Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási probléma. Lehet...

Szoptatási probléma. Lehet segíteni?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám. Van tejem, de két napja elég keveset eszik ciciből. Viszont a lefejt cumisüvegből sokkal többet. Most mit csináljak?

Szopjon amennyit akar ciciből, aztán utána tápáljam cumisüvegből majd fejjel le?

SOS!


2010. febr. 26. 17:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Lusta szívni mellből? Nem gyenge baba 3700 g
2010. febr. 26. 17:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy rosszul hangzik,de szerintem csak cicinél maradj,mert ha éhes,előbb-utóbb ráfog kapni,és eleget fog a ciciből is enni.Lehet nyűgös lesz vagy majd nem birsz vele,de szerintem majd megszokja hogy nincs cumi.Én kipróbálnám.De te ismered a picurod.
2010. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne etesd cumisüvegből, ha lehet, csak cicizzen, mert elkényelmesedik, vagy cumizavaros lesz, vagy mindkettő...

Én is adtam néha lefejt tejet a babáimnak, de csak ha elmentem itthonról, és más etette, de ezt CSAK 2-3 hós kora körül kezdtük, amikorra már rutinná vált a szopás mindkettőnknek.

Két hetesen ehhez még túl pici. A cumisüveget teljesen más technikával kell használni, és persze könnyebben is folyik belőle, így elutasíthatja a cicit (ez a cumizavar). Ti még nem tartotok itt, ezért fontos lenne hogy csak cicizzen. Ha mindenképp kell adni a lefejtből, akkor azt vagy pohárkából, vagy kiskanállal, vagy fecskendővel tedd, vagy vannak még erre alkalmas más eszközök is.

Ha igény szerint szoptatod, akkor lesz elég tejed, figyelni kell a pisis pelusok számát és ha van napi 4-6, akkor nem éhezik!

És nem minden étkezésnél eszik ugyananynit, nem érdemes méricskélni, max. naponta egyszer ugyanabban az időpontban (mondjuk este), abból is látszik a fejlődés.

Minden jót Nektek!

2010. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előtte szólókhoz csatlakozom!

A babák nem buták. Tudja, ha nem szopik rendesen, majd utána megkapja üvegből, amiért nem kell megdolgoznia. Próbáld meg visszaszoktatni a mellre, ehhez segítséget kérhetsz a lll.hu oldalon található szoptatási tanácsadóktól, ők nagyon segítőkészek, én is kaptam már segítséget.

Vissza fog szokni, csak egy példa. Hugom babája 2 hétig inkubátorba volt (vele született szívbetegség miatt), addg csak lefejt tejet kapott. Még szopni is gyenge volt, de 1 hét alatt elérték azt, hogy kizárólag mellből szopott, kb 3-4 hetesen.

Kitartást kívánok, illetve ne szégyellj segítséget kérni szakemberektől!

2010. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!