Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a 2 éves...

Hogy szoktassam le a 2 éves fiamat a cicimről és a pelusról drasztikus módszeren kívül?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
A szobatisztaság nem így működik, hogy te eldöntöd le akarod szoktatni. Majd ha megérik rá, ha magától megy a bilire wc-re, érdekli és nem kívánja a pelenkát na majd akkor. Máshogy nem lehet. A melledről pedig drasztikusság nélkül nagyon sehogy. Tesómnak úgy sikerült, hogy mondta a gyereknek, nagyon fáj anyának, ne csináld. Ezt elmagyarázta többször, a gyerek megértette és nem szopott. Egyébként is ebben a korban már bőven csak a megszokás, nem pedig az evés.
2014. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen a megszokás, tömbszőr mondtam én is a fiamnak h "bubus" fáj de ő erre nem,nem és hízelgéssel,hisztivel megkapja. pelus van mikor rá űl a bilire de még nem jártunk sikerre, és nem kéri a pelust de van mikor egyáltalán nem akar hallani a biliről.
2014. febr. 8. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
hát azért a szobatisztaság müködött anno ugyis, hogy a 8 honapos gyereket a bilire ültették, majd kikötötték, hogy ne döljön elöre. :D én egy évesen igy lettem szobatiszta..meg gondolom még jo páran. viszont manapság már az a divat, hogy majd 2,5 -3 évesen szobatiszta lesz.. a gyerek majd maga eldönti hova akar pisilni..vagy éppen hova nem. vigyáztam egy kislányra, ö 3 éves, az istenért se megy bilire, söt nem iszik pohárbol...nekem ciki, hogy pelenkáznom kell..és cumisüveget adni a szájába.. illetve annak idején Ausztriába a 6 éves ésjazkára saját magát pelenkázta be..mert lusta volt felkelni pisilni. :S
2014. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már, mi volt annak idején. Azért ha erőszakkal akarattal egy gyereket szobatisztaságra akarnak szoktatni, annak a későbbiekben, akár felnőttkorban valamilyen nyoma van. A te fiad már jó úton halad, így fogja elhagyni a pelenkát. A fiúk egyébként is általában később érnek meg a szobatisztaságra. Kínáld meg mindig a bilivel, ha elfogadja dícsérd meg, ha nem sincs semmi baj. Ösztönözd. A cicid pedig ne add oda ha nem akarod, más módszer nem nagyon van.
2014. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a ciciről leszoktatás kényszer volt, mellgyulladás miatt. Én sem tudtam hogy lesz... Azt mondtam neki, hogy beteg lett a cici, rossz íze lett a tejcinek, így nem szabad, helyette kapott üvegből junior gyerekitalt, amit apa itatott vele este lefekvés előtt. 3 napig kérdezte meggyógyult-e már, aztán többet soha. A bili pedig fokozatosan történt, ahogy már előttem is írtak.
2014. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem 2 éves gyereket drasztikusan lehet csak leszoktatni a ciciről, legalábbis csak ezt láttam körülöttem. barátnőm citrommal kenegette a cicijét nappal, annyira nem kérte így, éjjel viszont apa kelt 3 napig, így elhagyta a kicsi.


szobatisztaságnál nekünk az jött be, hogy nyáron, 2,5 évesen levettem róla a pelust mikor itthon voltunk, kitettem a bilit és mondtam, mondtam, mondtam... meg persze takarítottam :D

aztán egyszercsak rákapott és ment a dolog, ez 2 hét volt. utána elhagytuk sétánál is, akkor volt egy baleset, azóta nem.

2014. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-mas válaszoló! A te gyereked is szobatiszta lett az általad ismertetett módszer segítségével? Vagy, elnézést, nincs is gyereked????
2014. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a bilizesre nyáron jobb szoktatni nem ilyen időben. Az én gyerekem szeptemberi és 3 éves kora előtti júniusban lett szobatiszta.A kertben volt sokatt csak bugyiban igy nem volt gond ha nem ért oda a bilire.A szoptatost nem tudom mert sajnos csak hat hónapig szoptattam.
2014. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Legalább téged már foglalkoztat ez a kérdéskör. A sógornőmnek 2 éves a kisfia. Egész nap 240 ml tápszert kap (ez az étele , itala) és még bőven pelenkás. A baj az, hogy sógornőmnek ez a kényelmes. Nem is akar ezen változtatni.
2014. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyszerre két dologról nem szabad leszoktatni.Szerintem a cicizés az időszerűbb.Szobatisztaságra ha nem érett akkor drasztikus lesz neki.Most megint nagy divat lett hogy minél hamarabb legyen szobatiszta a gyerek de ez sajnos/szerencsére nem anyukán múlik.
2014. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!