Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatási vagy alvási probléma?

Szoptatási vagy alvási probléma?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, az én 10 hónapos babám szépen beállította magát arra, hogy éjszaka még mindig felkek szopizni. Órát lehetne hozzá igazítani, éjfélkor meg hajnali 4-kor kel.

Próbáltam laktató vacsit, tejpépet aadni neki az est szopi előtt, de akkor is felkel már éjfélkor. Tehát elvileg nem az éhség? Vagy mégis?

Mindenkitől azt hallom, hogy már ideje leszokatni, védőnő, anyukám, más kismamák, akiknek a gyereke már 2-3-4 hónaposan átaludta az éjszakát, mind azt mondják le kell szokatni, mert később rosszabb lesz, nem tanulja meg a nappal és éjszaka közti különbséget.

Szerintetek?

Tapasztalatok?



2014. febr. 20. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, bocsánat az off-ért, de erre én is nagyon kíváncsi lennék, kisfiam szombaton lesz 10 hónapos és az utóbbi napokban fél 2-kor, illetve 4-5 között kel, aztán 6-7 között van ébredés, szeptemberben bölcsi és októbertől dolgozom, tudom, hogy le kellene lassan szoktatni az éjszakai ciciről, de még nem vitt rá a lélek..., mondjuk most éppen jön a két felső foga, szóval nem tudom, de ha van tanács, ötlet, tipp bármi, akkor várjuk :)
2014. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Remélem, kapunk választ! Az enyémnek is sorban jönnek a fogacskái, azóta többször kel, mint pici korában.

Azt figyeltem, úgy ébred, hogy sírdogál, de a szeme csukva, talán magánál sincs teljesen, csukott szemmel kapja be a cicit, majd azon alszik tovább, tehát elsősorban vigasz számára. Én csak egyetlenegyszer vártam, hogy mi lesz ebből a félálomban lévő nyekergésből, de pillanatok alatt ordító bömbölésbe váltott, mert nem kapott cicit, hát soha többet, inkább etetem, amíg kéri, de akkor mi a megoldás?

Hogy fogja ezt magától elhagyni?

2014. febr. 20. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de az én kisfiam már 2 éves elmúlt, és most szoktatom éppen le (illetve tegnap óta teljes cici mentesség van), de egészen eddig minden éjjel sokszor ébredt, és csak cicin aludt vissza.

Most volt az első cici mentes éjszakánk, most "csak" 2-szer ébredt fel, abból egyszer sírt csak, másodszor már nem.

Szóval szerintem amíg cicizik, addig ez jó eséllyel így marad.

2014. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baja a kicsidnek, teljesen normálisan viselkedik. Biztos van olyan akinek az ennyi idős babája átalussza az éjszakát, de szerintem egyáltalán nem általános ez. Nekem az öt gyerekemből kettő kb másfél éves korától aludta át az éjszakát, minden kelésnél szoptak. Az egyik úgy, félálomban, mint a tiéd, a másik éber lett és attól aludt el, hogy mindenki aludt körülötte. A harmadik 2 ès fél éves koráig ébredt szopott, később ivott, felkelt pisilni, aztán ugyanolyan gyorsan vissza is aludt, mint ahogy felkelt. A 3 és fél éves gyerekem viszont a mai napig szinte minden éjjel felkel, játszani akar, ő 2 éves koráig szopott éjjel. A legkisebb 6 hónapos, éjjel 2 óránként szopik félálomban.

Tehát az eddigi tapasztalataim szerint:

-biztos van olyan 10 hónapos, aki átalussza az éjjelt (a mesében)

-ennyi idősen természetes az éjjli szoptatás

- minden gyerek leszokik az éjjeli szopásról a maga idejében erőltetés nélkül.

Ha mindenki a környezetedből jobban akarja tudni hogyan neveld a gyekedet, akkor se hallgass rájuk! Ha neked kényelmes így, akkor szoptasd nyugodtan éjjel is, ha nem akkor szoktasd le róla. De ne hagyd, hogy mások döntsék el mi a jó neked!

