Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étrendet állítsak...

Milyen étrendet állítsak össze egy éves fiamnak, hogy vissza szorítsuk a súly gyarapodását?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Egy éves kisfiam súlyával kapcsolatban merültek fel problémáim.56cm/3500g-mal jött a világra.Anyatejes baba volt,7hónapig anyatejen kívül mást nem fogadott el,még is rettenetes iramban gyarapodott a súlya.A hozzátáplálást zöldségekkel kezdtül,majd szép fokozatosan jött a többi.Jelenleg 13kg/80cm.Reggelire kap egy virslit/és egy pohár natur joghurtot/olykor hajlandó megenni utána egy fél almát.Ebédig csak cicizik,ebédre a levesekből a zöldséget megeszi,és egy fél üveg gyümölcs+husi pépes babaételt eszik.Vacsiig cicizés mellett egy pogácsát,vagy babánt kap.Vacsira csirkemell sonkát kiflivel,vagy zsömlével.Nem nagy étkű baba,csak vizet iszik,2dl répalé 3napig tart,még is fel szed havonta egy kilót legalább.Kenyeret nem eszik,és az ételeit sem sózom,csak éppen hogy legyen íze...A védő nő azt mondta ne aggódjak,majd lemozogja.Már szaladgál,és sokat mozog,még is dundi maradt.Fél napokat tölt a szabadban futkározással,kergeti a kacsákat,és nehezen lehet rá venni az evésre.Szeretném átalakítani az étrendjét,úgy hogy ne éhezzen,de vissza szoruljon ez a súly gyarapodás.Minden ötletnek örülnék.A védő nénink nem segít.Már arra is gondoltam hogy a pajzsmirigyével van gond,de a doktornőnk ezt meg cáfolta.Szeretném ha eltűnnének a hájpárnácskák,hogy ne gúnyolódjanak az anyukák,mint az egy éves vizsgálaton,mert az ő gyermekük mellett a fiam tényleg szumó birkózónak tűnk.Volna ötletetek,mit tehetnék?
2009. dec. 10. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:

szia! Szerintem semmit. kár diétára fogni a babát egyszerűen ilyen alkat. Jól eszik jól érzi magát sokat mozog ahogy írtad nincs itt semmi baj. A gyerekek általában ciklikusan nőnek tehát egyszer a súlyuk gyarapszik egyszer a hosszuk nő. Ha meglódul magasságban is helyreáll a rend. az étrendje tök jó.

Nincs itt semmi gond.

A többi anyuka meg le van kakálva hogy mit mond. Nálunk a környéken is van egy kislány esküszöm ugy néz ki mint egy Botticelli festmény dundi szőke gödör haj, nagyon aranyos Ő is kb egy éves.

Mégse jutott soha eszembe hogy gúnyolódjak rajta, annyira tündér egy baba:-)

Szóval szerintem igy jo és ha a doki is ezt mondja megnyugodhatsz!

2009. dec. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat...tudod,főleg az aggaszt,hogy ha dundi is marad,mi lesz ha oviba,iskolába megy.A gyerekek kegyetlenek tudnak lenni,csúfolni fogják,tudom mert sokszor látom ezt.Felnőttként meg sok problémája lesz a súlyával.A túlsúlyos felnőtteknek sokkal nehezebb párt találni,beilleszkedni,és önmagukat elfogadni.Próbálnám még most megakadályozni ezt.Ha az alkata ilyen,vagy is ezt örökölte(a párom és én átlag testalkatúak vagyunk)nincs mit tenni?
2009. dec. 10. 07:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kész ételeket kellne adnod nbeki,hanem olyanokat,amit te főzöl.Rendesen megsózva,cukrozva,ahogy magatoknak is készíted.Elég lenne csak reggel-este a cici.Kevesebb kenyérféle,és több gyümölcs meg főzelék,rendesen fűszerezve.Ebben a korban már ehetne majdnem mindent.Nem diéta kell neki,hanem változatos étrend.Ez szoktatás és türelem kérdése.

