Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érhetném el hogy...

Hogyan érhetném el hogy egyedül szívja a játszó cumiját?

Figyelt kérdés

Egyszerűen alváshoz kell neki de nem hajlandó egyedül szívni mert pár másodperc múlva kiesik a szájából, így hajlandó voltam kitámasztani a cumiját, van még mikor ő el cibálja a textil ruhát a szája elől és kiesik a cumi de utána ordít érte.

Cumi nélkül eddig nagyon ritkán aludt el csak akkor mikor nagyon elfáradt és nyitva nem tudta tartani a szemét.

5 hónapos babáról van szó.

Nem tudom eldönteni hogy van e szüksége rá vagy nincs,mert magától nem szívja de ha kiesik követeli.



2014. febr. 20. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5 hósan már vissza szokták rakni, vagyis inkább visszaügyeskedni a szájukba. Ne támaszd ki, hagyd próbálkozni. Ha mindent megcsinálsz helyette az nem jó.
2014. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 lcs ***** válasza:
nem lehet, hogy nagy neki a cumi, vagy nem kényelmes neki a kialakítása, és azért nem szopizza, csak a tartja a szájában? próbáltál más típust esetleg? a fiamnak vettem először DM-s cumit, annak csapott a vége, ő is kiköpte, nem tetszett neki, hiába raktam be többször a szájába, utána vettem aventeset, azóta azzal nyomulunk :)
2014. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De hiába teszem vissza neki kitámasztás nélkül nem marad meg a szájába nem is szívja.

Most adtam neki egy másik cumit ez olyan gumi anyagú de ezt is csak meg nézegette mert új dolog tette volna be a szájába, de ha én tettem be a szájába akkor nem is szívja most.

Annyira nyűgös általában eddig hamar csak kocsiban cumival szemén ruha betakarva nyakig alszik csak el, sokszor forgolódik és még így is ki esik a cumi.

Nem tud aludni vagy nem elég álmos nem tudom, kész csoda ha úgy a szájában marad hogy 2 percig szívja folyamatosan.

Eddig 2 ilyen alkalom volt kivittem a másik szobáig még tartotta egy kicsit és ki is esett.

De a szája mindig nyitva van éjjel nappal még mikor a hasamban volt az ultrahangon is már nyitva volt.

Arról nem is beszélve hólyagosra tologattam a tenyeremet.

Most hasra fordítottam a babkocsiban elvan mert nézelődik hason még soha nem volt a kocsiba.

próbáltam az elébb altatni úgy hogy nem adtam a szájába cumit semmit csak ordított.

2014. febr. 20. 14:24
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindegyik cumit csak tartja a szájában, szív rajta kettőt és abbahagyja a cumi meg repül mert nem tartja az ínyével.

Most is ásítozik dörzsöli a szemét de nem tud elaludni.

Mocorog, fészkelődik,erőlködik, mindig ezt csinálja.

2014. febr. 20. 14:29
 5/14 lcs ***** válasza:
orrán veszi rendesen a levegőt, amikor a szájában van a cumi? nincs bedugulva neki, és azért van nyitva a kis szája?
2014. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 lcs ***** válasza:
egyébként akkor lehet, hogy nem kell neki a cumi, és valami másért nem tud elaludni. nem hasfájós, vagy nem vezettél be neki új ételt, új tea vagy valamit?
2014. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csecsemő kora óta rosszul alszik, gyakran ébred, már csecsemő korában is tartani kellett a szájába cumit mikor az ölemben altattam, csak egyik napról a másikra nem akart meglenni az ölemben sem csak ordított ezért tettük kocsiba.

már 3 és fél hónapos kora óta hozzátáplálom.

3 hónapos koráig hasfájós volt.

Most is az ölemben tartom de hason fekszik a lábamon.

Megfigyeltem hogy van mikor a cumi oldalt van a szájába szerintem türemkedik ki a szemfogai.

2014. febr. 20. 14:41
 8/14 lcs ***** válasza:
az ágyában egyáltalán nem akar aludni? próbáltad, hogy ott leteszed hasra, és ütögeted, simogatod a popsiját, hátát, buksiját? vagy oldalt fekvésben esetleg? mert lehet, hogy hason fekve feszül kicsit a pocakja, és az zavarja, csak nem tudja mondani ugye:)
2014. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

már tettél fel ezzel kapcsolatos kérdést és mindenki azt tanácsolta, hogy vidd el orvoshoz, ezt megetetted? mit mondott?

nem normális, hogy nem tudja szívni és a száját se csukja soha be.

lehet hypoton az arcocskája

2014. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen elvittük orvoshoz, azt mondta hogy nincs vele semmi gond mert az orrán veszi a levegőt azt mondta hogy ez rossz szokás lesz.

Próbáltam sokszor a kiságyba tenni csak órdított, egyre jobban. a baba kocsiban alszik el és átteszük a gyerekágyba.

Ritkán előfordul hogy elnézelődés közben cumi nélkül alszik el a gyerek ágyba este, de van mikor tartani kell neki fél óráig és csak utána alszik el van mikor akkor se.

2014. febr. 20. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!