Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá az esti...

Hogyan szoktassam rá az esti mesére?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, ha lefekvés előtt mesélhetnék másfél évesemnek, de az a gond, hogy amint a kezembe veszem a könyvet, rögtön felül, kiveszi a kezemből, elkezdi lapozgatni. Hogyan lehet arra rászoktatni, hogy szépen hallgassa végig (nem több tíz oldalasra gondolok, csak ilyen rövidke mesékre). Olyan jó kis esti program lenn, de nem tudom, hogyan kellene csinálni.
2014. febr. 19. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora gyereket sehogy. Majd olyan 3 éves kora körül fogja érdekelni a mese, de akkor sem mindig.
2014. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elején vedd az öledbe, hogy láthassa ő is a meséhez tartozó képeket, hiszen csak kíváncsi. Aztán majd ahogyan nő már nem kell majd az öledben ülnie a mesehallgatáshoz.
2014. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először válassz rövid, mutogatós vagy mondókás könyvet. Én 5-6 oldalas, mutogatós könyvekkel kezdtem az esti mesét (kutya, cica, ló, tehén, kacsa, liba, kecske és vége is). Aztán ugyanilyen hosszú, de rövid mondókás könyvek következtek. Ha elkezdi lapozgatni, hagyd, nem baj, ha nem sorban mentek. Ültesd az öledbe, próbáljátok először együtt nézegetni a könyvet, hamar rájön, hogy miről is van szó. 14 hónaposommal már végig lehet lapozgatni egy mutogatós könyvet, nagyobbak 2 évesen már 10-15 perces mesét, 3 évesen már hosszabb Grimm-mesét is szívesen hallgattak.
2014. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
ekkora gyerknek még korai a másik nem minden gyerek szereti a mesét. Én sem szerettem. Édesanyám is sokáig probálkozott az olvasással de mindig kérdeztem hogy mikor hagyja már abba és alhatok végre??? tv-ben sem nagyon néztem mesét kb 8 éves koromig. Egyszerűen nem kötött le. Kb fél év mulva probálkozz vele ujra hátha már érdekli de ekkora gyerektöl kori, mivel a nagy részsét ugysem érti épp ezért nem is köti le. nem tudod még vele megértetni mit akarsz és hogy neki ez jó lenne. Na meg nem biztos hogy ez neki jó lenne attól hogy te szerinted ez milyen jó dolog az nem jelenti azt hogy ö is igy lesz vele.
2014. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a kislányom 2 éves lesz márciusban, nem emlékszem, mióta, de kb egy éve minden este olvasok neki, első szülinapra kapott egy Bogyó és Babóca könyvet, de előtte már vettem ki olyat a könyvtárból, akkor már végigbírta hallgatni, többedik alkalommal előre mutogatja, gesztusokkal szavak nélkül elmeséli, és naponta többször kell ugyanazt, nemcsak este, de este biztosan. Egy-egy könyv félretevődik pár hétre, aztán újra előkerül, közben lesznek újak, a könyvtárból is mindig van kint 1-2, váltogatva, mostanában esténként 3-4 rövid mese kell neki, Babócás vagy Boribon, Maszat, ezek a kedvencei.

Nem tudom, hogy fogadta az elején, de türelmes voltam, hagytam, hogy játszon vele, leporellós könyvből építsen, stb.

Legyél türelmes, olvassatok sokat, nappal is.

2014. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ebben a formában sehogy.

az viszont működhet, hogy előveszel egy képes könyvet és beszélgetsz vele a képekről, vagyis elmondod mi van rajta.

majd ha ez már flottul megy, képes könyvből tudsz majd olvasni.

de azt ne várd, hogy lefekszik, te meg felolvasod a csippkerózsikát :D

enyém 4 éves, még mindig ülés a képeket nézegeti míg olvasok, igaz már eljutottunk odáig, hogy a4-es könyv egyik oldala írás, másik kép. de azért az annapeti stílusú, sok kép-kevés szöveg még mindig izgalmasabb neki, sőt, imád "ő olvasni" belőlük :)

2014. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy vedd az öledbe, és mesélj neki fejből. Meséld el neki a napotokat, vagy bujtasd magatokat állatbőrbe, és úgy add elő, mi történt veletek aznap. Vagy talál ki egy másik gyereknevet, és vele alkoss mesét, szereplője lehet még a kedvenc mesehőse is. Ennyi idősen még nem kell erőltetni a könyvből olvasást, a fenti okok miatt.
2014. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első miért lett így lepontozva?Teljesen igaza van!!

Minden gyerek más, és egy 1,5 éves gyereket nem feltétlen érdekel a mese ilyen formában.Jó megoldás amiket korábban írtak(együtt lapozgatás).

Pl az én fiamat sem lehetett rávenni sehogy sem 1,5 évesen a mese hallgatásra.Nálunk volt 1-2 dal,amit szeretett ilyen idősen,azokat énekeltem lefekvésnél.

Most elmúlt már 3 éves és szereti ha mesélek,de legjobban még mindig azt szereti,ha én találok ki mesét:)

2. fiam még csak 14 hónapos és már most nagyon szereti a könyveket,tényleg más minden gyerek.

Szerintem,ha nem megy ne erőltesd,az biztos nem jó!Alakíts ki egy olyan szokást amit ő is szeretne, aztán úgyis változni fog:)

2014. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek sem akarták, akkor elkezdtem mondókákat mondani. Volt egy könyv, abból végigmondtam egymás után többet.

Egy idő után hiába tudták fejből (ki is javítottak ha elrontottam), de igényelték. Aztán később lett ebből mesélés, de az elején mi sem mesével kezdtünk.

2014. febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 porcukormókus ***** válasza:

Ahany gyerek, annyi fele..

Nalunk a meseolvasas nagyon megy, mindket gyerkoc nagyon elvezi. A nagy 2,5eves, o nagyon birja, szerintem orakig is hallgatna. Oreg nene ozikejet legutobb 3x olvastatta el zsinorban a nagymamaval...

A kicsi 16honapos, o 2, max 3 Bogyo es Babocara van hitelesitve. Kb. 3honapja vontam be az estimese olvasasba, igy mar egyszerre mennek aludni. A kicsi azert meg gyakran elkalandozik, de ha raszolok, akkor visszahuppan a helyere es figyel tovabb. Persze ha nagyon menni akar, rahagyom.

Nalunk a mondokazas, enekles a mumus. Siman ramszol a lanyom, hogy 'Anya, te ne enekeljel'... A Ringaton meg ugyahogy elvan, de ott is vegigrohangalja az egeszet, nem koti le. Enekelni sem nagyon szokott.

A kicsinek viszont bejon az is.

2014. febr. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!