Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok,3...

26 hetes kismama vagyok,3 éves a nagylányom. (Aki hasonló helyzetben van) - Éreztetek már olyat, hogy piszok nehéz egész nap egyedül?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok a terhesség miatt rosszul,akkor alig bírok vele foglalkozni,utána meg utálom magam,hogy ennyire elhanyagolom és türelmetlen vagyok vele.Olyan jó lenne hasonló anyukákkal beszélgetni erről,mert tudom a hormonok is dolgoznak bennem,azért vagyok ilyen sírós-érzékeny,de nagyon nagyon rossz néha. Milyen praktikákat vettek be ilyenkor? A rosszullétek alatt,hogy oldjátok meg a háztartásvezetést,főzést,bevásárlást? Sokat fulladok,fáj a fejem,a gyomrom,ilyenkor magammal is alig bírok,nemhogy egy pörgős 3 évessel.
2011. dec. 7. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekem még csak 1 éves mult a kislányom és a 10-ik hétben vagyok. A legrosszabb idöszak. Habár mi kis idöt akartunk, de sokszor én is nehéznek érzem. Nincsenek rokonok a közelben mert külföldön élünk, így ha jön valaki látogatóba nagyritkán az is vendég, és nem segítség.

neked talán kicsit azért könnyebb mert egy 3 éves már jobban eljátszik egyedül.


en amúgy lefekszem a kanappéra és úgy játszok a lányommal. ha gyomorom nem lenne annyira rossz akkor egész jól érezném magamat.


neked már nem sok van, aztán jön szerintem a nehezebbje, de egy 3 éves már annyi mindent tud segíteni. gondolj erre.


egyébként megértelek, én szoktam egyet fetrengeni a kanappén, kicsit sajnáltatom magamat (habár nincs aki meghallgasson, mert a férjem dolgozik). aztán ha nagyon magam alatt vagyok felhívok valakit.


lehet azért is érzed magad most rosszabbul mert itt a tél és nehezebben mozdulsz ki.


nekem az is a bajom, hogy nincs kedvem a hidegbe kint sétálni.

2011. dec. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
18 hós a kisfiam, és 22.hétben vagyok.Szerencsére eddig semmi gond a terhességgel.Igaz a kisfiam pörög ezerrel, még beszélni sem beszél, így nehéz dolgokat megértetni vele.Mi korai kelők vagyunk, 6óra, fél 7, már reggelizünk.Utána együtt elmegyünk boltba, megfőzök, és délutáni alváskor én is pihizek egy kicsit.Délután van a szabad program, akkor kimegyünk egy kicsit levegőzni, és utána játszom vele, vagy elmegyünk mamáékhoz.Hát kicsit nehéz, én is elfáradok a nap végére, párom olyan 6 óra este mire hazaér, utána 7kor fürdés, evés, és 8 és fél 9 körül alvás.Már megmondom őszintén várom a nap végét.Aztán utána meg már azt, hogy reggel legyen és újra kezdődjön a nap.Hát később még nehezebb lesz, mondjuk én még magamat fitt kismamának mondanám, biciklizek, és sokat mozgok, ez nagyon jót tesz!
2011. dec. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Az a baj,hogy a kislányom nincs el egyedül,mindent együtt csinálunk,főzés,takarítás stb. Nagyon

jó vele együtt lenni,de amikor rosszul vagyok,akkor szeretnék túl lenni gyorsan a házimunkán,de persze Ő ezt még nem érti. Ilyenkor ideges leszek,utána megbánom. Nekem is messze vannak a nagyik,nem tudnak segíteni. Abban az időszakban,amikor jól voltam nem is volt semmi problémám,de 1 hete kezdődött a fulladás,nincs étvágyam,ez miatt nincs energiám,még az is nehezemre esik,hogy a mosógépet bepakoljam:-(

A legrosszabb,hogy haragszom magamra,hogy ilyen tehetetlen vagyok!

Látom Ti elég hamar vállaltatok kistesót....ha túl lesztek a nehezén nagyon jó lesz a kis korkülönbség,mert eljátszanak együtt:-)

Első válaszoló,Ti hol éltek?