2014. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Megnyugtató, hogy másnak is olyan a babája, mint az enyém, nem csodababa, mert a környezetemben lévő kismamáké mind az, vagy csak dicsekvésből mondják...

Kedves utolsó, gratulálok az öt gyerekhez, elképzeltem, akkor te már jó pár éve nem aludtad át az éjszakát!!!!

Én is szoptatni szeretném még, ameddig csak lehet, így majd meglátjuk, hogy alakul a sorsunk...

2014. febr. 25. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! a fele nem igaz annak amit írsz! úgy értem az hogy más babája átaludta más baba az éjszakát stb stb ők csak hencegnek illetve gyanítom tápszeresek! ne hallgass rájuk! én azt mondom neked hogy inkább örülj neki hogy "csak" ennyiszer kel! az én fiam kb óránként kel van hogy 45 percenként és már 4 hónapja a fogzásra fogják , de fogunk még nincs! 7 hónapos amúgy, ha jó éjszaka van akkor 4-5 ször ébredünk! nem lesz rosszabb később, mert magától szépen el fogja hagyni! körülöttem akik szoptatnak mindenki sokáig szoptatott és volt hogy két évesen is egyszer cicire kéreckedett a baba! ha neked ez nem megterhelő hagyd a saját tempójába had fejlődjön , meg van az oka amiért odakéreckedik! nekem nem az éhség miatt, valószínű a fogzás miatt ott nyugszik meg! de ha éhes is szerintem azzal sincs kivetni való hiszen az anyatejet hamar elemésztik a babák! Egyébként tudom milyen idegesítő mert én is ezt hallgatom hogy már rég át kéne aludja az éjszakát meg miért szoptatom, meg mindenki alszik körülöttem csak én nem! én már úgy fogom fel hogy irigykednek és már komolyan azt mondom amit hallani akarnak mert már a falra mászom hogy állandóan csesztetnek! csak magadra hallgass és a babád igényeit figyeld a többit meg tojd le :) kitartást
2014. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az én fiam 16 hónapja szopizik éjjel 3x.

összesen 5-6 hétig volt hogy egyben 6 órát aludhattam, mert a férjem külön vitte és csak hajnalban hozta az elsőre szopira, előtte nem, hogy kicsit pihenjek, mivel a szülés után egyszer sem tudtam kialudni magam, ez 13 hónapos korában volt. azóta visszavettem tőle és ha szerencsém van, egyben egyszerre 3 órát alszok, most 3-4 hete 2,5 a rekord. ez van. nem tudok mit csinálni, remélem én is, hogy egyszer mindez csak egy távoli emlék, tapasztalat lesz. bár akkor kezdhetem előről a kicsivel majd..

2014. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 13 hós ikreim vannak.Egyikük már régóta átalussza az éjszakát, de a kisebb 2-3x felébredt éjszaka.Kb 2 hete védőnői javaslatra elkezdtem neki adni én is tejpépet fürdés előtt.Azóta javult a helyzet, és este 8-tól f6-ig alszik.Most nemrég egyszerre jött ki 3 foga.Nem tudom igazából mi oldotta meg a problémát...Vagy nem volt már elég neki az anyatej, vagy a fogak kijövetele, vagy mérséklődött a szeparációs szorongás, vagy egyszerűen csak a csillagok állása!

Nem egyformák a gyerekek. Még az ikrek esetében is ilyen eltérés van.Ugyanannyit esznek, ugyanannyit alszanak, és mégis az egyik ébred, a másik nem.

Az meg egy nagy hülyeség, hogy le kéne szoktatni a szopizásról, mert összecseréli a nappalt és az éjszakát!!! Ebben a korban ilyen már nincs!Ha neked nem terhes, akkor szoptasd csak nyugodtan amíg igényli. És kitartás! :)

2014. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!