Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a külön...

Mi a véleményetek a külön alvászatról hogy az apa ki tudja aludni magát amikor munkába kell mennie?

Figyelt kérdés
Nektek nem fura hogy van férjetek mégis külön szobában kell aludnia, mert gyakran ébred babád és így az apa is gyakran ébred és nem tudja kipihenni magát?

2014. febr. 24. 09:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nagyon jól működik a külön alvászat. A baba alszik külön a saját szobájában, így mindenki ki tudja magát pihenni. (Ha felkel átmegyek hozzá természetesen.)
2014. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Mi első pár hónapban külön aludtunk a férjemmel, ő maradt a hálónkban én pedig a gyerekszobában aludtam. Azért volt erre szükség, mert azt szerettem volna, hogy kipihenten tudjon munkába menni, főleg hogy forgalmas úton kell oda vezetnie. Ezt közösen beszéltük meg. Természetesen ettől függetlenül a házaséletünk rendben volt és elalvás előtt is odabújtam beszélgetni hozzá, csak a tényleges alvásra mentem a kisfiunk szobájába. Viszont az nagyon jól esett, hogy ha nagy ritkán éjjel nem tudtam megnyugtatni a gyereket, akkor ő is átjött és segített. Persze, amint a kicsi átaludta az éjszakát, visszaköltöztem a helyemre.
2014. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk úgy van, hogy a baba külön szobában van, ott alszik el, én a férjem mellett a másikban. Amikor a gyerek megébred éjszaka, akkor átcuccolok a gyerekszobában lévő ágyra és ott fejezzük be az éjszakát. A férjemet nem szoktam kelteni éjszaka, csak ha nagyon nyűgös a baba vagy valami miatt (pl . betegség) nem tudok koncentrálni a babára. Előfordult, hogy magunk közé vettük, de akkor senki sem pihent. Nekünk az nem jött be. A kérdésre visszatérve én úgy vagyok vele, hogy ez egy átmeneti időszak és legalább egyikünk pihenje ki magát rendesen.
2014. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a baba van külön szobába. Ha felkel, átmegyek, az ottani ágyon megetetem, majd visszateszem a kiságyba és megyek vissza a férjemhez.
2014. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szobában alszunk mindhárman, férjem nagyon ritkán ébred fel a babára, csak ha nagyon sír, de nem szokott éjszaka, max reggel. Nekem irtó fura lenne a páromtól külön aludni.
2014. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sokan külön altatjátok a babátokat ez hogyan sikerült, nem ébred gyakran kisbabátok?
2014. febr. 24. 10:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kulon szobaban alszik a kicsi, ha felebred akkor kozenk tesszuk. Ami kb unnepekkor fordul elo szerencsere. :-) ritkan fordult elo mikor meg nagyon pici volt es velunk volt egy szobaban, ha felkelt ejjel akkor apa ment ki arra a 2 oracskara aludni a nappaliba.

Mi rajottunk hagy nehezen h mi zavarjuk a lanyunkat az alvasban es az elalvasban. Egyedul szeret elaludni a sotetben es h egyedul lehessen minden mas zaj nelkul a szobajaban. :-). Hidd el nem zavar a dolog :D

1 eves a gyerkoc.

2014. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
A mi szobánkban aludt mindkettő babakorában. Sose volt abból gond, hogy ne tudta volna kialudni magát a férjem. Amikor a nagyobb volt baba, sokszor felkelt éjjel, nézte ahogy kajál, ő büfiztette, mégis tudott menni másnap rendesen dolgozni. A kicsi sokkal többször kelt és tovább, nála is segített sokszor, pl átpelenkázni. Szerintem ez az apuka pihenje ki magát kérdés túl van egy kicsit dimenzionálva.
2014. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekünk külön szobában aludt, jó alvó volt. Ha mégis megébredt, átmentem hozzá.

A második fiam viszont gyakran kel, annyiszor nem tudok átmenni, mert nem bírom. Férjem is megébred, ha hosszabb ideig ébren van. ÉN sem akarom, hogy fáradtan menjen dolgozni, úgyhogy ilyenkor én maradok a gyerekszobában a gyerekekkel, ő pedig alszik egyedül nyugodtan. Igaz, szinte minden estét úgy kezdünk, hogy a hálóban fekszek a férjem mellé, de ha felkel a pici akkor átcuccolok agyerekszobába és általában ott bealszok én is a visszaaltatás alatt. Ez van. :-( Majd ha nem kel ennyit, akkor én is alhatok végre a kényelmes helyemen a férjem oldalán.

2014. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem ébred gyakran.Vagy ha mégis,visszaalszik kiskorától.Első 3hétben aludt 2x velünk,én 4x az ő szobájában az ágyon vele.Aztán 3 hetes korától egyszer kelt éjjel,átmentem,megetettem és aludt tovább.Már 16hónapos múlt,van hogy sokat zörög éjjel vagy sirdogál fogai miatt,de visszaalszik fél percre rá.

Egyébként igy ,hogy másik szobában van,így is felébred párom rá,ha felsír.Pedig nagyon halkan szokott pityeregni csak.Visszaalszik párom is és ennyi.Nem küldeném se őt máshová,se én nem költöznék be a kicsihez,én egész nap vele vagyok,éjjel jobban szeretnék magamban lenni.

2014. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!