Az is igaz viszont,hogy lemozog valamennyit majd.Az evést pedig ne erőltesd.Ha nem eszik rendesen,akkor hagyj ki esetleg egy-egy evést,nem lesz tőle semmi baja.A rossz-evés legtöbbször az anyukák hibája.(Nem bántani akarlak,csak tapasztalat)

2009. dec. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Harmadik gyerekem 8 hónapos 11 kiló.Az étrendje jó.Hétfőn voltam a védőnőnél pont ilyen problémával.Nem értette,hogy mit szeretnék,szerintem azt sem tudja mennyi idős a gyerek.Szóval ne aggódj!

Én 13 kiló voltam 1 évesen.Amíg anyukám etetett,addig híztam.3 évesen már vékony voltam,borzasztó rossz evő.

A nagy gyerekeim úszni jártak 4 éves koruktól.A lányom vékony volt,a fiam pedig addigra szintén elfogyta a kilóit.Voltak duci gyerekek,sőt volt,aki kifejezetten ügyes volt.Az évek alatt izmosodtak,nyúlottak.A sport jót fog tenni és én soha nem hallottam,hogy ott csúfoltak volna valakit.

Még egy személyes tapasztalat.Ha beteg,könnyebben viseli.

Az anyukákkal meg ne foglalkozz.Sokszor mondják a boltban,hogy ,de ügyes vagy,de a kislány nem int neked pápát.Ilyenkor meg szoktam kérdezni,hogy 7-8 hónaposan ült a kosárban az integető 2 éves?

A tiéd is erős,óriás!

Nyugi,nem lesznek gombócok és nekünk edzőterem nélkül is gyönyörű vállizmunk lesz!

2009. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem eszik sokat a kisfiad. Az enyém többet eszik. Ő most 19 hónapos, 12,5 kg és kb 88 cm. Valami más kell hogy a háttérben álljon a súlynövekedés miatt. Vagy genetika vagy betegség..
2009. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én azért a vércukor szintjét megnézetném, nehogy ilyesmi álljon a háttérben. Amúgy meg ne aggódj, egy ekkora babát nem kell diétára fogni. Talán tényleg korlátozhatnád a szoptatást reggelre és estére. A többi szerintem rendben van, az én kisfiam többet eszik ennél. Ő 76 cm és 11 kg.
2009. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia

anyósom 13 kg volt egy éves korában :) és még most is tök jó alakja van, pedig túl van már az 50en :)

amúgy én nem fogyókúráztatnám, csak mondjuk nem szoptatnám csak kétszer, és virsli és pogácsa helyett joghurtot adnék neki esetleg.

de én örülnék, ha ennyit enne az enyém, mert ő meg sokkal kevesebbet eszik.

ha meg sokat mozog, jóhogy éhes :)ne aggódj, ha nagyobb korában odafigyelsz az egészséges táplálkozásra, akkor nem lesz kövér gyerek :)

2009. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én anyukám 1 évesen 15 kiló volt. Szegény nagymamám már sírt, mert nem tudott olyat adni neki, amit nem evett volna meg. Iskolás korára már teljesen átlagos alkatú lett, tiniként pedig kifejezetten sovány volt és rettenetesen finnyás. Így 50-en felül és 4 gyerek után még mindig nincs 60 kiló.

Szóval ne aggódj, valószínűleg lemozogja majd.

2009. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.Részben megnyugtattatok, és miután végre válaszolt a levelemre egy étkezési tanácsadó,már tudom mit kell tennem. Ajánlanám minden anyuka figyelmébe aki szintén aggódik babája súly fejlődése miatt.Nálunk a natur joghurt volt a hibás. Úgy látszik,túl korán kezdtem neki adni.A válaszban az állt,hogy úgy mint a tehén tejet is,a tejtermékeket is bőven csak egy,másfél éves kortól javasolt fogyasztani olyan gyerekeknek mint a fiam.A túl nagy mennyiségű fehérjét csak raktározni tudja a szervezete,feldolgozni még nem.Most az a gond,hogy helyre hozni évekbe kerül.Több hangsúlyt kell fektetnem a zöldségekre,gyümölcsökre,és a sovány húsfélékre...pfuuu.

Minden esetre köszönöm a kedves válaszaitokat.

2009. dec. 11. 09:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Látom jó régen írtad ki a kérdést. Érdekelne, hogy mi lett a helyzet a kicsi súlyával?

Kislányom most 13 hós, és 11,5 kiló és engem is izgat ez a téma...

2011. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!