Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen megsértődnétek? Anyósom...

Ezen megsértődnétek? Anyósom úgy volt hogy 2-re átjön hozzánk. Fél 4-kor már rátelefonáltunk hogy mi van, és még csak akkor ment készülődni.

Figyelt kérdés
Mondtuk hogy ez azért nem így megy, megbeszéltük a 2 órát, a gyereket is úgy "időzítettük" hogy ha jön akkor fent legyen, mert mindig alszik mikor anyós jön és most direkt úgy beszéltük meg, hogy akkor ébren legyen az Ő kérésére. Mikor számon kérte a párom a telefonban hogy miért nem szólt legalább ide, a gyerek már alszik, és mi is hozzá igazítottuk a délutánunkat és másképp terveztük... Erre besértődött és nem jött. Én ezt nem értem, ha meg van beszélve egy időpont akkor legalább szóljon ide, hogy később jön! Nem? Vagy csak túlreagálom? 8 hetes a babánk.
2009. dec. 10. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl, teljesen jogos! Ilyen pici babánál meg főleg! Legalább magyarázatot adhatott volna, hogy miért késett, vagy igen, szólhatott volna, mert nem tudjátok mi van, miért nem jött.

Jogos a felháborodásod!

2009. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
óóóóó .....Nálunk dettó ez a helyzet! Az én anyósom is mindig megsértődik.állandóan azt vágja a fejemhez,hogy mert hozzánk úgy kell bejelentkezni! Hát ne is állítsanak ide nekem csak úgy!!! És igen,igazad van.AZ ember akkor úgy próbálja intézni a dolgait,hogy jól jöjjön ki belőle mindenki.Én különben már nagy ívben teszek az anyosómra!
2009. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy nem ment!

Bárcsak anno az én anyósom nem jött volna, amikor megígérte, de JÖTT, mint a halál, nem volt mese... :-P


Legközelebb csináljátok azt, hogyha nem jön a megbeszélt időben, akkor szépen elmentek otthonról! :D


Hamar meg fogja tanulni, hogy vagy a megbeszélt időben megyek, vagy ha valami közbejön, akkor telefonon odaszólok...


Drukkolj, hogy minél jobban meg legyen sértődve, hátha akkor a karácsonyt is megússzátok nélküle! :D

2009. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, ezek a kezdeti nehézségek, mindenkinek bele kell szoknia ebbe az új szerepbe is, meg megtanulni a babához időziteni a dolgokat, legalábbis, amig ilyen pici.

Ne reagáld túl, ez teljesen normális, az lenne a csoda, ha egycsapásra rendben mennének a dolgok.

Mire a harmadik is felnő, meglátod, már mindenki kivülről fogja tudni, hogy működnek a dolgok!

Sok boldogságot a babához (és türelmet a mamához)!

2009. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Tök jogos, és az anyós forrjon saját zsírjában. Hogy gondolja, hogy egy 8 hetes baba életritmusát hozzá igazítsátok.
2009. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jó neked, hogy tudsz időzíteni egy 8 hetes babát...

De amúgy igazad van ha megbeszéltétek jöjjön, vagy ha nem jön, legalább szóljon..

De hát ezt meg kell szokni, vannak ilyen emberek, akiktől soha nem lehet másra számítani...

2009. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tök igazad van!

Ha egyszer direkt úgy csináltátok,hogy neki jó legyen,és még össze is jött a dolog,hát nyaljon sót,ha besértősött....! :)

Amúgy meg még ha sietett volna,akkor a következő ébrenlétet még el is kapta volna...,nem? De hát neki könnyebb volt besértődni.....

2009. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Áruld el már légyszi,hogy miért kellene egy babát bárkihez igazítani??Az én anyósomék is zokon szokták venni,hogy mindig aludt a lányunk amikor átmentünk hozzájuk.de könyörgöm,Ő szeretett a babakocsiban aludni,kivittem már aludt is.Mire átsétáltunk hozzájuk sosem volt ébren.Kit érdekelt mit szólnak hozzá?Kitoltam náluk a teraszra,és végig aludta szinte mindig az ottlétünket.Csak nem keltettem volna fel??Dehogyis.Ha ébren akarják látni majd alkalmazkodnak ők.Ne legyenek már ennyire primitívek!És igen,ha meg van beszélve valami időpont akkor az úgy legyen.Ha nem,akkor nyugodtan mondhatjátok ,később már nem értek rá.Ennyi.Megsértődik?Sértődjön,hagyjatok neki időt,hogy kiengesztelődjön.Miattam addig haragudhatna,amíg én személyesen nem kérem,hogy hagyja abba.Asszem jól ellennénk egymás nélkül.

Hüly.e hisztérika lehet anyósod!!

2009. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok, már féltem hogy le leszek tolva.


Igen, nála is ez megy, hogy hozzánk be kell jelentkezni! Nem azért de én ha csak a barátnőmhöz mennék át is felhívom előtte, hogy otthon van-e és nem zavarok-e.

Persze örülök hogy nem jött, de még nekem van lelkiismeret furdalásom, bár tudom hogy nem kéne.

Már a gyomrom ugrik össze, hogy mi lesz Karácsonykor.

Neki sosem tetszik semmi, sosem jó semmi, és mindenbe beleköt. Pedig én igyekszem, de csak a páromra való tekintettel.

2009. dec. 10. 22:04
 10/20 anonim ***** válasza:

igazad van, nálunk is volt ilyen!

mi is ellenénk egymás nélkül anyósommal, de hát első unoka, és ki lenne a legokosabb e témában, mint ő.

(szüleim nem élnek)

ez van

hál'istennek már ritkábban jön, 2 hetente, de akkor le sem rakja gyereket órákig, és persze ne merjek szólni, hogy ülve is lehet szeretgetni, mert akkor az van, hogy ezt a gyereket fel sem lehet venni, meg irigy vagyok...

óóó, ezek a mamik

2009. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!