Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány babák fülébe mikor...

Kislány babák fülébe mikor érdemes/mikor szoktak fülbevalót tenni?

Figyelt kérdés
Minél hamarabb szeretnénk, ha születendő kislányunknak lenne fülbevalója, de nincs kislány baba a környezetünkben, így nem tudom, hogy mikor és hol/hogyan kerülhet a fülébe a fülbevaló.
2014. febr. 19. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rokonságban még a kórházban kilőtték az újszülött fülét. Ahogy látom vagy szinte rögtön születés utá (kórházban azért steril, alkalmas eszközzel is jobban el vannak látva), vagy hagyják akkorra, amikor a gyerek maga dönti el, hogy szeretne-e.
2014. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném ezzel kínozni 2-3-4 hónaposan, akkor inkább legyen fülbevalója, ha úgy dönt, annyira nem fontos végülis. É ezt előre le szokták beszélni? Kihez kell egyáltalán fordulni ilyenkor?
2014. febr. 19. 07:48
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Az én lányom 1,5 hónaposan kapott innen.

Házhoz jött a csajszi, nagyon rendes volt, többször bemérte, hogy biztos jó helyre kerüljön. Majd a lövés előtt gondosan lefertőtlenítette a fülét, a kiválasztott fülbevalót meg eleve steril dobozból rakta a pisztolyba. Nem is volt semmi gond a fülbevalóval. Nem kellett forgatni, és nagyon szép. A kicsi pedig csak azért sírt, mert lefogtam a fejét. Ahogy bent volt a fülbevaló és elengedtem a buksiját, már nem is sírt.

Szerintem így néhány hónaposan még nem viseli meg őket, vagy legalábbis nem fog rá emlékezni. Vagy megcsináltatod még fél éves kora előtt, vagy már csak akkor ha ő kéri.

2014. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is a harmadik válaszoló által linkelt belövést választottam.

6 hetes volt.

2014. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4hós korig szúrják,utána lövik.

Mi 2 hósan szurattuk.De egyébként már kórházból hazafelé lett volna csináltatva,csak dédiéktől kapta a fülbevalót és nem tudták megoldani akkor a megvételét és messze is laknak,így nem jutott le a születésekor.

Itt 4hóig a gyermekosztályon szúrják,utána lövetni meg nem tudom hol lehet,gondolom ékszerboltokba.

2014. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tica0121 ***** válasza:

Az én kicsim is 6 hetes volt, amikor megkapta a fülbevalóját. Meg kell mondjam, fel sem kelt rá, amikor berakták neki és kb 2 napig volt piros. Azóta megszokta, nem is piszkáljaa sosem, most 7 hónapos. A bátyámék lánya 8 hónaposan kapott fülbevalót, majd egy évig szenvedtek vele, mert folyton piszkálta és állandóan be volt gyulladva.

Egyébként (legalábbis nálunk) a kórházban nem rakják be a fülevalót... kerestünk neten olyan embert, aki bébi füllyukasztással foglalkozik. Nála lehetett megvenni az ideiglenes fülbevalót is.

2014. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok

Nálunk sem rakják be a kórházban a fülbevalót.

2014. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik védőnő is rak be fülbevalót, előre meg kell vele beszélni és megcsinálja.
2014. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a linkelt fülbelövés volt nálunk is, viszont szinte már utolsó babapillanatra hagytuk, 11 hónapos korában volt
2014. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban nem csinálják,egy gyerekorvos lőtte a fülét, 7 hetes volt,és szerintem nagyon jól választottunk időpontot,megjegyzem én tovább sírtam,mint a kislányom :)
2014. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!