le sem szállt rólam. Megelégeltem picit, onnantól hoztunk pár szabályt, és bejöttek, hátha nálad is működnek.

2014. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Négy hónapos kora körül jön elő az, h amikor nem lát azt hiszi megszűntél létezni.. Ha sír menj oda hozzá, várd meg míg megint elfoglalja magát aztán csendben menj ki. El fog múlni ez az időszak:-)
2014. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!