Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen megsértődnétek? Anyósom...

Ezen megsértődnétek? Anyósom úgy volt hogy 2-re átjön hozzánk. Fél 4-kor már rátelefonáltunk hogy mi van, és még csak akkor ment készülődni.

Figyelt kérdés
Mondtuk hogy ez azért nem így megy, megbeszéltük a 2 órát, a gyereket is úgy "időzítettük" hogy ha jön akkor fent legyen, mert mindig alszik mikor anyós jön és most direkt úgy beszéltük meg, hogy akkor ébren legyen az Ő kérésére. Mikor számon kérte a párom a telefonban hogy miért nem szólt legalább ide, a gyerek már alszik, és mi is hozzá igazítottuk a délutánunkat és másképp terveztük... Erre besértődött és nem jött. Én ezt nem értem, ha meg van beszélve egy időpont akkor legalább szóljon ide, hogy később jön! Nem? Vagy csak túlreagálom? 8 hetes a babánk.
2009. dec. 10. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hű, de jók ezek "anyós" hozzászólások.Na, lett egy jó estém.

Nálunk is ilyen problémák vannak, de én már kezdek túllépni rajta.

Utolsó eset:

Anyós telefonál, hogy jönne délután apóssal.Közlöm, hogy majd ha hazaértünk a sétából, olyan fél négy körül.Na, az már nem jó, mert későn van.Hát akkor nem jön.Ne ám már a gyerek alkalmazkodjon.Megyünk sétálni amikor szoktunk és kész.Erre mit csinál?Megérkezik fürdetés előtt negyed órával.Az nem volt későn?!

Minden anyós elmehet a sündörgőbe:)

2009. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van! Én alapból nem bírom az ilyet, de ha még a gyereket is beidőzítem, és nem jön, na az kész, akkor nálam is elszakad a cérna.
2009. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azért nem kell bántani minden anyóst, nekem nagyon jó fej. Tudom-tudom, ritka, de tényleg.-))
2009. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

igen, az én anyósom is aranyos. szinte mindig ugrik, ha kérek valamit, volt úgy h a hét minden napján nála volt 2-3 óra hosszára a két gyerekem. (4 és 2) amíg picik voltak akkor is benézett reggelenként, igaz nálunk nem kell bejelentkezni ( ha altatok, az ajtót úgyis bezárom, senki nem jöhet be csak ha már alszik és kijöttem a szobájából), amikor kellett segített a főzésben és a kertben.

sajnálom hogy sokan rossz anyóst fogtatok ki.

2009. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl. Mondd neki, hogy megpróbáltad megbeszélni a 8 hetes babával hogy alkalmazkodjon, de ugyanarra jutottatok, mint mikor vele (anyóssal) próbáltad megbeszélni, majd kérdezd meg, hogy szerinte melyikük az, aki elég felnőtt ahhoz, hogy alkalmazkodjon, ő vagy a baba:))

Hátha belátja, hogy mégiscsak ő a felnőtt, és ő rendelkezik belátással az alkalmazkodáshoz, nem egy csepp baba.

Bocs a humorért, de vannak emberek, akik csak a szarkazmusból értenek. Vagy abból se:(

Kitartás anyóshoz, és próbálj ezen ne idegeskedni, ne is foglalkozz vele, csak a kicsivel. Majd drukkolok, hogy rendeződjetek!

2009. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nahát nálunk tegnap uez volt a helyzet. Hívott h 6kor feljönne.Mondtam h oké. 3/4 7kor fürdünk és ehhez ragaszkodom. DE!!! nekem előtte le kell fejnem a tejcit.

Gyorsan megcsináltam. Manó fél 6körül elkezdett nyűglődni, ilyenkor még szokott egy húsz percet aludni (3hónapos). Gyors elaltattam. 6 után felébredt, anyósék sehol. A kisfiam percre pontosan 3/4 7kor elkezdett nyűglődni, én csináltam neki a vizet. Hát nem akkor jöttek!!!!! Azt hittem h felrobbanok. Elment kezet mosni, h egy kicsit megfogja, de már nem adtam neki oda. Gonosz voltam???,De ha még szórakoztatja akkor utána én szívok.

Azt mondanom sem kell h a fördés utáni rituálét végigdumálta neki (amit én nem szoktam, ilyenkor tudja h lefekvés van és nem szórakozás). evés közben a nappaliból csak úgy zengett a hangja, pedig ilyenkor nálunk már csönd van. És mikor betettem a kiságyba bejött és elkezdett beszélni hozzám..... azt hittem h felrobbanok, de kiküldtem.í

Amúgy nem értem h miért csinálják, ők is végigcsinálták ezt, átérezhetnék a helyzetünket, de olyan mintha azt hinnék, h nekik mindent szabad (tisztelet a kiv-nek)

2009. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9:40es vagyok.

még annyit, h azt nem értem h felnőtt fejjel miért nem a baba érdekeit nézik? Önző módon azt csinálják, ami nekik a legjobb (és ezt nemcsak az anyósokra értem) az nem számít, h az a baba éppen aludna, enne, stb.... ha épp babázni akarnak, akkor ezek nem számítanak. sajnos sokan így vannak. mikor vki kérdezi, h átmehetünk ekkor és ekkor? és mondom h a kisfiam éppen akkor alszik/eszik....

válasz: jajjj, nem baj, csak egy fél órára zavarnán..... grrrrrrrrrrrrrrrrrr :((((((

2009. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is a válaszokat!