2011. dec. 7. 10:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kisfiam 2 éves és nagyon nehéz napjaim vannak nekem is. Csak mesélek egy történetet: Elkezdtem kenyeret csinálni, hogy mire jön apa estére haza legyen friss kenyér. Kenyérsütőgépbe szépen belerakosgattam a hozzávalókat és persze ebben segített a kicsi fiam is, mert szeret segíteni. Elindítottuk a gépet. No, mondtam neki, hogy nézze a mesét, anya elmegy wc-re. A kicsi fiam úgy gondolta, hogy abból a kenyérből még hiányzik a kakaó és mivel a só és cukor mellett tartjuk, amit látott, hogy rakok a kenyérbe, hát kivett egy mérőkanálnyi kakaót és beleszórta a dagasztott tésztába. Kb 2 órát sírtam miatta, pedig aztán ilyenen én sosem akadtam volna ki. Ja, és persze mindenki más csak röhögött, hogy finom kakaós kenyér:) most már én is mosolygok, de valahogy nehéz, hogy az ember nem tud pihenni. Egyébként én pest megyéből írok. Gödöllő mellől. 24 hetes kismama

2011. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok ahogy Te. 3 éves lánnyal, kicsit fiatalabb 13 hetes magzattal. Rosszul vagyok az eleje óta, Kislányom ovis, de kevesebbet jár mint amennyit itthon van mivel állandóan beteg, ha megy akkor is fél napra(kb három itthon töltött napra jut egy délelőtt ovi). Nem alszik két éves kora óta, csak éjszaka, akkor is rosszul. Nincs segítségünk, nem tudok főzni-mert rögtön hányok, nem tudok oviba menni érte-mert útközben is hányok. Kb egy heta egy hajszálnyival kevésbé van hányingerem, azóta a fejem fáj szörnyen. Gyógyszert is kell szednem annyit hánytam. Az én kislányom türelmes, segíteni is akar, de mégiscsak kell vele foglalkoznom. Nem tudom levegőre vinni, mert van , hogy még felöltözni sem tudok. Lelkiismeret furdalásom van, és sokszor éreztem, hogy haszontalan, sőt teher vagyok.
2011. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


mi németországban élünk, és habár a férjem német de az ö családja is többszáz km-re lakik akik aktívak.


amúgy gondoltam rád ma a tornán (baba-mama torna). ma jött a télapó és nagyon sokan nagyszülökkel jöttek. annyira irigyeltem öket. amúgy meg egy halom kismama jár a nagyobbal. meg egy halom bébit kötnek magukra az anyukák, hogy a nagyot eltudják hozni.


egyébként én is sírok mindenen mióta megint terhes vagyok, a hormonok iszonyatosan megviselnek. mikor megszültem akkor kb 4-5 napig még a viccen is elsírtam magamat, egyszerüen utáltam magamat, de bögtem.

2011. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia. Én 20. hetes vagyok, és 2,5 éves a láynom. Nekem az a legnagyobb problémám, hogy túl rövid egy nap ahhoz hogy mindent el tudjak intézni. Sosincs egy olyan nap sem mikor hátradőlhetnék és pihenhetnénk. Építkezünk, a párom 16 órában dolgozik, így a kőművesekhez is nekem kell elmenni leellenőrizni hogy jól dolgoznak e, minden okés e. Lányom persze pörgős bébi, de őt nagyon leköti a festés. ha végképp elszakad a cérna nálam, akkor elővesszük a kifestő könyvet, a vízfestéket, és pacsál, fest kint a konyhában ahol nem olyan tragédia ha kiborul a festék mert könnyű feltakarítani. Delutáni alvásnál én is alszom vele egy fél órát, aztán megfőzöm a vacsit míg alszik, aztán indulunk kőműves-ellenőrzésre! Este fürdés, neki mesét kapcsolok, addig én is alámerülök a víznek, ott lazulok el egy picit. Apa este 10 után jön haza, megvárom, vele vacsizok aztán alvás. Próbálj meg magaddal türelmesebbnek lenni. Dokinál nem voltál a fulladás meg a gyomorfájdalom miatt?

20hkm

2011. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Utolsó! de ügyes csajszi vagy! Én biztos nem bírnám még az építkezés felügyeletét is. Tuti elbőgném magam az első problémán:-)

1 hete fulladok,azóta még nem beszéltem orvossal, a görcsölés sajnos elejétől megvan,azt mondta a dokim,hogy magnésium és pihenés,nem lehet ellene mást tenni. Egyébként,ha lefekszem pihenni tényleg múlik a görcs,de erre nem mindig van lehetőségem. Hol építkeztek? Családi ház? Biztos nagyon jó lesz,mert minden olyan lesz,amilyennek Ti megálmodtátok. Kitartást hozzá!

Első válaszoló! Képzeld Én is éltem Németországban a kislányom születése előtt 1 évet,a férjem a munkája miatt volt kint és Én is vele mentem,mint "hausefrau":-)

Stuttgart mellett Ditzingenben laktunk. És,lehet h. jövőre megint 2 évre kimegyünk.Majd segíthetnél ovi,bölcsi témában......Nincs honvágyad?

Milyen napotok volt ma? Nekem szerencsére ma sokkal jobb mint tegnap,nem fulladtam annyira,de enni ma sem tudtam,annyira fáj a gyomrom. Nem árt ez a babának?

Tényleg milyen nemű a pocaklakótok?

Jó éjt!

2011. dec. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!