Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most kezdett el...

Kislányom most kezdett el mászni. De van egy nagy probléma! (? )

Figyelt kérdés
Szombatonként el szoktunk menni a párom szüleihez. Szeretem az anyósomat meg minden. De akkora kosz meg retek van náluk, hogy a gyereknek már 3 nadrágját ki kellett dobnom, mert semmivel nem jött ki a két nagy fekete kosz a térdéről. Már viszek neki mászós ruhát, de a keze is rengkívül koszos. 5 percenként mégsem moshatom. Fogjak egy vödör vizet és mossak fel? Vagy beszéljek vele finoman? Hiába morgok, hogy milyen koszos lett a gyerek, anyósom legyint egyet és azt mondja, hogy van mosógép, meg úgy szép a gyerek ha koszos.

2014. febr. 18. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy amíg a gyerek mászott, és nyalta a földet, addig ritkábban utaztunk ahhoz a rokonhoz ahol kosz van. Vagy most hívjátok el ti az anyósékat magatokhoz!
2014. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha magunkhoz hívom itt se veszik le a sáros cipőjüket. Esőbe se. Elegem van most belőlük. Kezet se mosnak.
2014. febr. 18. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a probléma az én anyósomnál is,igaz nekem még nem mászik a kicsi,de ha majd mászni fog, úgy oldom meg ezt a problémát,ahogy a sógornőm is.Egy kicsit gonoszan hangzik,de ő sosem adott a lányára mikor ment az anyóshoz új,szép állapotban levő ruhákat,hanem csak kopottakat,vagy amin már amúgy is van valamilyen kimoshatatlan folt.Megmondani az anyósomnak hogy egy kicsit jobban is ügyelhetne a tisztaságra,még óvatossan sem lehetne,mert tuti megsértődne és "hisztizne",sajnos ilyen a természete,minden apróságon felhúzza magát...
2014. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor belépnek, ajánlj fel vendégpapucsot (én is szoktam). Az gáz ha nem mosnak kezet, de arra meg kérd meg őket, hangsúlyozd ki hogy influenza járvány van. Ezt 2 hét múlva is elsütheted, akkor is ha nem lesz járvány :) Nálunk pl van a háznál macska, és a vendég kislányok megsimogatták amikor itt voltak hétvégén. Megkértem mindenkit hogy mossanak kezet mert férgesek a macskák. Ami persze nem biztos, de hozzánk is az egész bagázs vonattal jött ahol mindent összetaperoltak. Egyébként az én anyósom sem mos soha kezet, még az újszülötthöz is vonattal jött és nem mosott kezet. Valamikor sikerül trükközni hogy megmossa, valamikor sajnos nem.
2014. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van én anyósoméknál is. Van egy atomjó kecójuk,de olyan por van... Azt mondja nincs ideje takarítani... Saját vállalkozása van a házban,fodrász. Az emeleten szoktunk lenni és szégyen,de azzal kezdődik a látogatásának mindig,hogy kiporszívózok és felmosok. Zavar,mert bár a fiam már másfél éves, így is szokott mászni/hemperegni és ha nem takarítok,akkor a fekete kosz vastagon befedi a kezét és a ruháit.. Szerintem ez ultra gáz,hogy egy nő ennyire lesz@rja az otthona tisztaságát :S én sem vagyok egy tisztaság mániás,de azért 3-4 naponta kitakarítok.
2014. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom meg csak pocaklako , de már most be vagyok tojva ,ha arra gondolom,hogy le kell majd vinni a picit hozzájuk .

Terhesen sem tettem be a lábam hozzájuk. Sajnos ott is ami van, arra a legmegfelelőbb szó a retek!!! Tudja, hogy toxoplazma fogekonysagom van, es ,hogy allergiás vagyok a macskaszorre , de ennek ellenére beengedni a házba,ott simogatja az orrom előtt. Utána meg simogatna a hasam . Egyszer voltam ott terhesen sem,soha többé .

Én ha meglesz a kislány es hozzá akar nyúlni, akkor csúnyán hangzik,de levetetem róla az ölében macskatsimogato es a 12orat a gyárban lenyomott ruhát. Mert képes abban is befekudni az agyba, továbbá elküldöm kezet mosni. Es mint a sas figyelem majd,hogy mit csinál a kislannyal . Jahh es mielőtt valaki azt gondolna,hogy szivtelen vagyok, elmondanám,hogy a saját lánya is elzavarta az anyóst átöltözni es kezet mosni, különben nem adta neki oda a picit! Szerintem ez rengeteget elmondd !!!

2014. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én apósoméknál is ez van. Olyan tálból akarta etetni a kisfiam (10 hónapos), aminél a kutyám tálja ezerszer tisztább. Először csak csendben azt mondtam, hogy menjenek csak ki a nappaliba, majd én elkészítem a kaját a gyereknek, és jól elmostam a tálat. A harmadik alkalomnál észrevették, és jött a hőbörgés, én meg (mivel a gyerekem az első) megmondtam, hogy a tál koszos volt, koszosból nem ehet a gyerek. Ennyi. Nem is kellett nekik több, azóta én vagyok az úrikisasszony, akinek semmi nem jó. 2 hónapja nem mentünk hozzájuk, mert konkrétan kidobtak minket, én hiába hívtam őket vagy 10x nem jönnek el. Megvagyunk egymás nélkül.

Ne hogy már a retekbe mászkáljon a gyereked, mert "koszosan szép". Mondd meg nekik, hogy nem viszed, amig nem képesek kitakarítani.

2014. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Jé...hát én most azon vagyok megakadva, hogy vannak emberek, akiknek nem természetes, hogy egy másik ember otthonába lépve leveszik a cipőjüket. Függetlenül attól, hogy rokonokról, barátokról, akármilyen viszonylatról van szó, ha a házigazda nem mondja azt, h " ó, ugyan, ne vesd le", akkor ez a legalább annyira természetes kellene, hogy legyen, mint az, hogy kisbabához nem nyúlunk kézmosás nélkül. DE azt sem értem, h baba nélkül hogy nincs erre igényük, hát én ha elmegyek pl vásárolni, ha hazaérek,kezet mosok. Egyébként a Ti esetetekben megoldás lehet egy utazóágy, amit felállítotok az anyósodnál, és na bumm, akkor addig amig ott vagytok, nem fog mászni a kicsi. nem lesz neki jó, de még mindig jobb, mint a kosz, ami nem a ruha miatt a legrosszabb, hanem azért, mert a kezéről le is nyalja gondolom. Ha pedig megkérdezik, hogy miért, el kell mondani, hogy a kosz miatt. Akkor is, ha sértődés lesz.
2014. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a cipő levétellel voltak problémák. Vettem a gyógyászati segédeszköz boltban lábzsákot. Mindig volt valami kifogás, hogy miért nem veszik le a cipőjüket. Jajj fáj a derekam, nem bírok lehajolni ki és bekötni a cipőmet. Azt kerek perec kijelentettem, hogy kézmosás nélkül nem nyúlhat senki a babához. Néha muszáj felvállalni a "gonosz hárpia" szerepét.
2014. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő trappol végig a szőnyeges lakáson cipőben, holott látja az ajtó előtt letett papucsokat... No comment.
2014. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!