Én ahhoz már az elejétől ragaszkodtam hogy 6 után már senki ne jöjjön, 7-kor fürdetés és előtte már Ő is nyűgös, a fürcsihez meg nem kérek nézelődőket. Majd ha esetleg nagyobb lesz, de addig a rituálét hagy szokja meg. Persze mindenki más tudomásul vette, anyós ezen is besértődött.

Eleinte azt hittem milyen aranyos anyósom lesz...de aztán pár év alatt szépen lassan fordult minden. A terhességem alatt sosem kérdezte mi van, hogy vagyunk, akkor is csak a kritizálás ment (miért ez lesz a neve, minek mentünk 4D-re...és még sorolhatnám). Soha nem kérdezte meg hogy segíthet-e valamit, van-e valamire szükségünk (és itt nem anyagilag értem, hanem hogy főzzön-e vagy ilyenek, amire nem voltam és nem vagyok rászorulva, mert anyukám mindenben segít, csak jól esett volna) Mióta megszületett a fiam, most sem kérdez semmit. Egy bodyt vett kisgatyával ami nagyon szoros és nem adtam így rá a gyerekre, és kiskesztyűt, amit a kórházba kell, de utána nem, persze ezt 2-3 hetesen hozta. Ha jön is beleszól mindenbe. Ha meg én kérem hogy így vagy úgy csinálja a babával, akkor le vagyok szólva hogy ő is felnevelt 2 gyereket.


Mindenki mázlista ha kedves anyóst fogott ki. Pedig nem lehetetlen. Csak a fiús anyósok ilyenek. Én NEM LESZEK ILYEN!!!

2009. dec. 11. 09:51
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia


Én vagyok a nyaljon sót hozzászóló... :)


Nekem amúgy az anyósomnak 2 lánya,és 1 fia van.

A fiúkat szeretik a legjobban,mert ő ügye nagyon alkalmazkodó,és kompromisszumkötő mindenkivel..

Ezért is engedték meg neki/nekünk,hogy építsünk föléjük egy tetőteret...

Külön lépcsőház van,meg minden..,de azért még így is azért rossz,hogy közel vannak,mert én tökre úgy érzem,hogy mégis azért velük lakunk,pedíg hát nem...

Csak a tudat,hogy mindíg feljöhetnek,meg szólhatnak a páromnak,hogy menjen már le ezért,és ezért,ha ép szükségük van valamire...

Pedíg hát ők aztán nagyon rendesek,és semmibe sem szólnak bele,hogy mit hogyan kéne csinálnom,pedíg hát ügye nekik 3 gyerekük is van,de mindíg mondják,hogy milyen jól ellátom a kicsit,meg hogy milyen jó anya vagyok.. Semmi rosszat nem mondtak rám soha.,de mindíg ott van bennem,hogy azért mégsem külön lakunk...:(

Mindíg szólnak,hogy majd ha úgy látom,akkor szóljak,mert szeretnék látni a kicsit. tehát,ha fent van,csak akkor..:) Néha csinál nekünk anyós sütit,meg kb 2-3 hetente kajcsit is. Szóval nem lehet rá panaszom,mert tényleg rendes. Meg a másik,hogy sokaknál olvasom,hogy anyósnak hiába szól,hogy mosson kezet,meg ilyenek...Nálunk az az első,hogy mennek kezet mosni,és csak úgy fogják meg a kicsit. Mióta bejött az influenza szezon megkértük őket,hogy a kezét,és a fejét ne puszilgassák,és ezen sem voltak megsétődve,sőt még mondták is,hogy igazunk van,vigyázzunk a kicsire,és így nem puszilgatják,csak a lábacskáját..:)

Szóval ők azért tényleg rendes nagyszülők! :) Ritka az ilyen,de azért tényleg akad aki így viszonyul a kicsihez,meg az anyukájához ügye.. Mert hát nagyon megtudja keseríteni,ahogy olvasom itt sokszor a viszonyt,ha beszólogatós,meg ki ha én nem az anyós.... Hát az enyém nem ilyen szerencsére...! :)

Sőt sokszor kérdezi,hogy hogy mi hogy van,mert hogy az ő idejében azért biztos máshogy volt...:)


Visszatérve a témához...:)

Szóval szerintem ha megint ilyen lenne,hogy direktre megbeszéltek egy időpontot,és nem jönne,hát legközelebb már ne csináljátok úgy,hogy neki jó legyen...Még egy próbát megér,de többet nem...! Alkalmazkodjon ő a kicsihez! Neki még azért nagy az alvásigénye!


Üdv.,egy majdnem 4 és fél hónapos kicsi lány anyuja :)

2009. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez volt úgy kb. négy hónapig, fűszerezve azzal, hogy állandóan "ideugrált" a "drága mama".

Aztán besokalltam, és ha csak úgy jött, ideszólás nélkül, akkor nem nyitottam ajtót, mondván, hogy épp aludtam én is.

Amikor meg azt mondta, hogy ekkor jön, meg akkor jön, és nem jött, egy óra múlva elmentem sétálni, mert az élet megy tovább, a napirend, az napirend.

A MI napirendünk a fontosabb, nem anyósomé.

2009. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!